bugün

entry'ler (6)

özcan bülbül

Masanın üzerinde bıraktığın, hala saçının sıcaklığını taşıyan o küçük tokana, olur da bir erkek elini sürer, onu masanın diğer kenarına koymak maksadıyla.
Saçının kokusu parmaklarına siner, parmaklarına sinmiş kokun ile elini bilmeden dudağına götürür, kokun dudağına, saçın ağzından düşen nefese değer.
ve bana neden öldürdün adamı derler. Anlatırım gülerler.
Kokunu hiç bilmezler !..

Özcan Bülbül

Bence en güzel yazısı bu.

gereksiz icatlar

saç sayma makinesi çıkartırlar bir gün elbet. Bence en gereksiz icat o olmuş olur.

yaran leyla ile mecnun replikleri

-Ardına bakma Mecnun.
-Kader almayı mı geldi beni benden?
-Bunu bir daha sorma mecnun.
-Neden at mı var arkamda?

sevmek

Özcan Bülbül'e göre sevmek.
Benim senden daha önemli meselem olamaz. Ne değişen ekonomik dengeler ne de savaş. Ben senin arsızın oldum. Seninle devrimler, ufak tefek kazalar yapmak, renklerin isimlerini değiştirmek istiyorum. Bendeki bu halin bir açıklaması yok. Sorsalar ne cevap veririm bilemiyorum. Dışarıdan baksam kendimi aptal olarak tanımlarım. Kendime kulak asmam, kendime aldırmam, kendimi dinlemem.. Aramızda küçük farklılıklar yok değil, sen kahveyi seviyorsun beni seni. Sen maviyi seviyorsun ben seni, sen özledin mi bilemiyorum, ben seni bu gün günlerden pazar.. Anlamıyorsun, avuç içlerim kaç gündür kanıyor bilmiyorum, ellerim kaç saattir titriyor hatırlamıyorum. Yalnızlığın bir takvimi yok. Seninle tarih yazmak istiyorum. Bir kaç önemli gün kutlamak, geleceğime yön vermek küçük tartışmalar yaşamak, barışmak istiyorum. Sarılarak, öpüşerek barışmak..
Dudakların için, kokun için sonsuz sayıda bahane üretebilirim. Dökülen saç tellerini biriktiririm cüzdanımda, biten parfüm şişeni, rujunu diş macununu saklarım anı olsun diye. Kendimi biriktiririm çokça senin istediğin gibi sesinde, bir gün alır cümlene katarsın diye. Benim senden önemli meselem olamaz, anlamalısın. Bilmelisin sarılmalısın, bırak tek kişilik koltuk yalnızlığımı kenara, aldırma. Televizyonda saçma sapan bir film var..
uzan yanıma ölene kadar izleyelim istersen..

ö. s. ö.

en yakındaki kitabın adı

Oğuz Bal-Çerçi. Herkese tavsiye ederim, güzel kitaptır.

zeynep bastık

http://www.youtube.com/watch?v=GEAqDyh1rtI&feature=share
Bir insanın sesine de aşık olunabilirniş.