bugün

entry'ler (56)

bütün bisikletlere bindim bisan a binemedim

(bkz: beyefendiye espri gönderelim)

düşündüren espri

cemaat erkeklerinin ortak özellikleri

Genelde namaz niyaza önem vermeleri, karı kıza bakmamaları, sabah namazına teşvik etmeleri, kendileri ve tanıdıkları için teheccüde kalmaları, daha istemeden halden anlayıp borç para vermeleri, bir tanıdığının cenazesi var ise aralarında bölüşerek hatim indirmeleri,. Bunların aksini yapan varsa ve gördüyseniz eğer, onlar cemaat erkeği değil cemaatte bulunmanın maddi kolaylıklarından nemalanan üç beş fırsatçıdır.

Bu gözler 6 dil bilip ücretsiz dil kursu veren cemaat mensubu da gördü, sahilde bira faslı yapıp evde namaza duranı da.

oturmaya mı geldik hadi sevişelim diyen kız

Girişken, ne istediğini bileip kılı kırk yaran kızdır. Bize de düşer mi bir dal ?

ara sıra gelen bağırma isteği

Amfilerde boy gösteren üstelik ilber Ortaylı derslerinde için için bastıran istek.

bir türk olarak kürt kardeşlerime sesleniyorum

Başlık üstüne kalmış kişi henüz barış yanlısı Kürtlere rastlamadı diye tüm Kürtleri yerin dibine sokmuş, evde bilgisayar başında vakit eskiteceğine bir iki dernek gezip insan görsen de o dar vizyonunu genişletsen keşke.

hayattaki yalnızlık vs kabirdeki yalnızlık

Hayata adım atan herkes kıyısından köşesinden yalnızlığa bulanmıştır, kimi boğazına kadar kimi beline kimi de ayak bileğine kadar. bilindik bu hisse yabancılık çekmiyoruz üstelik ve daha da ötesi bir raddeden sonra sevilir yalnızlık. çiğ sesler olmaz hayatımızda, ekşi kararlar dolmaz etrafımız, biz bizimle yaşlanırız yalnızken ve talip olursak yalnızlığa eğer, bir ömür yıllanırız beraber.

Ya toprağın 2 metre altındaki yalnızlık ? dönüşü olmayan o sonsuz yalınlık hali ? bazı kimseler için kısıtlı bir süre gark olunacak o karanlık, inancını yitirmiş insanlar için sadece bir yokluk mu ? sonsuza uzanacak mı mezardaki yalnızlığımız? o uğruna yıllar heba ettiğimiz güzel sevgilinin, çoğu zaman nihayete bile eremeyen platoniğin uzağında yerin altında olmak daha mı zor ? çay içmeyi özleyecek miyiz mesela ? anne dizinden uzak boylu boyuna uzanamayacak olmanın, yerüstündeki kazanımların bir işe yaramadığı soğuk ve karanlık yalnızlıkta kendimizin var olduğunun farkına varacak mıyız? ay sonlarından daha fazla can yakar bence bu yalnızlık, ayrılık acısından daha çok acı verir. belki başka alemlerde buluşmanın ön safhasıdır mezar yalnızlığı, belki de kemikler dahi çürüyene kadar devam edecek bomboş bir eylemsizlik.

Hayattaki yalnızlık bir şekilde aşılıyor, çözülüyor da daha hayattayken can yakan diğer yalnızlık içten içe acıtıyor.

uludağ sözlük yazarlarının fiziksel özellikleri

Fiziksel olarakj fularla dolaşıyorum.

sonbaharda yazarların yapacakları

ispanyolca öğrenmeye başlayıp istanbul'dan göçmek Ankara havası solumak.

yeni ateist olmuş ergen

Veba salgını gibidir, her yerde ateizmi över ama gizliden de cumalara devam eder. Sübhanallah.

bir kadına kaşar demek için gereken şartlar

Şart gerektirmeyen olaydır zira insanlara kaşar damgası vuran kişinin abazalığı dışına vurmuştur.

yıllarca süren andımız saçmalığı

Her allahin günü and icirilen çocukların ciddiyetini törpüleyen saçmalıktır.
(bkz: yapma demiyorum hobi olarak yine yap)

sözlük yazarlarının aylık gelirleri

kemiksiz 2400 tl .
not: öğrenciyim
not2: siz de ilk 10 girseydiniz tembeller

hem koyu kemalist ve hem de koyu fenerli olmak

ikisi bir insanda buluştu mu köşe bucak kaçmayı gerektiren durumdur. Kişi sadece koyu Kemalist ya da sadece koyu fenerli olsa problem olmuyor ama ikisi birleşince de hiç çekilmiyor.

küpe takan erkek

(bkz: #24952714) Pantolon giyen kızlar da çok pis duruyor aynen amınakoduğum.

bittikten sonra insanı mal gibi bırakan filmler

Afişinden dolayı genellikle romantik komedi sanılan şaheser.
(bkz: american beauty)

küpe takan erkeğe ibne gözüyle bakan insan

Sözlükte her küpe takan erkeği top sanan gavatları ortaya çıkarmıştır. Nasıl bir cahillikse yıllardır bitmedi gitti, küpe takan toptur, kırmızı pantolon giyen toptur, dar tişört giyen toptur... Yaklaşımınızı sikeyim, görünüşten yaftalamama anlayışı ne zaman yerleşecek,şekilci onun bunun çocukları ne zaman saygıyı öğreneceksiniz hiç merak etmiyorum.

bu yazar olmazsa sözlük olmaz denilen yazarlar

Henüz yeni geldiğim için pek yorumda bulunamayacağım yazarlardır. diğer entrylerden yola çıkarak takip edeceğim kendilerini.
(bkz: gözüm üstünüzde)

cinsel konularda başlık açan yazar

Cinsel açlığı olan yazardır.

ansızın bastıran künefe yeme isteği

Kendini geceyarısı gösteren hınzır istektir. Hayır sade künefe olsa neyse kaymaklı bide.

kafa dengi sevgili bulmanın zorluğu

Sevgili bulamayanların imrendiği durumdur.
(bkz: hiç sevgilisi olmamış insan)