entry'ler (9)

yusuf güney

Göte göt demiştir. Kime ne? (bkz: Helal Olsun)

sofistike sofi

Parselleyim nick altımızı. Sözlük usülündendir.

ibb de pkk lıların cirit atması

Ee taviz vere vere geliniyor bir yerlere. Yoksa 50 yıl geçse başa gelemeyeceklerini biliyorlar. Sorsan hepsi Atatürkçü. Yersen tabi...

edebifikir com

edebiyat'ın bir araç olarak fikirsel düzlemde insanın içindeki merkeze bir etkisini aradıklarını düşündüğüm kalite kokan edebi topluluk. okunası, düşünülesi yazılar yazılmaktadır burada. kendilerinin tabiriyle, eylem sadece bir kız ismi değildir.

bekaretten konu açılınca sinirden çıldıran kız

Var böyle bir şey.

Süslü sözlük diye bir sözlük ortamı var. Kızlar matinası tadında bir yer. Aman aman... Kızlara bekaretin önemini anlatmaya gör. Yarası olan gocunur misali kuduruyorlar "hanım" kızlarımız.

minimalist hikayeler

Tanım: En sade ve en güçlü etkiyi verebilen hikayeciklerdir.

"doğdu, neden yaratıldığını hatırlamadan. yaşadı, sevgiyi arayarak. ölüyor, her sabah bir akşam daha oldukça."

türkiye ye çatan burkina faso ya çatmış demektir

Sömürgeci ve katliamcı bir devletin yanımızda olmasından daha evladır dediğim ifade.

Türkiye çoğu gariban halkın abisi konumunda. Beğen ya da beğenme bu böyle.

Bu durumu Batı'nın münasip bir tarafını 7/24 yalama hevesinde olanların anlaması pek de mümkün değildir.

süslü sözlük

Trollenesi sözlüktür.

Ama bu ekşi sözlük ve uludağ sözlük terbiye seviyesinden daha aşağıda olduğunu göstermez tabi. Açıkçası terbiye seviyesi açısından daha seviyeli buluyorum.

Fakat içerik tabi bir erkek kullanıcı için oldukça sığ. Anca konu dışı ve soru-cevap fasilitesi belki ilgi çekici gelebilir. O da kızlar ne diyor diye bakmak için.

Geneli laik ve seküler ablacıklardan oluşur. Dini bütün yazarlarımızın burada linç yemesi, feminist gösterilerde linçe uğramasının bir internet simülasyonu tadında olabilir. Uyarmadı demeyin.

uludağ sözlük

Birçok sözlük macerasından sonra okuyucu olarak ara ara katıldığım nihayetinde ise artık yazmalıyım da dediğim sözlük.

Sözlükler garip mecralar. Yazdıklarının saklanması, tekrar geri dönüp okumak, fikirlerinin değiştiğini görmek, üslubunun önceki halini beğenmemek ya da vay be iyi yazmışım demek gibi gibi ...

Kötülemek istiyorum evet ekşi sözlük artık bir leş çukuruna döndüğünden farklı mecralar arıyorum. (bkz: süslü sözlük)'te bile yeni şeyler arayıp yazıyorum sapına kadar erkek halimle. Durumun vehameti ortada.

Hadi hayırlısı diyelim ilk girdimizle...