bugün

entry'ler (19)

perseid yıldız yağmuru

bu sene 12-13 Ağustostaki mevzuyla ilgili Bursa'da bildiği etkinlik olan, nerede nasıl izlenir bilgisi olan bi aydınlatsın. 2 kişi deli gibi izlemek istiyoruz.

kainatın en güzel kenti

Krakow dur. Anlattırmayın şimdi. 2. si ise Zagreb dir

askeri okula kapak atma isteği

yapma güzel kardeşim. üniforması da şanı da bitarafına giriyor sonra. 13 yaşımda girdim, gençliğimin en güzel 4 yılını verdim, yetmedi dünya tazminat ödedim. avantajlarını gördüm mü gördüm, ama her sabah küfrederek uyanmak istemiyorsan, hayatta her şeyi yarım yaşamak istemiyorsan yapma.

kürt marşı okunurken ayağa kalkan akpliler

kürt marşı ne lan?

lazların rumlara benzemeleri

Karadeniz bölgesinin tarihi sürecinde Rumlarla olan ilişkiler dikkate alındığında, Lazların Rumlarla bir kaynaşmaya girmiş olmaları olasıdır. Lazlar rumdur demek saçma olur ama bir ilişkileri olması da normal bence

minicik kızına türban takan kapalı anne

yıl 2015 olmuş, bilgi çağının zirvesini aşalı 10 yıldan fazla geçmiş, hala tesettürü dini vecibe zanneden insanlar var. istersen çuval giyip gez ama dini vecibedir, tesettürü beğenmeyen Allah'ı beğenmiyordur deme.

yazarların okudukları lise türleri ve duyguları

askeri lise.

(bkz: şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler)

şaka maka efsane yıllardı. aldığım eğitimin kokusu sindi üzerime çıkmıyor. iyi mi oldu kötü mü oldu hala bilemiyorum ancak belki de 13 yaşında ailemden ayrılmış olmaktan olsa gerek, daha erken başladım kendi ayaklarımın üzerinde durmaya.

uludağ sözlük tarih seven yazarlar birliği

özellikle alternatif tarih konularında merakım sonsuzdur. yaz beni de

bahar şenliği en sağlam olan üniversite

aralarında Uludağ Üniversitesinin olmadığı listedir.

f4

askerliğimi Kıbrıs'ta topçu birliğinde yaptım. 6 tane obüs vardı. yarısı hiç çalışmıyordu. diğer yarısı da sürekli arıza çıkarıyordu. bırakın savaşa sürmeyi, tatbikat bile yapamıyorduk doğru dürüst. 1952 model. her şey manuel. varın gerisini siz hesaplayın

60 yaşında erkek 20 yaşında kız ilişkisi

27 yaşında ve bekar bir erkek olarak başıma gelmesini umduğum durumdur. varsa şikeli maç falan ateşleyin gençler arabayı basıcam

dinin tek kaynağı kuran dır

Kur'an ve hadisler bütün olarak değerlendirilmesi gereken kaynaklar ancak islamda ayrışmalar halifeler döneminde islamın büyük gücünün kontrolü için verilen kavgalarla başlamıştır. Dominant olan aileler (Emeviler, Abbasiler) kendi görüşlerine, kültürlerine ve ihtiyaçlarına göre islamı yorumlamış; çıkan kavgalar ve savaşlar sonucu da büyük ayrılıklar hasıl olmuştur.

Sorulması gereken şey bu ayrılıkların neden olmuş olabileceği değil, neden bu güne kadar derinleşerek geldiğidir. Bu sorunun cevabı sanırım aynı zamanda günümüzde müslümanların içinde bulunduğu durumun da cevabıdır zannımca: sorgulamadan kabul etmek, muhakeme kavramını dini kavramlar için kullanmamak.

kent switch

9.5 tl iken switchmeden zevkle içtiğim ancak 7 tl olunca kalitesinden de kaybettiğini düşündüğüm sigara markası.

başarılı bir film için gereken 3 unsur

iyi bir hikaye, iyi bir kurgu ve iyi oyunculuk gol getirir.

ateistlerin yahudi ve hristiyanlığa giydirmemesi

Ateistlerin sadece Türkiyede yaşadığını zanneden zihnin düşüncesidir. Halbuki Amerikada ve Avrupada ateistler çatır çatır giydiriyorlar Hristiyanlığa hatta adamlar stand-up gösterileri falan yapıyorlar yani senin mahallendeki ateist komşun gibi de değil.

evde duran iki adet 5 kiloluk dambıl

ev ortamında gerekli motivasyonun sağlanamaması sebebiyle eve spor salonu da kursan aynı akıbete uğratacak durumdur.

1 ay boyunca hiç abur cubur yememek

yaklaşık 4 aydır içinde bulunduğum durum. Bildiğin instagram fitness modelleri gibi yaşıyorum. Bir çok şeyi canım çekmiyor artık. Tam bir tatlı bağımlısıydım (bir bütün pastayı tek başıma yiyebiliyorum) ancak başka hedefler uğruna birçok şeyden vazgeçtim ve artık canım ne tatlı ne de başka abur cuburları çekiyor. Hayat sağlıksız yaşamak için çok kısa.

erkeklerin işsiz olmasının sebebi

en az bir yabancı dili akıcı olarak öğrenememiş, askerliğini yapmamış, sektörde 2 yıl tecrübesi olmayan erkektir.

kendini üstün gören insan

kendini ve hayatı tanımlayamamış, hayatta gerçek amacını bulamamış, iletişim becerileri zayıf olan insandır.