bugün

entry'ler (275)

herkes çapını bilecek

ordu - giresun havalimanı açılışında konuşma hakkı verilmeyen giresun belediye başkanı kerim aksu için akpli ordu büyükşehir belediye başkanının fantastik ve aşağılayıcı beyanatı.

kaynak : http://www.netdusunce.com...capini-bilecek-h1730.html

islam yükselecek kabul etmesen bile

sadece islamiyet için değil diğer bütün dinler için kaçınılmaz son bu zamana kadar gelmiş ve geçmiş dinlere olduğu gibi tarih sahnesine karışmaktır. medeniyet gelişir, algılar ve ahlak anlayışları değişir, farkındalık artar ise eğer insanın kendini gerçekleştirmesi için dine gerek kalmaz.

4 ocak 2015 beşiktaş galatasaray maçı

maçı yabancı bir hakem yönetse beşiktaş'ın her türlü kazanacağı maç.

3 ocak 2015 fenerbahçe istanbul başakşehir maçı

fenerbahçe'nin futbol oynamadan kazanacağı bir diğer stsl maçı. maçı izleyemiyorum diye üzülmeyin zira maç değil tiyatrodur. e tiyatroya da rağbet yok memlekette. o nedenle sop mop aramayın, boşverin.

yazarların sevmedikleri yemekler

bamya, kereviz, biber dolması. hele ki bamya, ağzıma sürmem.

alevi bir kıza aşık olmak

"aynı anda hem cinsiyetçi hem ırkçı başlık nasıl açılır" a iyi bir örnek olan başlık.

beşiktaş

bünyesinde ayı ve it barındırmayan takımım. hepsi çok iyi futbolcu olmasa da iyi birer sporcudurlar.

türkçe ezan

lan bu saygısızlıktır diyenlere sorsan türkçe olimpiyatlarına kombinesi vardır birde. komik adamlarsınız.

orta çağ avrupasında incil yıllarca ibranice okundu, yazıldı halk anlamasın diye. en nihayetinde reformla birlikte ulusal dillere çevrildiğinde gördü insanlar endüljansın, günah çıkarmanın yalan dolan olduğunu. e şimdi ezan türkçe okunsa ezan anlaşılacak, bana kalırsa daha güzel olacak.

benim ülkemde ezan zamanında camilerden "allah uludur" denmesi beni daha da motive eder. ha ama sen dersin ki what is your problem? bende "sana ne lan gavat" derim. sonuçta what is your problem "senin sorunun ne?" demek. anlamını bilmeyen gitsin araştırsın.

tesettür yasaklansın

daha çağdaş bir toplum olabilmek adına elzem olan uygulama. tesettürün giderek dejenere olması ise sevindirici.

yazarların sevmediği film türü

polisiye filmler. polisleri de sevmem zaten, kahramanmış gibi gösterilmelerine de tavım.

bir kova buz kampanyası nın fiyasko olması

1000 sanatçı kafasından buz döktü toplanan para 10.000. caddelerde adam başı 10 tl toplasaydık daha iyiydi lan. kimden istesen verirdi.

sakal traşı olmak haramdır erkeklikten çıkartır

"eğer sakalları kesince "ya Rabbi senin bana vermiş olduğun, beni kadınlardan farklı kılan bu süsü ve zınneti istemiyorum!..ben böyle yapmakla daha güzel oluyorum." demiş oluyorsak siki, taşağı kapatınca da bu düşünceyi tekrarlamış olur muyuz" gibi sorunsallara neden olan görüş.

öpüşürken alt dudağı ısıran kadın

"bu işe yıllarımı verdim hafız." ya da "çok pis sevişirim, hayret edersin." mesajı veren kadındır. sokakta hanımefendi, mutfakta aşçı, yatakta orospudur.

zabıt katibi

sanıldığı kadar kolay olmayan meslektir. adliyenin bel kemiğidir. bu işi icra edenler bir zaman sonra adliyenin her alanında çalışabilir hale gelirler.

araplar türkler den üstündür

ispatı olmayan iddia. bu iddia ne kadar saçmaysa tersini savunmak da bir o kadar saçmadır.

açlıktan ölseler bile yazarların yemeyeceği şeyler

(bkz: haram), (bkz: bamya)

erdoğan ın götünün kılı

yeni bir yaşam formudur.

türk halkı yerine türkiye halkı

"türkiye" ismi "türklere ait ülke" anlamına geldiğinden her türlü yanlıştır ay gız. nitekim bu coğrafyaya bu ismi veren türkler değildir. hani bazıları bazı yerlere götlerinden isim veriyorlarya, bu öyle bir şey değil canım. hadi neverland'a, hadi canım.

müslüman gibi görünüp yahudi gibi yaşamak

bana çok tanıdık birini çağrıştırıyor, sizede değil mi?

türk halkı yerine türkiye halkı

türkiye halkı diye bir tabir olamaz, dil bilimine aykırı. ama işte bölücüler, kürtçüler falan eğleniyorlar kendi aralarında. oynayın gençlik, sizinde devriniz geçecek, o zaman yine başbaşa kalacağız.

gelgelelim bu bölücüler yıllardır böyleler zaten onlardan zarar gelmez de, bunu kabul eden türkten zarar gelir asıl.