bugün

angut ogrenci sorusu. basla evladim basla. ama bu ogrenci her sinav oncesi bunu istisnasiz sorar. "ulan ya baslayamassak, gote gelmeyelim haci" diye mi dusunur naapar anlamam. ayni hocanin ikinci sinavinda yine sorar, sonra ucuncu sinavda yine sorar. kelimeyi sahadet gibi tekrarlar durur.
manyak bir hocanın "sırayla yapın ulan soruları", "yapamıyorsan da yaz sorunun numarasını yanına da tahmini boşluk bırak, aklına gelirse yazarsın" **** diktesinin tüm öğrenci neslinde açmış olduğu derin yaradır.
o gün bugündür her tırsık öğrenci bu soruyu sorar.
kopya çekmek için başka öğrencilere asist yapmak için kurulan soru cümlesidir.
sinav basladiginda kalem kagit gibi gerekli olan sorulardan biri *
üniversiteden mezun olma sınavına gireceği zaman bile kesin birinin sorduğu hocayı çileden çıkarma sorusu
(bkz: test sınavında istediğimiz sorudan başlayabilir miyiz diye sormak)
sınav çok zor ise;

-hocam
+efendim cezmi
-istediğimiz kazıktan başlayabilir miyiz?
denyo öğrenci sorusudur. soranın amacı , cevabın da kimseye faydası yoktur. zaten istenen sorudan başlanır.

-hocam istediğimiz sorudan başlayabilü müyüz?
-hangi soruları istemiyosun?
-1, 5, 17, 18, 20, 22, 23,
-bunları çözen var mı cocuklar?

-ben çözdüm hocam
-oku
-1.a 5.a 17.a 18.a 20.a 22.a 23.a *
-işaretle evladım.* *

gibi sonuçlanmasını isteyen angut tarafından sorulur sanusam.
genellikle hiçbir sorunun cevabı bilinmediği vakit sorulan sorudur.
bunu soran öğrenci çalışmamıştır, kopya çekecektir. aynı öğrenci hoca sınav tarihini verirken;

-hocam kaçınca sayfaya kadar çalışalım?

gibi soru sorar. ama yine de çalışmaz.

madem tembelim aktif olayım ekolünü benimser. sözlüden kurtarmaya çalışır. ne güzel öğrencidir o..
laf kalabalığı yaratıp, ortamdan faydalanarak kopya girişiminde bulunacak çocuğun soracagı sorudur.
"evet" diye cevplanan sorudur her zaman.
ama daha ilk soruda takılmış gariban öğrenci o panik içinde her zaman sorar bu soruyu.o bakımdan biraz üzer insanı. "yazık" hissi uyandırır.
yigit ozgur den
yiyerek zayıflama kursundaki 4 sisman kadından birinin agzından ckan soz:"hocam istedigimiz patatesten baslayabilirmiyiz."
take home examlere boguldugumuzdan beri pek bi ozler oldugumuz soru cumlesi..
(bkz: nerde o eski sinavlar)
üniversitede pek bir fark oluşturmayan soru. her sorunun kağıdı ve cevap yeri altında. ayrıca soruların da boru gibi olması durumunu da göz önünde bulundurunca uzun zamandır duyaadığım bir laf .
-üniversitedesin hala saçma sapan sorularla karşıma geliyorsunuz!
diye cevap vermişti hoca bir arkadaşa.
bu soruyu soran öğrenciler birde hoca sınav kağıtlarını dağıtmadan önce "hocam kaç soru sordunuz" gibi bir anlamsız soru daha sorarlar...Hocanın cevabı ise "kağıtları dağıtınca görürsün" olur genelde..
(bkz: hocam cevapları yazmak için boş yer kalmadı)
insanlardan nefret etmek için tek sebep.
oss de ve ehlıyet sınavında bile sorulan soru .
sıradan sınav replikleri
(bkz: 3 yanlış 1 doğruyu götürüyor mu)
Madem kendi notumuzu seçme hurriyetine sahip degiliz bari bu kadarcik bir ozgurlugu bize birakin diye isyan ettiren olaydir.
duyulması, sabah vakti köy yerinde horoz sesi duymak kadar sıradanlaşmış sorudur. hatta bu soru duyulmadan soruları çözmeye başlayamam. bir nevi başla işareti;

- istedigimiz sorudan baslayabilir miyiz hocaam?!
+ oh be...
hicbir zaman demode olmamis soru... eninde sonunda hocanin biri delirip : " cevapla lan mına kodumun cocugu " diyecektir ve bu soruda tarihteki yerini alacaktir...
ezberci eğitim sisteminin ortaya çıkardığı bir üründür bunu soran öğrenci.
bana böyle bir soru sorulsa şöyle derdim

-hocam istediğimiz sorudan başlayabilir miyiz?
+hayır "5,8,2,4,1,3,7,10,6" hepiniz bu sırayla yapacaksınız. sırayı bozan olursa hepinize sıfırı basarım.
güncel Önemli Başlıklar