entry'ler (75)

yakup

O Hasanpaşanın gülü, koca burunlu kalın sesli sokaklarımızın tertemiz olmasını sağlayan abimiz. (bkz: mahallenin delisi)

seni seviyorum diyememek

zaten doğduğunda hayat bir sıfır yenik başlayan bireyin maçın ortalarına doğru -ki burada maç hayat maratonu oluyor- maçın ortaları da birisine aşık oluduğu an olarak kabul edersek. gol atamama durumu olarak niteleyebiliriz.

seyirciyi azarlayan dominant sunucu

son günlerde gece yarılarında ortaya çıkan ve insanların telefonla bağlandığı tuhaf bir yarışmayı sunan bir abla var ki yarışmacılar yanlış cevap verdiklerinde ağzından tükürükler saça saça çemkirmesi vardır ki efsane olmaya yaklaşmıştır.

666 gun pil omru olan cep telefonu

sırtta bir aküyle falan dolaşmadıkça mümkün olması zor görünen geleceğin fiyaskosu.

yaran itiraflar

bu aralar istiklal caddesinde fazlasıyla göze çarpan sonu ne olmuşla biten itiraflardır. örnek vermek gerekirse: "türbanlıyım ve lezbiyenim ne olmuş" gibidir.

başak burcu erkeği

aslında fazlasıyla özgüveni olan fakat karşı cinsle ilişkilerinde hissiyatını tamamen ortaya koyamadıkları için kıvrım kıvrım kıvranan ve hatta çoğu kez platonik aşka mahkum olan erkek tipidir.

hasta olmuş sevgiliye yapılabilecekler

hastayı yatağında skeceksin mantığı ile girilecek her pozisyon.

bir kızı bin kişi ister bir kişi alır

benim istediğim kızı sadece ben alayım da gerisi mühim değil...

ibb bursu

gene çıkmadı gene çıkmadı zaten hiçbir sene çıkmadı. ama torpil bulunca iki ay sonra parayı toplu olarak veriyolar geçen sene almıştım da ordan biliyorum.

babanin abdullah ocalan olmasi

(bkz: ibnenin oğlu)

ogrencinin yuruyusunden bolumunu cikarmak

elde defter kitap olmadan dünya skime minare gtüme modunda yürüyorsa eğer bilinki o bir siyasalcıdır.

figaro nun düğününe çeyrek altınla gitmek

figaronun düğününe çelenk göndermek daha fenadır.

dünyanın en güzel dudakları

eşşek dudağı.

the number 23

filmi izledikten sonra hayatımda harıl harıl 23 numarasını arattıran ve okul numaramın 23 ile bittiğini hatırladıktan sonra yusuf yusuf hoplatan flimdir.

dünyanın en abazan erkeklerinin türk olması

(bkz: madem türksün göster ürksün)

private sözlük

tadilatı dolayısıyla öldürücü yorumlarımı epeydir yapamadığım sözlüktür.

ilkokul 1 de okula gelen igneciler

iğne korkusundan bayılmıştım o ara yapmışlar bana adiler...

fenerbahçe yi tutmama sebepleri

kurtuluş savaşı sırasında cephede savaşmak yerine gidip ingilizlerle maç yapmak ve bi de kupa kazanıp müzelerine bu kara sayfayı şanlı tarih olarak yazmak yeterli bir sebep olabilir.

ihsan oktay anar

suskunlar isimli kitabı piyasaya çıkan hocamızdır.
not en kısa zamanda okunup değerlendirilecektir.

boş akbil sesi

dikkat edilecek olursa göt oldun göt oldunder gibi ötmektedir.