bugün

entry'ler (37)

teyology

nasıl fark etmemişim yazarı.
yakın takibe aldım kendisini.

hak ve eşitlik partisi

genel başkanıyla reklam arası http://video.cnnturk.com/...r/6/22/5n-1k-reklam-arasi

gerdekte ona sunulan bakireliği bozmayan koca

günün anlam ve önemine ters hareket eden, ülkesinde ve içinde yaşadığı çevrede bekaretle imtihanı protesto eden koca.

şahan k

şahin k'nın kankası, ahlaksız kişilik. bu zatın götürdüğü beyinsiz folloşlara mı kızmalıyım yoksa buna mı, bilemedim şimdi.

atatürk ün alkolü biraz fazla kaçırdığı gerçeği

osmanlı'ya yaptıklarının ortaya çıkardığı durum. geceleri bile rahat uyuyamadığını düşünüyorum. (bkz: vicdan azabı)
(bkz: osmanlı hanedanının trajik sürgünü)

masrafı 30 kuruş olan kitabın 15 liraya satılması

korsan kitap sartıcılarına aranan bahaneyi veren durum.

sürekli atıp tutan arkadaş modeli

bir olayın anlatımı sırasında "bende ordaydım" diyerek mevzudan rol kapmaya çalışan modeldir. "sen orada değildin yalan söyleme" dediğinizde de "ben oradaydım sen yoktun galiba ondan hatırlamıyorsun" diyecek kadar da yüzsüz olur bu model.

ariza makukula

ariza vermediği sürece oynadığı takımın kurtuluşu için gereken her şeyi yapabilecek kalitede bir topçu. kayserispor'un yükselişinin altında yatan dev cüsseli bir neden.

akan kan

insan bedeninde dolaşması gereken kanın dışarı akanı akan kan oluyor. var olan sorunları kaşıyarak düşmanlık üretirler ve zamanla kan akar gözyaşıyla birlikte.

seçil erus

11 Ağustos 1971 Eskişehir doğumlu. itü elektrik mühendisliği bölümünden mezun olup haber spikerliğini tercih etmesi bile başlı başına dikkat çeken bir detay.
Şu anda TGRT de gün içinde ara haberleri ve Pazar günleri 19.00 Ana haber bültenini sunuyor.

türkiye de sivil generaller var

anayasa profesörü burhan kuzu'nun mehmet soysal'ın sunduğu baş başa adlı programda sarfettiği söz.

atatürk sizin benim gibi birisi

atatürk'ü kullanarak siyaset yapanların, atatürk'ü ellerinden aldığınızda sap gibi ortada kalacak olanların, bu ülkeye verecek hiç bir şeyi olmayanların, sabah kalkıp elini yüzünü yıkadıktan sonra etrafta atatürk'ün rahatsız olacağı birşey var mı yok mu araştırması yapanların, cumhuriyeti artık kimlerden kurtarmaları gerekiyorsa, kurtarmak için gidip cumhuriyetçi ve atatürkçü geçinen boş beleş doğuştan yemini bulmuş olan partilere oy atanların, atatürk'ü kullanarak bir yerlere gelmeye çalışanların rahatsız olduğu statüko karşıtı, tabuları yıkan bir söylem. bülent arınç'ı hiç hazetmem ama sormak isterim, zorunuza mı gitti? giderek daha fazla yalnız kalıyorsunuz, azalıyorsunuz, tükeniyorsunuz.

ankara nın doğusuna geçmemiş insan

yer sofrasında yemek yememiş, lavaşa yağ sürüp peynir serpiştirmemiş, doğu insanıyla hemhal olmamış insan.

baykal ve bahçeli bu ülkede çobanlık bile yapamaz

bir realitenin dile getirilmesidir. kuru hamasetle, nutukla, köhnemiş siyaset yöntemleriyle yoğrulmuş kafaların altına etiket olarak yapıştırılmış bir sözdür. esasen burada verilmek istenen mesajın çobanlıktan daha önemli olduğu bir gerçek. ta cumhuriyet'in kurulduğu yıllardan bu yana, azınlıklar üzerinde merkeziyetçi tanzimatist zihniyetinin oluşturduğu baskıya, liderleri asılarak toplumun bir kesiminin ikinci sınıf insan haline getirilmesine, acılar ve kan üzerine iktidar inşa edilmesine, raporlarla, sürgünlerle insanlara tek çıkışın şiddet yolu olduğunu gösteren bir zihniyete, bu baskıcı rejim anlayışına, 80 yıl öncesinin algılarına, bu gerici ve ham zihniyete gözünü kapayıp günlük hamaset nutuklarıyla, kanın ve şiddetin devam ettirilmesine yol açarak insanları adeta ezerek, özgürlüklerin ve demokratikleşmenin akacağı yolu tıkaçlarla kapatarak siyaset yaptığını zannedenlere ders gibi bir cümledir.

ekşi sözlük cnn ise uludağ sözlük yerel tv dir

sözlükleri birbirinin rakibi, birbirinin karşıtı olarak göstermeye, işine öyle geldiği için kendi hırslarını, ezikliklerini bu yolla gidermeye çalışan zihniyetin kalibresini yansıtan söz. zall'ın bir konuşmasında söylediği bir söz vardı, yalakalık adledilmezse bu yaptığım, o söze yerden göğe kadar hak veriyorum. "bu iki sözlük birbirini tamamlayan sözlüklerdir. bilgi edinmek isteyen bir ziyaretçi burada bulamadığını orada bulur, orada bulamadığını burada bulur. kimbilir, belkide yazılmıştır"

havaya iki el isyan sıkmak

bunalan insanın yaptığı çılgınlık. bir kendini ifade etme, sesini duyurma şeklidir.

daniel güiza nın sonunda isyan etmesi

(bkz: havaya iki el isyan sıkmak)

daniel güiza nın sonunda isyan etmesi

fenerbahçe'nin golcü futbolcusu daniel güza'nın yapılan haksız eleştiriler nedeniyle futbol oynayamayacak duruma geldiğini söylemesi. ispanyol cr tv'de fenerbahçe'den sezon sonunda ya da sezon ortasında ayrılmak istediğini, futboldan soğumaya başladığını, yedek beklemekten sıkıldığını açıklamış. en sonunda da türkiye'nin güzel bir ülke olduğunu ve ağır eleştirilerden bunaldığı için ayrılmak istediğini belirtmiş.

http://spor.mynet.com/hab...rbahceyi-sildi-atti/18832

çarşaflı birisi ile aynı binada ikamet etmek

dikkatli olmayı gerektirir her daim. bakmışsın bir gün baltayı kapmış binadakileri kesmeye başlamış, olmazsa vücuduna bomba sarmış intihar dalışı yapmaya niyetlenmiş, o da olmadı tiner çekiyor bu çarşaflı birisi, uyuşturucu kullanıyor, aşırı dozda alkol alıp mahalleyi ayağa kaldırıyor olabilir. her yönüyle tehlike vardır ve dikkatli olunmalıdır.

müslümanlara terörist gözüyle bakan batılıların gözüyle bu ülkeye, bu insanlara bakanlar! hala utanmanız, arlanmanız kaldıysa utanın!

alevi açılımı

(bkz: açılım furyası)