bugün

bir çok klona göre çok ilerde olan sözlük.
diğer sözlüklerin aksine kompleksli insanları bünyesinde barındırmayan nezih oluşum.
aynı zamanda selen17f i bayan zannetmektedirler.
uludag gibi yeni yapılanmaya başlayan bir sözlüğün altında kalmış sözlüktür..
genelde açık değil,açık oldumuda terkedilmiş kasaba gibi..
copy/paste yaparak kendilerinin yazamayacakları başlıkları uludağ sözlük'te bu başlık açılmıştır diye veren terbiyeli yazarlara sahip sözlük.
yazar alımlarını açmayarak, kendi içlerinde birbirlerini iyice tanımayı hedefleyen, abazan gürühün sözlüğü.
uludağ sözlüğün yeni açılmış ve yakın zamanda kapanacağını düşünen yazarların olduğu sözlüktür
soyle ki ;

--spoiler--
92. xxxxxxx / 17.01.2006 12:32:39 / # 1543933

Anarşist sözlük.
Double cross tarafından kurulduğu tahmin edilmektedir.Kısa süreli deşarj mekanı olduğu kesindir. Yakında kapanması muhtemeldir...
--spoiler--

(bkz: sana oyle geliyor)
(bkz: butun uuserler kardestir ayıranlar kallestir)
başlık: private sozlugun gotu dustu uladag sozlugu gorunce
5. xxxxxxxx / 18.01.2006 00:29:38 / # 1545269

(bkz: şirinede de ne göt varmış)

Şeklinde bir entry barındırmaktadır. demek ki bu tarz yazıların kontrolü kendilerinde de aynı ciddiyetle yapılmaktadır.
belli bir süredir web adresine nedense ulaşamadığım sözlük klonu. private'ta mı yoksa benim bağlantımda mı bokluk var dedirtmiştir.
daha bir iki gün önce üyeliğimin iptal edilmesine neden olduğuna inandığım bir tür faşist yapılanmanın mevcut olduğu sözlükümsü.

(bkz: allah geride kalanlara sabır versin)
Bir kısım yazarın kendisine hakaret ederek "seviye gösterme tahtası" durumuna düşürdüğü oluşumdur efendim. "Dünyada ki en gerizekalı insanları sınavla biraraya toplamışlar" ifadesini neresinden tutsak elimizde kalmaktadır. Savunması da "bende öyle intiba uyandı" tümcesidir sanırım. Eyvallah deyip geçmek gerekir. "islam peygamberinin karikatürize edilmesine verilen tepkinin konsoloslukların yakılması şeklinde açığa çıkması" olayı ile benzerlik göstermektedir. işte eleştiri ve olgunluk ile, provakasyon arasındaki "kalın" çizgi de budur.
(bkz: private sozluk seksi bir egreti gelindir)
moderatörleri, adminleri ve de önde gelen torpilli yazarları tarafından sadece ateizm adına kullanılan sitedir. hakaret içeren entry girmek yasaktır! ama admin ve mod lar boyna allah a peygambere ve de sevmedikleri dindar insanlara hakaretler yağdırırlar. bir de bu sitenin akademil delisi vardır.hakkında yazılan aleyhte entryler bir anda uçuverir.

bir entry silinme sebebi de reklam yapılmasıdır! yani cartel in sevmediği birinin hakkında olumlu yazarsanız o yazınız da silinir. yine de uludag sozlukten daha özgür bir sözlüktür(maalesef).
yazar alımlarını kapatıp kendilerine herkes her zaman giremez havası vermeye calısan sozluk.
Son derece megaloman bir admini ve kendisi gibi düşünmeyenlere çifte standart uygulayan modlara sahip olan tek görüşlü sözlük.sözlükte forum havası hakimdir.bu sözlükte yazarlar ancak yönetimin istediği gibi yazılar yazarsa sevilirler ve yazmalarına izin verilir.eger aksini yazmak isterseniz sizi ucurmaktan cekinmezler.
bi ara "yazarlara puser diyelim" gibi bi kampanyaları olmuştu. en kötü klonlardan. birkaç ay ben de yazdım ama dayanamadım, bıraktım. (bkz: sakın denemeyin)
Ekşisözlük kompleksini atamamış sözlüktür.
yazarlarını durup duruken atan ve hiçbir açıklama yapma nezaketi göstermeyen sözlük. sözlük te aykırı seslere izin verilmez ve eğer mod'lar ile aranız iyi değilse herhangi bir mod'un arkadaşı ile girdiğiniz bir polemikte atılabilirsiniz.
çoğu klondan çok çok ileride olan sözlüktür.. yazarına önem verir ve yeni gelen her yazara en az 3-4 kişi hoşgeldin diyerek onun ortama daha çabuk alışmasını sağlarlar.. yazılan bir şey diğer yazarlar tarafından da okunur ve yazıldıktan sonra olmuş yada olmamış diyerek bir yorum katılır.. maalesef burada olmayan şey bu.. yeni gelen yazarlar görülmüyor.. gelen 2. nesillere çamur atılıyor.. olmuş yada olmamış demeye üşeniliyor.. online olan yazarlar sadece yazıyor, hiçkimse okumuyor..ve bunun üzerine bu sözlükten bir kalite bekleniyor.. private da insanlar birbirini daha ciddiye alıyor ve bir entrynizin silinme sebebi nazikçe sorulduğunda verilecek bir cevap her zaman oluyor.. * sözlük konusunda yolun başında olunabilinir ama uludağsözlük oraya buraya çamur atarak bir yere gelemeyecektir. uçurulmak pahasına bu entryi giriyorum. *birilerinin bunu söylemesi gerekiyordu ancak gerçekleri görmek yerine siz kaçmayı tercih ettiniz. kimsenin kimseyi görünce dibi düşmemiştir.. * * durum açık.. ekşiden fikir alarak herkes bu siteleri kurdu ancak privatesözlük diğer sözlüklerden daha yakın klasik ekşi formatına ve eski kalitesine şu anda.. kıskanmamak, sadece çalışmak gerekli... tabi bir de gerçekleri görmek..
üretemeyen insanların sitesi.uludağ sözlük yeni olmasına rağman daha iyi ürettiğini görüyorum.galiba bir şeyler yanlış gidiyor...
uludağ sözlük,elma sözlük bile kendini düzlüğe çıkarmasına rağman hala ekşi sözlük komplekslerini atamamışların hedesi.
Hayallerle yaşayan yazarlardan oluşan sözlüktür.nitekim yeni aldıkları çaylakları çaylak güzel yazsa bile "sen bize uygun değilsin bsg derler.garip bir sözlük klonudur.başkalarına bok atmaktan başka hiç birşeye yaramazlar.
aptal,kafasına göre adam atan,bir olay yaşandığında hemen kişiselleştiren,duygusal,salak ötesi moderatörleriyle insanı bir komadan diğerine sürükleyen sözlüktür.çok lakayttır ve hiçbir zaman da profesyonel olamayacaktır.
sert yaklaşımlarla yüksek dozajda siyaset yapan, sözlük kavramlarına kendi kuramlarıyla oluşturan ve kimseyi takmayan rekabet yapmak istemeyen sözlük
(bkz: bütün sözlüklerin birbirine bok atması)