bugün

ailenden çok gördüğün, yediği haltları zaman geçtikçe öğrendiğin, gördükçe hayattan soğuduğun kişidir.yemek yapmayı bilmeyen, yaptığını da berbat eden ve nasıl olmuş diye sorduğunda iyi yapmışsın deyip zorla yemene sebep olan, mutfak dolabına ayakkabıları koyan ve evin her yerinde giysilerinin ve kıyafetlerinin bulunduğu buna rağmen "ben çok düzenliyimdir." diyen kişidir.
Bu akşam da dışarıda yiyelim dediğinizde , her an ;

- tamam ekmeği dışarıdan alırız

cevabını alabileceğiniz vakadır.
6 haftada hazırlanan tezi mahrem işlerinde peçete olarak kullanan ev arkadaşıdır.
patates kızartmasını süzmek için plastik süzgeci kullanan arkadaştır.
ev kirasını hatunla yiyen, ıslak odunla dövülmesi gereken arkadaştır.
her işi sonraya bırakan ev arkadaşıdır. hemen gönderilmesi gerekir.
çok düzensiz ve tembeldir. kardeş hadi şuraları toplayalım dediğinde 1 dakka kardeş cevabının üzerine 111 dakika koyan adamdır. vazo kırar, sigara içer ,param yok der saat siparişi verir vs.
çorabı sürekli kokan arkadaştır.
ben evdeyken şöyle temizlik yaparım böle hamaratım diye anlatan sonra sıra ev temizlemeye gelince sevgilisyle otele yiyişmeye giden üstüne üstlük morarmış bir şekilde eve gelen ve yetmiyomuş gibi senin temizlediğin evi kirleten, tezgahın üstündeki nescafesini kıçını kaldırıp almaktan aciz olan bide facebookta durumuna 'yaşadığım ortamda yaratıklar var' şeklinde ileti yazan ev arkadaşıdır. tapılası değil dövülesidir.*~
yapmadığı şeyleri yaptım diyerek övünen, delikanlı görünen fakat en ufak olayda toz olan, sadece sigara ile evi duman altı yapabilen eve gelen kızlara sarkan, bakımlı görünen fakat değiştirmediği kıyafetlerindeki kokunun geçmesi için parfüm sıkınan sadece her gün akşamdan kalma olduğu için kafasını yıkayan üstü başı gibi evide pis bırakan her akşam dışardan ev arkadaşının tanımadığı kendisininde o gün tanıştığı insanları eve getirip "alkol, ot, kola, redbull, vb." ile kafayı bulup karı kız muhabbetleri ile bağrışmalar ve kahkaha sesleri çıkaran insana benzeyen fakat olduğu şüpheli olan. evi ile uzaktan yakından alakası olmayan yapılan ikazlara rağmen içeri ayakkabılarıyla giren fatura ve kira zamanı geldiği ara hiç ayılmayan ve sarhoşken aşırı unutkan olan canlı türü.
kendi yetmiyor gibi bir de evde başka hayvanlar besleyen ve biran önce postalanması gereken canlıdır.
(bkz: evde yemek varken yumurta kıran ev arkadaşı)
"yemek mi yapsak?", "bulaşık mı yıkasak" türünden çıkışlarla, yapacağı iki gram işi de paylaşma bahanesiyle sizin üzerinize yıkma peşindeki, küçük hesapların adamıdır. Dağ başında bırakılası ve bir daha eve alınmayasıdır.
hastalandığın vakit derse gitmediğinde ve hocanın senin hastalandığını öğrenip: "ev arkadaşın hastaymış peki bakıyor musun arkadaşına?" sorusuna: "hayır bakmıyorum. evde kimse kimseye bakmak zorunda değil." cevabını pişkince veren ve kendisi hastalandığında bir nevi özel hemşireliğini üstlendiğim insan(!) evladıdır.
herşeye katlanabilinir ama burun karıştırmak ney laaan... hemde büyük bir zevkle. (bkz: allah belamı verdi)
yemek yerken ağzını şapurdatan arkadaş. bizim evde vardı ama, o daha çok beste yapıyordu ağzıyla.
hiç bir işten anlamayıp burnunu herşeye sokar.
Sen başarınca karnı almaz kuyunu kazar. Maldır seni hayattan soğutur.
bi sikimden haberi yokmuş gibi davranan ev arkadaşıdır...

+elektirik faturası geldi
-aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

malın elektriğin icadından haberi yok sanki.
Senin yaptigin seyleri gormezden gelip kendi yaptigi her isi basina kakan ev arkadasidir. Siddetle uzak durunuz.
sabaha kadar telefonda konuşan ev arkadaşıdır.
topuklu ayakkabıyla sırtında yürüyeyim mi? diyen ev arkadaşıdır.
böyle bir sonuç için katlanılmaz arkadaş durumudur. kaçın kurtulun oradan.

eğer sevilen kız arkadaşın, sevgililik şart değil, hayattan soğutan ev arkadaşı varsa uygun bir dille, hayattan soğutanın, hayatından soğutulur.

yaşanmış hikaye.

not: hatun olsun erkek olsun böyle bir olay ya da buna benzer olaylar duyduğumda soğutan kişiyi hayatından soğutmayı görev ediniyorum. sen kimsin lan benim hatunumu ya da benim arkadaşımın iç dünyasını çökertiyorsun. soğutanın iç dünyasını çökertirim, bi daha yapamaz.
sorumsuzluktan olecek hastaligina tutulmus, tez zamanda kurtulmak gerekn ev arkadasi. bir de simbiyotik yasam formudur, ki kendileri kan emici kene tabiri bile az kalmaktadir.
ev işlerine yardımcı olmayan gereksiz insan tipidir.
koltuğa deniz aslanı gibi yayilip tv başından kalkmıyorsa ya başka ev bulacaksın ya da elektrikli süpürgeyi götüne sokacaksın. başka çaren yok.
güncel Önemli Başlıklar