bugün

entry'ler (1)

star wars episode vii the force awakens

SPOiLER

Film güzeldi ama eksikleri vardı. Şahsen daha iyi bir film olabilirdi diye düşünüyorum. Şu filmin sonundaki savaşta finnin ışın kılıcını ustalıkla kullanmasına ve rey'in ren' i anında yere sermesine bir açıklama buldum. Çünkü düşününce çok mantıksız geliyor. Yani yönetmen bunun farkında değil mi? Bence Finn ile Rey Luke'un öğrencileriydi. Rey ilk öğrencilerindendi. Bu yüzden Rey jedilik seviyesine gelmişti. Finn ise yeni öğrencilerinden biriydi ve çaylaktı ama ışın kılıcı eğitimin almıştı.(Işın kılıcını iyi kullanmasının sebebi de buy bence). Bu sırada Ren karanlık tarafa geçti olaylar oldu işte. Bu yüzden Luke diğer öğrencilerinin de aynı şeyi yapacağını düşünüp öğrencilerinin hafızasını sildi ve her birini farklı sistemlere gönderdi. Nasıl olduğunu bulamadım ama Finn'i stormtroopers yaptılar. Güç uyanmaya başladı ve Finn'in bu yüzden aklı başına geldi ve ilk düzenden kaçtı. Rey'in Ren ile savaşında da zaten Rey eskiden jedi olduğu için biraz konsantre olunca hop diye Ren'i yendi.(Ren karanlık tarafa geçti ama aydınlıktan da tam kurtulamadı. Bu yüzden de gücü zayıfladı onun için Rey'e yenildi.) inşallah serinin diğer filimlerinde bunun gibi bir açıklama getirirler. Yoksa iyice saçmalamaya başlar.