bugün

bazen olur bu..çok seviyosundur, hatta ki onun yanında donup kalırsın. karşındadır bakar sana masumca. senden o iki kelimeyi duymak ister. dudakların kıpraşır fakat söyleyemezsin. kalbin alt üst olur yinede söyleyemezsin garip bir durumdur bu...
(bkz: aşk)
bazen soylemeye yeg tutulandir. bazen de seni seviyorumu agizlara sakiz edenler yuzunden soylenmeyip gozle mimikle jestle anlatildiginda daha degerli olandir.. yani kisacasi, iyidir iyi. *
(bkz: seni seviyorum fobisi)
iyi mi kötü mü asla karar verilemeyecek bir şeydir. ama insan içinde tutunca bir şeyleri patlayacak gibi oluyor. ben de söylemek isterdim. *
sevilmemesi gereken bir kişiyi sevdiğinde kişinin canının acıtacak bir durumdur, arkadaşınızdır sevmemeniz gerekir aranızdaki ilişki buna müsade etmemektedir ve siz onu her gördüğünüzde içinizden sessizce haykırarak söylesenizde sevdiğinizi dudaklarınız arasından çıkmaması gerekir... zamanla kişi kendisini bunun olmayacağına da inandırır...
(bkz: beni sevmiyordun bilirdim bir sevdigin vardi)
karşısındaki eğer bunu duymayı istemiyorsa zaten söylemenin de bir anlamı yoktur. eğer istiyorsa kendisi söyler.
çok sevmektir. bu sevgiyi sozle değil gözle anlatmaktır kelimelere ihtiyaç duymadan.
denmesin zaten.. bir insan çok seviLdiğini duyduğu/hissettiği zaman karşısındaki insanı çok üzer.. bırakın, kuLLanmayın "seni seviyorum" sözünü.. eğer beni seviyorsan çek bi çek bi çek çektir git!!!..
hoşlandığı hatta aşık olduğu şahıs bir başkasıyla ilişkisini sürdüren kişinin özellikle dilinin ucunda tutup, ağzını kapalı tutarak söylemediğidir. karşı tarafın ilişkisine saygı duyanın büyüklüğünü gösterendir.
ancak elbette bir gün gönül taşacak ve sevgi sözleri ağızdan dökülecektir, öyle ki aşk plan yapmaz.
bir insanın yapacağı en büyük aptallıktır!.. * *
afedersiniz ama; kakası gelip de sıçamamak gibi bir şeydir.
(bkz: aman allah ım).
(bkz: tespit yaptım kaçın).
o vakit sevmiyorsundur, çünkü seven insan her imkan ve seraitte söyleyebilir bunu.
önce kişi kendi içinde tekrarlasın bu sözü ki karşısındakine söylesin..
önce kabul etsin sevgisini de sonra söylesin..

öyle emin olmadan ota boka seni seviyorum demek ancak aşk denen kavramın içini boşaltır, ki boşaltmıştır üstüne afiyet..
sevmektir. hemde sandığından da çok.
tekrar sevdiğini anlayan insanın farketmediği korku ile düştüğü durumdur. zira kişi artık sevmekten de sevilmekten de korkmaktadır.. bu güzel şeyi söyleyemez duruma gelmiştir.
en az seni seviyorum demek kadar zordur söyleyememek. kağıtlara farklı yazı tipleriyle onun adını yazmaktır, sonra o kağıtları parçalayıp çöpe atmaktır.

ya da kişi peltek filandır...şeni şeviyorum ya da teni teviyoyum der.
seni seviyorum diyeceğin insanın duygularından emin olmamaktan kaynaklanır. ya da bunu söleyip kaybetmekten korktuğun için kimi zaman...
Bazen en iyisidir. Zaman geçtikçe o kişinin ne kadar mal olduğunu anladığınızda iyiki abidiklik yapıp söylememişim dersiniz. (bkz: ben bunu bugun gordum)
sevmemektir.
kabız olmak gibidir, bir defaya mahsus söylendimi gerisi gelir aslında, kasmamak gerek.
yabancının biri onun yumuşacık ellerini tutup pişmiş kelle misali sırıtırken, güzeller güzeline ' seni seviyorum ' diyememektir.
her saniye söylemektense susmak başka bir şeylerle sevgiyi göstermek daha iyidir..bokunu çıkarmamak gerek.
yeterince sevmiş olamamanın sonucudur.
hiç söylemedin ama biliyorum;
sen de beni seviyordun.
her öpüşünde, her bakışında;
bu gerçeğe imzanı atıyordun.

sen gittin; imzan kaldı.

keşke beni sevmeseydin;
keşke "seni seviyorum" deseydin.