entry'ler (29)

hayattan soğuma sebepleri

Valla kis gelince hayattan soguyorum. Kanada soguk abicim *

üçüzlere verilebilecek isimler

shu,bu,o

dincilerin çocuklarına koyduğu varoş isimler

Dinci degil dindar..!! Dindar ve Varos u ayni kefeye koymakta ayri bi kafa zaten..

titreyerek boşalmak

seytanin seninle beraber bosalmasi durumudur.

levent kırca nın cem yılmaz dan daha komik olması

Bakalim cem yilmaza ve levent kircaya. Ne goruyoruz ? Ikiside Turk halki ile dalga gecerek mizah yapan kisilerdir. Turk halki derken yanlis anlasilmayalim. Turk halkinin bahtsiz ya da akilsiz durumlari ile desek de olur. Levent Kirca Turk halkini taklit ederek yapar mizahini. Cem Yilmaz ise onlari yerin dibine sokarak. Biz genelde taklitlerimizi sevmeyiz ama yerin dibine girmeye bayiliriz. Su gercegi de unutmamak lazim. Istisnalar kaideyi bozmuyor ise eskiler yenilerinden her zaman iyidir. Bu da demek oluyor ki yerin dibine girmek isteyenler taklitlerini sevmezler, taklitlerini sevenler ise yerin dibine girmek istemezler.

şehirler arası aşk yaşamak

askin en guzel yasanilan durumlarindan biridir. Uzaktayken, onsuz yaptigin her sey de hissettigin o iskencedir ask. Mutluluk yoktur icinde. Insana o mutsuzluk lazimdir o anlarda. Cunku o mutsuzluklardir askini yasatan..

türkler her zaman kadınlar yüzünden harab olmuştur

Once sunu dusunmek lazim: Kadinlar yuzunden harap olan Turkler dedigimiz Turkler gercekten Turk mudur ? Ayrica harap eden bu kadinlar Turk kadinlar midir yoksa baska irktan kadinlar midir. Ayrica kadinlari her zaman geride tutup onlar yuzunden harap olmak da ayri bi gerizekaliliktir. Padisahlar, Sultanlar, Komutanlar, Yoneticiler her ne zaman her neye hukmederlerse etsinler, hukmedemedikleri tek sey, bacak aralaridir. Ister erkek, ister kadin. Hukmedecegi yeri iyi bilirse harap olmaz..

dogruluk mu cesaret mi oyununda dogrulugu secmek

Genellikle kizlarin secitigi kisim. Ben yapmak istemiyorum verecegin cezayi nasil olsa biri bana yapacak hesabi *

yaran sorular

-Fazla soguk icme bademciklerin siser.
-Bi sey olmaz bazemciklerim yok benim.
-Nasil yok ? Aldirdin mi yoksa ?
-Yok bademciksiz dogdum !

chp yi özetleyen en iyi kelime

Kendini ne yazik ki ozetlemeyen en iyi partidir.

it oğlu it

sehir ahalisinde babalarin ogluna hitap etme sekli. Koy ahalisinde ise essolessegin dolu denmektedir.

allah belanı versin

soylenmesi gunahtir. Turk`lerde yaygindir. Gereksizdir. Seni allaha havale ediyorum daha dogru bir cumledir. Turklerin disinda bu cumleyi bu sekilde kullanan pek gorulmez.

gökhan emreciksin

Istanbul`a gelince kendini sasiran ve aslina geri donmeye karar veren futbolcudur.

aşk

Kimseye yarari olmayan. Sadece kendine degil etrafinada zararli olan. Herkese gore farkli ama ayni olan, pis ve temiz olan. Butun zitliklar butunudur.

istediğimiz sorudan başlayabilir miyiz

Universiteye geldiginde asla sormayacagin soru.

sen benim kim olduğumu biliyor musun

Millete sen kimsin lan dedikce tureyen sacmalik

asansörde sigara içmek

Asansorde bitmezse sigaran ucundan sondurursun. Sonra sokaga cikar tekrar yakarsin. Tekrar yakinca daha cok zehirlenirsin. Ne gereksiz bi sey.

alkol tüketiminde konya nın birinci olması

Butun dindar ulkeler ve sehirler icin ayni yorum yapilir. Dogruluk payi vardir. Mesela Iran da escinselligin cok yaygin olmasi ve uyusturucu kullanimininda bi o kadr yaygin olmasi gibi bi seydir. Konya da ozellikle otellerde el altindan cok fazla alkol tuketildigi kulagima gelen bilgiler arasindadir. Konyali dostlarimdan duydum.

babasına peder diyen insan

Kotu bir laf degildir. Genellikle agir abi yim diye gecinenlerin ya da o yolda ilerleyenlerin babasina direk olarak degil de, arkadas ortaminda bizim peder,benim peder ya da benim valide seklinde baslayan hitaplardir.

yağmurda ıslanmak

Surekli yagmur yagan bir yerde romantizmin yokolmasi.