bugün

daha 10- 11 yaşlarındaki çocuğa, saatin iyisi olsun gibisinden 300 küsür tl ye swatch saat almaktır.. sünnetinde alınır, özel bir hediye olur.. fakat o yaşta, daha saatin kıymetini bilmeyen çocuğa, o pahada bir saat almak tuhaftır.. biz çocukken tee ne zamana kadar saatimiz olmadı.. saat saat diye tutturduk da bi tane dandik saat almadık, sanki çok zor bir şey gibi.. gözümüz olduğundan değil.. ben şimdi kendime 100 küsür tl lik bir saat alacağımda kaç kere düşünüyorum. haksız mıyım?
dediğim gibi de oldu. çocuk saatin kıymetini bilmiyor.
Koluma taktığım ilk saatin niyet çekilişiyle kazandığım dandik dijitallerden olduğunu göz önüne aldığımda bana bu çocuğun şanslı olduğunu düşündürtmüştür.
asgari ücretin yarısını saate yatırmaktır. benim senin gibilerin, pekte yapamayacağıdır.
ileride hayattan hiç bir beklentisi kalmamış nesile atılan ilk adımdır.
Para sıçmak sözünün göstergesidir .
aristokrat bir ailenin çocuğuna diğer çocuklara fark atsın, sosyal statüde onlardan üstün olduğunu göstersin, bizim de soyadımız konuşulsun, prestijimiz artsın diye aldığı saattir. aslında kendi çıkarları için çocuğunu kullanmaktan başka bir şey değildir. çünkü 10 yaşındaki bir çocuk o kadar pahalı bir saat istemeyi bilmez, düşünmez en fazla benten saati ister. eğer pahalı saat istiyorsa da erken yaşta saat merakına sarmış çocuktur, nadir bulunur.
doğar doğmaz da çocuğu nıke adıdas gibi markalarla süslemektir aynı zamanda.
(bkz: kapitalizm)
çocuğu şımartmaktır.

imkanın olsa da olmasa da almamak lazım.
o yaştaki çocuğa 1500 - 2000 TL lik telefon alınan ortamda pekte tasasına düşülmemesi gereken durumdur.
(bkz: kapitalizm) en pahalı saatim 60 liraydı ki 15. doğum günümde oldu ve kendim alsaydım kesinlikle en fazla 20 olurdu. Saygılar.
Kapitalizm midir bilmem de cehalet oldugu kesindir. Artık büyüyünce de pisliklerini birlikte temizlerler.
Kalıtelı bır zevkı asılamanın baslangıcıdır.
ben dolar sıçan biri değilim ama 300tl çok bi para değil, favelalardan mı entri giriyonuz ?

abartılan olay.
tekne almaktan iyidir. ne gerek var tekne alip cocugu aglatacaksin.
abartılan bir olay.
Ben beş yaşındayken babam bana 1.000 dolar lık gözlük almıştı.

Züğürdün çenesini yoran olay. Para var huzur var millete Size ne oğlum.
(bkz: hem de ne)