entry'ler (36)

85 vidoe ile gelecekten geldiğini ıspatladı

inanılmaz gibi gelebilir ama bir bakın:(bkz: http://www.youtube.com/ch...fOh1aeZpJWW4BnQIug/videos)

als için 20 000 dolar bağış yapan iş adamı

(bkz: http://www.haberself.com/h/10993/) herkes bu kadar duyarlı olsa.

çocukken bana ekmek derlerdi ekmeleddin ihsanoğlu

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin ihsanoğlu, çocukken adını bilmeyenlerin kendisine 'ekmek' dediğini söyledi.Çocukluğunda kendisine 'ekmek' dendiğini de söyleyen ihsanoğlu, "Aslında bana küçükken Ekmel denirdi. Adımı bilmeyenler bana 'ekmek' derdi. Çocukken yaşadığım bir hadise. Ama ekmek sloganını masaya getirenler bu hikayeyi bilmeyenlerdi. Ben onlara daha sonra söyledim" ifadelerini kullandı. (ntv)

yatırımıyla dünya nın ilgisini çeken türk

Lunarregistry.com un (ay da arsa kayıtları) Ay'da en fazla toprak sahibi ilk 10 kişiyi açıklaması ve 6. sırada emre özerginli adında bir türk ün bulunması. (bkz: http://kapitalevren.haberself.com/h/9713/)
Jennifer Lopez, Donald Trump, Paris Hılton, Richard Branson gibi ünlü isimleri yatırımıyla geride bırakmış kişi. Daha önce de bu adamdan bahsetmiştim fakat böyle bir sıralama, yatırım ülkemizde alışkın olmadığımız için garipdeyeceğimiz durum.

selfie

türkçesi ''öz çekim''dir.

sabah ereksiyonu

idrar torbasının dolmasıyla ereksiyona sebep olan vesabahın köründe tuvalete gitmemize sebep olan durum.

direksiyon sınavı

arabayı stop ettirmedikçe ilk sınavdan geçilir, abartılacak ve korkulacak birşey yoktur.

pazar günü yapılabilecekler

uyumak ve film izlemek olabilir.

altay

eskilerden bir şarkıcı.

ramazan ayının geldiğini anlama yolları

sıcacık ramazan pidesi.

ayda 44 000 hektarlık arsa sahibi türk yatırımcı

Tahminime göre Roman Abramovich ve G.Bush'tan sonra Ay'da en fazla toprak sahibi olan kişi. Ayrıca kendini Venture Capitalist olarak tanımlayan ve kendi kurduğu Moon-Star Limunary adlı aracı şirketiyle vede Ay'da arsa satan çeşitli şirketler vasıtası ile Ay'dan arsa satan kişi. Türkiye'de de bir alışveriş sitesine ilan vermiş. (bkz: gittigidiyor)
Geçmiş aylarda yurtdışında bir bilim dergisine verdiği okuduğum beyanatta; ''Yaşam olmayan biryerde bu büyüklükteki bir arsa ile ne yapmayı düşünüyorsunuz? sorusuna, ''Beni ilgilendiren hayat olup olmadığı değil, yer altında bulunan platin ve titanyum rezervleri '' demiştir. iddalı konuşmuş.. benim merak ettiğim ülkemizde emre özerginli den başka ciddi yatırım yapan varmıdır bu riskli işe vede ne kadar mantıklı..

ne bağırıyorsun lan diye bağırmak

Kavga öncesi yaşanan saçma sapan diyalog.

münir özkul

büyük usta.

karizmatik hastalık isimleri

vertigo.

selamaleyküm deyince sığır gibi merhaba demek

tercih meselesi yadırgamamak gerek.

fransa nın 2014 dünya kupasını alacağı gerçeği

zor, bir hayli zor.

düşük tansiyon

öldürmez, süründürür.

sözlük yazarlarının en son içtikleri içecek

Americano.

100 tl yi bozdurmak için sakız almak

sabah sabah parayı bozdurmak zor olduğundan sakız almak.

10 yaşında çocuğa 300 tl lik saat almak

abartılan bir olay.