bugün

entry'ler (92)

28 ağustos 2016 fenerbahçe kayserispor maçı

Kırmızı kartı başka hangi hakem onaylayacak çok merak ediyorum.

imla kurallarını bilmeyen yazar

itiraf ediyorum O benim.
Nick altına verilen ayardan sonra dikkat ediyorum.

ergenlikte yapılan salaklıklar

kaşlarımı jiletledim.

genç kız olmuştum artık ve yatılı okuyordum, tüm kızlar kaşlarını almaya başlamıştı ve benim annem bir türlü buna izin vermiyordu. Aklımdan ne geçiyordu en ufak fikrim yok jileti elime aldığım gibi kaşlarımın ortasını jiletledim tabi elimin ayarı olmadığından ortayı baya genişletmiş oldum.

köpeği havlarken susturmayan gerzek komşu

işe yarıyor son ses açın susuyorlar hemen.

https://www.youtube.com/watch?v=xHAu16k8s3c

intihar

annem kız kardeşini, henüz 18 yaşındayken intihar etmesiyle kaybediyor. Aralarında 2 yaş var ve annemin hayata tüm bakış açısı değişiyor ve kız kardeşini yalnız bırakmamak için intiharı düşünüyor ve tam o günlerde hamile olduğunu fark ediyor ve hayata tutunma nedeni oluyor. Kızım olsun diye dua ediyor ve ben oluyorum.

Eğer intihar etmiş bir teyzeniz var ise ve onun ismini taşıyorsanız asla intihar etmeyi düşünemiyorsunuz...

insan sadece et parçasıdır

21 gramdır.

seni seviyorum demeden sevdiğini söyleme şekli

kafanı ısırasım var diyor , anlıyorum, geri zekalı diyorum o da anlıyor...

sevilmiyorum çünkü

sevme yetimi rafa kaldırdığım anda sevilmiyorum. sevilmiyoruz! Anında yayılır bu koku ve sevilemezsiniz.

kişinin büyüdüğünü anladığı an

sırf istediğin bir yere uzanabilmek için 'hemen büyüsem' diye dilediğin ve o yere geldiğinde beklediğin kadar hoşnut olmadığını anladığın andır sanırım...

ey hayat çok mu şey istedik

ve hangi bilinçle kabul ettik bu yazgıyı...

sarhosluk içmekle olmaz sadece

kafanı bulandıracak bir şey bul ve onu çözümlemeye çalış, düz çizginde bak nasıl yürüyemiyorsun...

bu geceki ruh halinizi bir cümleyle anlatın

tadı bozuk yaşanmışlıklardan yeni tatlar arar olduk.

1996 yılından hatırda kalanlar

babamı yeni kaybetmiştim 8 yaşındaydım ve 60 kişilik sınıfta babası olmayan kim var sorusunu cevaplamak adına ayağa kaldırılıp elime tutuşturulan çetin kaya mağazası kıyafet indirim kuponuna bakakalıp yerime oturamamıştım...

gecenin sözü

deneyim; yitirdiğimiz masumiyetimizdir.

sözlük yazarlarının itirafları

iyi bir anne olamamaktan korkuyorum.

Yaptığım fedakarlıkları yüzlerine vurmaktan ya da omuzlarına hazır olmadıkları sorumluluklar yüklemekten.

Zayıf anlarımda hiçbir suçları olmadığını bildiğim halde onları suçlamaktan korkuyorum. Fazla şımartmaktan ve sonra tepemdeki yerlerinden onları hızla atmaktan korkuyorum.

Yakın olmakla muhtaç bırakılmanın ayrımını yapamamaktan, onların iyiliği için bile olsa benim dediğim doğru yaptırımını uygulamaktan korkuyorum.

Anneme duyduğum hayranlık ve aynı dozda olan öfkemi onlara yansıtmaktan korkuyorum.

Alkol aldıklarını öğrendiğim an delirmekten korkuyorum. Kokusunu duyduğum anda onlardan nefret etmekten korkuyorum.

Sesimi yükseltmekten, ağzımdan çıkan kelimeleri duyamamaktan ve onlarda derin izler bırakmaktan korkuyorum...

Benim aşık olduğum hayranı olduğum bir annem var bir de alkol aldığında nefret ettiğim ve onun gibi olmaktan korktuğum bir annem...

Tüm bu korkularımı anneme itiraf ettim bugün ve bana sarılıp ağladığında işte en çok bunu yaşamaktan korkuyorum dedim içimden...

Nasıl bir anne olacağımı bilmiyorken ben nasıl anne olmaya cesaret edebilirim ki...

en saçma batıl inançlar

Gece gece sakız çiğneme ölü eti çiğnemiş olursun.
Sakızla olan tüm münasebetim o gün bitti anneanne.

havva karabudak

Dövme yaptırmak isteyenler mutlaka bu hatunun çalışmalarına göz atın. Instagramda 'evakrbdk' ismiyle bulabilirsiniz.

kasap denince akla gelenler

Kadın kuaförleri.

halkla ilişkileri iyi olan kişi

Metrobüs deneyimi olan kişidir.

telefonla konuştuktan sonra ekranın ter olması

Kendi telefonumda oluşması dert değil, benim terim bana ait iğrenmem ama başka birinin bulaştırdığı terli telefonla o an konuşmak zorunda kalmak beni mahvediyor çaktırmadan silmeye çalışıp konuşmaya odaklanmaya çabalamak çok zor.