bugün

entry'ler (27)

kanserle dans

Kanserle Dans bir aile, içlerinden birisi sıkıntıya düştüğünde kenetlenen, ülkenin her yerine eğitim ve destek için yetişmek konusunda her geçen gün kendini aşan bir aile. Erken tanı ve farkındalık diye ortalarda reklamasyon için gezen tiplerin yanı sıra bu işin hakkını vererek gönülleriyle yapan insan topluluğu...

yaran fıkralar

barın kapısı açılır içeri sarışın,süper mini etekli muhteşem bir afet girer. bara gelir oturur ve barmene seslenir:
* bana bir tuborg.
barmen hemen servisi yapar. afet bir dikişte birasını içer ve sandalyeden devrilerek düşer.mini eteği açılır içindeki tangası gözükünce bardakiler dayanamaz sırayla afetin üzerinden geçerler.
ertesi akşam aynı saate aynı afet yine gelir ve yine bara oturur ve barmene seslenir :
* bana bir tuborg.
aynı şeyler tekarlanır hatun bir dikişte içer anında devrilir bardakiler aynı şeyi yine yaparlar bu olay aynı şekilde 3 akşam üstüste devam eder.
dördüncü gün afet gelir yine bara oturur. bardaki müşteriler heeycanla beklerken barmene seslenir :
* bana bir efes.
barmen şaşırır sorar:
+ siz hep tuborg içerdiniz hanımefendi hayırdır?
* evet tuborgu seviyorum ama bacak aramda ağrı yapıyor...

lösemi

ilik nakline gerek kalmadan kemoterapi ile yenilebilen bir hastalıktır. ama kemoterapilerin vücutta yarattığı yan etkiler yüzünden yendiğine sevinilemeyen bir hastalıktır. neticede insanın hayatına bir kere girer hayatını mahveder ve gider. göndermeyi başarmak başarıdır ama ona alışmak imkansızdır.

karizmatik cevaplar

yer ortaköy yanyana iki masa. bir masada belli tiki takılan 2 hatun, diğer masada ise eğlenceli bir grup. tiki hatunlardan biri gruptan bir erkeğe kesilircesine bakarken o erkeğin sevgilisi durumu farkeder ve bakışlarını tiki kızımıza diker bakışmaları sürerken tiki kızımız başına geleceği bilmeden laf atar:
- ne bakıyosun öle aval aval küçük dağları senmi yarattın?
el cevap:
- yok be güzelim ben ananınkine giren büyük dağları yarattım ama dağ senin gibi fare doğurdu!!!
ortam kahkalaradan yıkılırken tiki kızımız mor halde masayı terkeder...

ellerin kadınısın

ellerin kadınısın diyerek elindeki kadına yetemeyip başka kollara yönlendiren erkeklerin aciz savunma mekanizmasıdır.

damak

rejimdeyken en büyük düşmanınız olan madde.

kerhaneler için reklam sloganları

sıfır km kız alana jinekolog bedava aç aç kapat vade farksız 10 taksit.

yemekteyiz

herşeyin tamamen prodüksiyon kurgusu olduğu bir tv programıdır. ilk haftalarda halktan seçilen kişileri yeterince maymun edemediklerini farkedip ajanslardan yardım alınan ama zamanla memleketimin gizli kalmış maymun olma heveslilerini arayıp bulma başarısını gösterebilen ve tv programından çok şebeklik dizisi haline dönüşen yapımdır.

twilight

böylesine mükemmel bir erkeğin kalbinin atmaması gerektiğini ispatlayan kadınlarımızı hayal alemine sürükleyip "lan sen edward gibi mükemmel olsaydın bu gece başım ağrımazdı" dedirten ama özünde muhteşem bir zeka ürünü olan kitap serisidir. kitabı okuyunca filmin yavan gelmesi yan etkisidir.

argo atasözleri ve deyimler

ossuruksuz sidik davulsuz düğüne benzer.

osuruğun kedi ölüsü gibi kokması

için mi çürüdü senin bu ne koku diye karşındakini korkuyla karışık bir bağırti içine sokma başarısıdır.

yavşaklığın olağan bir davranış haline gelmesi

ülkemizin son idarecilerinin vardığı son kişilik hali.

argo atasözleri ve deyimler

etme cahil ile sohbet küstürürsün, silme cam kırığıyla götünü kestirirsin.

ben babanın arkadaşıyım al bu da şeker

- ben babanın arkadaşıyım, al bu da şeker.
+ markası ne ucuza gitmeyelim yani. *

türk ingilizcesi

90'lı yılların sonunda vj ve kankigiller kültürüyle hayatımıza giren yeni bir dil çeşididir.

şerefsiz

eski türk filmlerin de ayıp sayılmayan ama artık rtük denen devlet organı sayesinde biiplenen halk arasıdna sevimlilik ifade eden küfürümsü bir kelimedir.

başlıkları alt alta okumak

(bkz: kadınım),
(bkz: hymenoplasti).
bütün olarak bakınca bunlar ironi.

hymenoplasti

bekaret budalası erkeklerin kandırılması ve jinekologların ekstra para kazanması için üretilmiş yöntemdir.

kadınların çantasında bulunmayan tek şey

(bkz: kalp). çünkü kadınlar erkekler gibi aşkı ya da sevgiyi cüzdanların da aramazlar.

atatürk le apoyu kıyaslayan çocuk

(bkz: orospu çocuğu olduğunu belirtme yolları) başlığının en güzel örneğidir.