bugün

atatürk ile kıyaslanması biraz yalnış olsada yukarıda yazılanlar biraz aşırıya kaçsada doğrudur. sayın erdoğan bu ülkeyi çok iyi yerlere getirmiştir. durmak yok yola devam diyoruz kendisine.
(bkz: ananı da al git)
matrix'den fırlamış şakirtin repliğidir. ne türkiye'yi kurtarması uyan neo.
Başbakanımızın T.C.'ye gelen en iyi liderlerin başında olduğu kesin.Ama bu böylemi dile getirilir onu bilemiyorum.Tabi atatürk'ü farklı kefeye koymak lazım.
"kedi kıçını görmüş yara zannetmiş" atasözünün cuk diye anlam kazandığı itiraftır.
ironi varsa güzel ama yoksa çok acı gerçekten.
zengini zengin, fakiri daha fakir yapan anti demokrat recep tayyip erdoganla ulu önder Atatürkü kiyaslamaya calışan bir budalanin söyledigi söylem/cümle.
kemocanların aykırı bir entry ye sinek gibi yumulması örneği..
bir belgesel gibi lan!
tarkan seslendirsin isterdim bu belgeseli..
geldiğimiz durumun kısa özetidir.
bi' de sözlük bunları korur kollar, sever, sayar.
(bkz: sözlüğün en yobaz hali)
tabi sonuçta ikisi de düşmanla savaş halindedir.

atatürk dışarıya karşı milleti için
diğeri millete karşı dışarısı için.
biri bir imparatorluk generali idi, başka hiçbir şey olmasa. diğeri ise, eeee? sanırım hiçbir şey.

not : bu ilk entry değil ki.
atatürk bizler için neden atatürk'tür sorusunu sormamıza neden olan bir cümle. şöyle olur efendim; atatürk kendi milletini sonuna kadar koruyan, savunan ve onların refah düzeyini arttırmaya çalışmak için elinden geleni yapan bir liderdir. cumhuriyeti ne şartlar altında kurduğu ve ne zorluklardan geçtiğini zaten anlatmamıza gerek yok, tarih dersi vermiyoruz burada sonuçta. ama atatürk'ün o zamanın kıt olanaklarına rağmen kurduğu şirketler kendisi öldükten sonra ülkemize en çok gelir getiren şirketler olmuştur. yabancı devletlerin saygıyla önünde eğildikleri bir lider olmayı başarmıştır ve bunu sonuna kadar da haketmiştir. daha çok fazla şey yazılabilir ama zaten bilen biliyor. işte bu yüzden bizim için atatürk, atatürk olmuştur. peki tayyip neden tayyip olmuştur onuda açıklayalım; tayyip din ve siyaseti maalesef birbirine fazlasıyla karıştırmıştır, din sömürüsü altından oyları toplamıştır, kendi milletini maalesef sonuna kadar koruyan, savunan ve onların refah düzeyini arttırmaya çalışmak için hiç birşey yapmamıştır. bu söylediklerimizi sadece kendi tarafından olanlara yapmaktadır. üstelik atatürk'ün çok zor şartlar altında kurduğu bir çok kuruluşu, şirketleri, gelirleri çok yüksek olduğu halde '' ülke borçlarını kapatıyoruz efendim '' gibi uyduruk bir cümleyle özelleştirmeyi başarmıştır.

buraya çok çok fazla şey yazılabilir tabii ki ama, kısaca, atatürk bizim için neden atatürk ise, tayyip'te işte sizin için bu kadar tayyip'tir.
Tayipçi yazarın hazin sonu heryerde konuşmaması gerekir linç edilme tehlikesi vardır.

(bkz: Küçükken havale geçirmiş yazar)
iki karşıt yapıdaki insanı karşılaştıran insanın önermesidir. amma velakin biri diktatördür diğeri de korkaktır. yani ikisinin de tutulacak bir yanı yoktur. bize yeni, doğru dürüst bir lider şart.
yıkanıp suda bekletilmiş,azda haşlanmış beyin lafı.
tahminime gore 2013 den sonra hemen her musluman turk vatandasinin karsisindaki kafire soyleyecegi sozcuk grubudur.
tabi ki de bir troll beyanatı.

ve aslında cevap da vermemek lazım ama sadece şu geliyor aklıma;

Recep Bey o zamanlarda yaşasaydı atatürk'ün yaptıklarının ne kadarını başarabilirdi? acaba bandırma vapuruna binme cesaretini dahi gösterebilir miydi? sorunun akabinde aklıma gelen görüntü gediktepe'deki siperde çömelen bir lider.

Peki Mustafa Kemal şu dönemde ve şu imkanlarla başa gelseydi neler başarabilirdi? işte bu noktada aklıma gelen görüntülerin sonu yok.
gerçeği göremeyen bir beynin ağzından çıkan cümledir.
(bkz: şakaysa çok komik ciddiyse hiç komik değil)
-250 (invincible) boşa değil bu karma sayısı demek. kemocanlar s.ksin seni.
(bkz: otur sıfır)
(bkz: göt yalıyorum demenin yüz yolu)
(bkz: kaç para alıyosun bu iş için)
atatürk ile kıyas edilmesi yanlış iyi bir lider oldugu kısmende olsa doğru. hiç olmassa postal yalayıcılığı yapmıyor yada sahte belgelerle insanları karalamıyor.
(bkz: sizin için atatürk neyse benim için öcalan o dur)