bugün

entry'ler (11)

ufc 211

13 mayıs 2017'de dallas, texas'da gerçekleşecektir. 2017'nin en iyi kartı olacak gibi duruyor.
main event olarak stipe miocic heavyweight kemeri için j.dos santos ile kapışacak.

Heavyweight Stipe Miocic (c) vs. Junior dos Santos
Women's Strawweight Joanna Jędrzejczyk (c) vs. Jéssica Andrade
Welterweight Demian Maia vs. Jorge Masvidal
Featherweight Frankie Edgar vs. Yair Rodríguez
Flyweight Henry Cejudo vs. Sergio Pettis
Lightweight Eddie Alvarez vs. Dustin Poirier

joanna jedrzejczyk

ufc kadınlar saman siklet (women's strawweight) şampiyonudur. 1987 polonya doğumludur. dövüşlerini muay thai, boxing ağırlıklı yapmakta olup şuana kadar çıktığı 13 maçın hepsini kazanmıştır.

jose aldo

ufc featherweight şampiyonudur. sikletini uzun süre domine etmiş çıkan herkesi yenmiştir ta ki (bkz: conor mcgregor) ile karşılaşana kadar kendisine 13 saniyede nakavt olmuş ama conor'ın siklet yükseltmesi ile kemer yine jose aldo'ya kalmıştır.
ufc 212 de max hollaway ile karşılaşacak zorlu bir rakip tekrar kemeri kaptıracak gibi duruyor.

demetrious johnson

ufc sinek siklet (flyweight) şampiyonu olan mighty mouse lakaplı dövüşçü.
mma'de görülen en komple sporculardan biri. teknik, zeka, hız, çeviklik ve yeteneğin müthiş bir birleşimi.
kesinlikle kendisine isabetli yumruk atmak zordur. ayrıca kendisi aktif olarak ufc'de en uzun süreli ünvan koruma serisine sahiptir.

3 mayıs 2017 trabzonspor mp fenerbahçe maçı

fenerbahçe basket takımını yormayın boşuna trabzonspor mp diye takım olduğunu yeni öğrendim.

şapka kanunu nu kimsenin iplememesi

böyle saçma bir şey hakkında kanun çıkarırsan kimse takmaz tabi heralde en şaçma kanunlardan biridir şu şapka kanunu.

george r r martin

george raymond richard martin (d. 20 eylül 1948), amerikalı yazar ve fantezi, korku ve bilim kurgu senaryo yazarı. kendisi en çok türkçeye buz ve ateşin şarkısı olarak çevrilen ve daha sonra game of thrones adıyla dizisi çekilen a song of ıce and fire isimli epik fantezi roman serisinin yazarı olarak bilinir. martin, time tarafından "2011'in en etkili 100 kişisi" arasına seçilmiştir. buz ve ateşin şarkısı serisi ile daha çok adını duyurmuştur.

3 mayıs türkçülük günü

bir gün gelip ırkımızın gürbüz erleri,
adım adım dolaşırken kutlu yerleri,
vaktiyle bir atsız varmış derlerse ne hoş!
anılmakla hangi ruh olmaz ki sarhoş?
haydi artık bitsin bütün ızdırapların,
ufuklardan şanlı bir gün doğacak yarın,
güzellikle, sıcaklıkla ve ihtişamla.
kumandansız hazır ol onu selamla!
gönlünde ki yaraların kanını dindir.

yüzdeyüz türk olduğun gün cihan senindir!

kutlu olsun.

cristiano ronaldo dos santos aveiro

atletico maçının son dakikalarında çektiği şutu da sayarsak son 14 gol girişiminin 9'unu gole çevirmiş,
real madrid'in son 9 golünün 8'ini atmış, çıktığı son 3 maçta 8 gol atmış efsane futbolcu.

türk malı

star tv yeni bölümleri ile yakında erman kuzu'yu karşımıza çıkaracak. tanıtımda eşi yoktu baba kuzu'nun.
2010'da da izlememiştim yine izlemeyeceğim dizi. keşke başka bir dizi yapsaymış şafak sezer saygılar...

fight club

repliklerinin efsanedir, edward norton'ın oyunculuğu hayran bırakır. sahip olduklarımızın sonunda bize sahip olacağı fikrinden yola çıkan ve anarşi ortamına kadar giden gaza getirici bir filmdir kendisi. öyle ki yaşınız da müsaitse 'bir gün bir film izledim hayatım değişti' ye kadar gidebilir filmden sonra hissettikleriniz. kitabı da yine aynı güzelliktedir.