bugün

entry'ler (19)

sokağa bakınca çıplak koşan adam görmek

ve sonra da buranın Türkiye olduğunu farkedersiniz.

Çıplak koşmaktan da beteri varsa, o da askılı atletle koşmaktır ayrıca.

nihat genç in yaşlı olması

Gençliğimi yemiş, bitirmiş soru.

Gülben Ergen'e ne demeli peki ?

hiç oral seks yapmamış taklidi yapan kız

Muzu bölerek yiyorsa o kızın saflığını değil, aksine vericiliğini (Receiver gibi canım, yanlış anlama) gösterir.

yaran yanlış okumalar

yazan : 15F
binilen : 15P

Gülme yazar, gülme. Okula nasıl götüm atarak koştuğumu bi' ben bilirim..

erkek tavlamak vs kız tavlamak

Erkek tavlanmaz, oltaya düşürülür efenim.

Not : kız değilim, ama oltaya düştüğümün farkında bir erkeğim.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

Pantera - medicine man.

alex in basın toplantısına erken başlaması

"Erken kalkan yol alır" atasözünün uyarlaması olması muhtemeldir.

gangnam style

Türkler yapsaydı "Oppa oppa oturmaya mı geldik !" sözleri ile karşı karşıya kalabilirdik dediğim şarkı.

sakatlanmasaydım messi diye biri olmazdı

"Kol bozuk" nidasının üst versiyonudur ayrıca.

sana şu kadar olur diyen esnaf

"ben kim oluyorum da bana bu kadar oluyor lan ?" karşı önermesi ile yatıştırılabilecek durum.

ingilizce biliyom ben ya

"ay incredible bi showdu gerçekten unbelievable ve hatta impossible şeyler yaptılar yani" gibi uçuk örneklerine de rastladım.

sen gülünce güller açar ergün penbe

Galatasaray'ın bir dönemki efsanevi ismi (Hala sıfatını unutamadığım doğru)

osuruğunda mısır patlatmak

Kargalar ve bokları da bu anlamda kullanılabilir.
kargalar bokunu yemeden ne işin var burada ?

abi kız kardeş diyalogları

sosyopat yazar, sadece kız kardeşi çizgi filmlerde yazan ingilizce isimleri kendince çevirdiği ve saçmaladığı için kardeşiyle boğuşmuş bir yazardır. O zaman ben de küçüktüm canım, hem o iki tokatı da hak ediyordu.

kızların en çekici olduğu anlar

saçlarını topladığı andır. hele saçları yüzüne gerçekten yakışıyor ve düz siyah ise... Sanırım bana birşeyler oluyor.

rap müziğin müzik sayılmaması

sanırım birilerinin bu konuya bir açıklık getirmesi gerek.

günümüz entel (!) kesimlerinin, dinlemediği ve hatta kaçındığı fakat adını duyduğunda hakkında birçok yargıda bulunabildiği bir müzik türüdür rap. Evet, herkes bu müziği dinleyecek diye bir kural yok tabii, fakat bu müziğe tabiri caizse "bok atmak" diğer müzik türlerine bok atmaktan daha kolay. daha az imkanla, daha fazlası yapılmaya çalışılıyor ve bu çaba ise bu kesimlerin gözünde tamamen boşa kürek çekmek. Son yıllarda özellikle ülkemizde, suyun üst yüzeyinde görüneni kadarıyla Rap müzik amacından sapmış gibi görünse de underground diye adlandırılan işin aslının konuşlandığı yerde işler daha farklı ilerliyor. Rap müziğin amacı insanları melodiden hoşnut kılmak değil, olsa zaten diğer türlerin bir kopyası olurdu. Rap müziğin amacı geçmişten bu yana yaşanmışlıklar hakkında, ezilen insanlar veya toplumlar hakkında dinleyeni düşünmeye itmektir. Vinnie Paz isimli Rap müzik sanatçısı bir şarkısında şunları söyler ;

It’s like we all know what’s going down (Aslında hepimiz neyin kötü gittiğini biliyoruz)
But no one’s saying shit, what happened to the home of the brave? (Fakat kimse ağzını açmıyor, yürekli insanların vatanına ne oldu ? )
These motherfuckers they’re controlling us now (Bu o. çocukları, bizi kontrol ediyorlar)
But no one’s talking about it, made us proud to be slaves (Ama bundan kimse bahsetmiyor, bizi köle olmaktan gururlanır hale getirdiler)

Şarkının ismi Vinnie Paz - End Of Days'tir ve Youtube'da türkçesi ile birlikte bulabilirsiniz.

Tüm müzik aleminin bildiği isime gelelim, 2Pac (Tupac) Amaru Shakur. Kendisi eceli geldiği, yaşlandığı için değil, konuştuğu için öldürüldü. Bu müziğin bir sonucu da bu aslında, şuanda sisteme karşı gelen rap sanatcılarının çoğunun sonu bu. Fakat korkmadan devam edebilmek, yazmak aslında boğaza dayanan bıçağa aldırmadan... işte zor olan da bu.

Müziğin tanımını "Eğlenmek, coşmak ve yeri geldiğinde hüzünlenmek" olarak yapan insanlar bu müziği dinlememeli. Çünkü bu onlara gerçekten fazla, düşünmek gerekiyor. Düşünmek, sorgulamak ve sonuç da tahmin edildiği gibiyse inanmamak. Kesinlikle pesimistik bir düşüncenin ürünü değil Rap, aksine optimist fakat realist bir düşüncenin ürünü. Güzel günler görmek adına yazılan şarkıların getirisi güzel günler olmadığı için şuanki hale bürünmüştür Rap müzik. Yaptığını sanan çakma sanatçıların aksine a'yı b olarak göstermemek, ve hatta a'yı büyük büyük yazmak rap müziğin içinde varolan birşeydir.

Size "Rap müzik dinleyin" demek başta bu müzik türünün doğasına, ardından sizin zevkinize bir saldırı ve aykırılık durumu yaratacak. Bu yüzden size dinlemeniz konusunda zorlama yapamam, fakat sadece 3 yargı ile size benim dinlediğim ve gerçekten müzikten bir kazanç sağlamak isteyen insanların da dinlemesini tavsiye ettiğim müziği önermek istiyorum.

Düşün, sorgula, kararını ver.

Bana katlandığınız için teşekkür ederim, umarım ilerleyen günlerde bu konuyu daha da detaylandırabilirim.

türk televizyon kanallarının amacı

deniz yıldızı : daha çözemedim bu arkadaşların amacını.

güneş e giden insanın ilk sözleri

+ Baak, güneş kremi aldım hem de 50 faktör !
- ?!

sosyopat yazar

nickimin aksine empati de kurarım, hatta empati bile yıkabilirim.

Böyle de flexible bir insanım.