bugün

entry'ler (51)

esrarı bulan insanın ilk sözleri

-kamil ne dicem bak.
+ne dicen abi?
-çikolata ne zaman icad olacak?
+çikalata???!!!
-nese kamil tamam.
+...
-peki kek???

şehirli

görükleyi çok sevdiğinden ve artık orada yaşamadığından nelere olup bittiği konusunda merak gidermek için gelmiş, uludağsözlük te sekizinci nesil yazar olmuş kişidir.

sevgililerin yanındaki üçüncü kişi

kasapların önünde bekleyen kediler misali "ekmek çıkarmı acep?" derdindedir. ekmek çıktığı, yolu gördüğü an 3. kişi olma durumundan kurtulur, hatta yüksek ihtimal bir daha o çiftin yanına bile uğramaz.

üniversite öğrencilerinin yiyip içip seks yapması

küllüyen yalan bir önermedir. ancak şartlar çok uygun bile olsa %5 lik bir kesim bu önerme için dayanak gösterilebilir.

türk açılımı

sevgili yılmaz özdil'in sayfalara taşımış olduğu umutla beklenen açılım.

serap yeşiltuna

hitler sağlam korkutmuş komünistleri, o kadar yazı da takıldığın yer "ermeni bile" mi oldu? türkçülüğün faşizm ile herhangi bir ilgisi bulunmadığını, fikri ortaya atanların, türk devletleri birleştiğinde sosyalizm ile yönetilsin tezini "bile" tartıştıklarını bilmen gerekir. mantığa sığmamıştır ayrı mevzu.

açıksözlülük ve çok samimi olarak sormak isterim ki neden türk sözcüğü ve türklerin de bir millet olduğu ve türk ferdinin "bile" kendi milletinin çıkarlarını savunması gerektiği çünkü tarihin bir milletler mücadelesi ve yarışı olduğu gerçeği sizleri bu kadar rahatsız ediyor.

Not: daha önceki yazıda ve bu yazıda kullandığım tüm "bile" ler dahi anlamı taşımaktadır. hiç bir milleti birbirinden aşağı gördüğüm bir taraf yoktur. bu bir yarıştır ve takımlarımızı kendi seçme hakkı hiçbirimize tanınmamıştır.

neden asosyalim

ortam vardı da biz mi sosyalleşmedik cevabını verebileceğim soru.

(bkz: oxford vardı da biz mi okumadık)

serap yeşiltuna

komünist parti güçlü değilken bile konuşturulmayan milletvekili adayı.

türkçü olmak kötü, kürtçü olmak değil.
fikirlerini dergide yayınlamak kötü, devlete karşı silahlı isyan değil.
türkler birleşmeli demek kötü, biz ayrılmak istiyoruz demek değil.
hatta yaşanan acılar bile bir değil öyle mi? uzatmaya gerek yok o zaman.

komünist parti güçlü değil ama, cidden konuşturmuyorlarmış adamı.

edit: türksolu ile hiç bir ilgim bulunmamaktadır. türk milletini kim savunursa desteklerim. bu insanlar ermeni bile olabilir.

bugün çıksa gelse

kargocuya tutanak tutturulup, geldiği gibi aynen iade edilir.

(bkz: geldikleri gibi giderler)

serap yeşiltuna

son derece samimi bulduğum, söylediklerinin başka yerlerinden anlayanlara hala kendisini açıklama zorunluluğu hisseden balıkesir bağımsız milletvekili adayı.

pkk'lı teröristlerin almanya, belçika, hollanda ve fransa'da dahil iltica ile buralara yerleşmiş kürt esnafı haraca bağladığı tüm dünya tarafından bilinirken. yaşadığım şehir olan mersin'de her sokağa çıktığınızda bunun örneklerine defalarca rastlayabilecekken, hala nasıl oluyorda bunu dile getirince faşist damgası yiyebiliyorsunuz, işte bunun akılla izah edilebilecek bir açıklaması yok. pkk hak talep edince demokratik oluyor, pkklı olmayanlar hak talep ettiğinde faşist oluyor. bdp kürt halkının haklarını isterken demokratik oluyor, türksolu türk milletinin haklarını isteyince faşist oluyor. bu ülkede en çok türklerin hakları çiğnenmiştir. herkes dersim'den bahseder, 44'deki türkçülük turancılık davasında yargılananları unutur.

(bkz: bu ne yaman çelişki anne)

türkiye halkının kürt milletinden korkması

şahsım adına kürt halkından korkmam, çoğu zaman kendileri ile iyi geçinmişimdir. fakat toroslarda yaşayan yörüklerle, bir kaç kez ava çıktığım sırada karşılaşmışlığım vardır. son derece misafirperver olmalarına tüm öğünlerde et ikram etmelerine ve yayık ayranlarının çok güzel olmasına rağmen, herhangi bir fikri veya daha başka konu tartışılırken onlara muhalif olmak istemem, zira kimileri çok iri ve eğer onlar gibi düşünmüyorsanız son derece korkunç olabiliyorlar.

edit: ben de türk milletinin şerefli bir üyesiyim.

ateist insanların zeka seviyeleri

konuyu isviçreli bilim adamlarına havale edip, test yapmalarını talep etmek gerekli.

(bkz: isviçreli bilim adamları)

atatürk ü sevmeyenlerin akp ye oy vermesi

gayet normal bir davranıştır. sonuç olarak vefa istanbul'da bir semt adı.

hem başlıkta da her akp ye oy veren atatürk'ü sevmiyor demiyor, atatürk'ü sevmeyenler akp'ye oy veriyor diyor.

(bkz: atatürk ü sevmeyenlerin akp ye oy vermesi)

ateistlere sorulacak tek soru

hala ateşten bahsedenler var, insan bazen gördüğünü bile yanlış yorumlarken, bu kadar emin konuşulması garip.

ateistlere sorulacak tek soru

- neden insanlar inanmak zorunda? ben böyle bir ihtiyaç duymuyorum.
- gece kafanı yastığa koyduğunda hiç düşünmüyor musun? evet, yarınki işleri felan.
- yanacaksın, hiç mi korkmuyorsun? onun garantisi yok.
- ateist misin? hayır.
- hangi dine mensupsun? hiçbirine.
- dünya nasıl meydana geldi? ne bilim ben. yani bilim bunu henüz yanıtlayamadı, yanıtlayınca hep birlikte öğreniriz.

evlenilecek kız sayısının giderek azalması

son derece olağan bir durumdur, "evlenilecek kız veya erkek" kriterlerinin günün koşullarına göre güncellenmesi gerektiğinin işaretidir, "evlenilecek kız/erkek kriterleri sp1" güncellemesi yayınlanmalıdır.

konu hakkında microsofta başvurmak yerinde bi karar olacaktır.

hoşlanılan kızın boynunda morluk görmek

burdan yol var anlamına gelen trafik işareti gibidir. her türlü gidilir ama ileriye dönük hayallere veda edilir.

ben seni arkadaş olarak görüyorum

bir dizi (yaklaşık yarım saat) romantik cümleden sonra tam zamanı dediğin an sorduğun, "sevgilim olur musun?" sorusuna cevap olarak takdim edildiğinde, "benimle gecenin onbirinde görükle kampüsünün en kuytu köşesinde ne işin var o zaman?" dedirten, ve birdaha görüşmeyecek olduğunuz genç kızımızın cümlesidir.

şırfıntı aşifte kevaşe şıllık sürtük yosma kız

3 arkadaşımla çıktıktan sonra, yurda geç kaldım diyip bende kalmak isteyen kızdır. başarılı da olmuştur.

gece bilerek veya bilmeyerek odanın kapısını açık bıraktığından sabah ev arkadaşlarımın "yuhh lan!" tepkisine yol açan kızdır.

hoşlanılan kız

sevgilisi olduğunu öğrenince, feleğe, gelmiş, geçmiş ve gölgelerin gücü adına dümdüz gittiğin kızdır.