bugün

entry'ler (539)

black mirror

teknoloji ile yaşamaya oldukça adapte olmuş dünyayı ve insanları oldukça rahatsız edici gerçekleri sıradışı bir kurgu ile bizlere servis eden distopyavari harika dizidir. bölümlerinin yarattığı şok etkisinin yanında isminin kendimce çıkardığım anlamı da ayrı bir şok etkisi yaratmıştır. black bildiğimiz üzere siyah kara anlamına gelir aslında burada bu renkten yola çıkarak kötü, sevimsiz anlamını çıkarıyorum ben ve ayna da bildiğimiz üzere karşısında ne varsa aynen onu yansıtır tüm çıplaklığıyla, gerçekliğiyle. yani adamlar bize kara bir ayna tutuyor izleyicilere ve diğer tüm insanlara. bizleri diziyi izletirken eleştiriyor. al diyor sana kara ayna artık ne yaparsan anlayana bu kadarı da yeter anlamayana ayna girse az diyor. dizinin büyüsüne kapılmamak lazım ve buradaki inceyi kapmak lazım bence. bu yukarıda çıkarttığım anlam nedeniyle ayrı bir bağlandım diziye.

bir kadını mutlu etmek

Bir tanesini mutlu etmeyi çok istedim. Yapamadım maalesef ve en korkuncu da bazı şeyleri taktım ardıma kendimle beraber.

sınavda ek kağıt isteyen şerefsizler

Şimdi bir insan iyi bir not almak için elinden geleni yaparsa şerefsiz mi oluyor yani ki bu iyi notlar sayesinde kendi hayatını kurtarmaya çalışıyor. Asıl şerefsiz bence gözden kaçıyor. O sınavı hazırlayan hocadır şerefsiz olan. Hem uzun cevaplar gerektiren sorular soruyor kesin sure de azdır. Hem de çalışkan olanları yeni kağıt istemeye zorlayarak diğer sınıf arkadaşlarıyla arasını açıyor. Tam bir şerefsizlik.

günün rap sözü

Hayalin hayal kalırken aniden dolar vakit.

bu saatte sözlüğe giren kızın amacı

Ebenin münasip organı.
işte bunlar hep lgbt.

bu saatte sözlükte dolaşan erkeğin amacı

Aşk acısı olsa gerek. Ama o kadar basit değil. Hayatımı sorguluyorum lan.
What am I doing with my life?

ağlatan film önerileri

Filme gerek yok sevgili yazarlar. Açın gözlerinizi dünyaya bakın o kadar çok kötü şey var ki ağlamayı durduramazsınız. iki saatlik bir kurguya kaptırıp ağlamak yerine azıcık gerçekleri görmeye odaklansak belki bok olmaktan yine kurtulamazdık ama izimiz kalırdı bu soktuğumun hayatında belki. Tamamen yok olmazdık. Ne diyor bu sikik burda diyebilirsiniz ama neyse boşverin he deyin diğer entrylere geçin.

sözlük yazarlarının itirafları

15 seneyi aşkın bir suredir okulluyum. Amaç ne peki bir meslek sahibi olup kendi düzenini kurmak (bakın dünyayı sorgulamak, aklımızı kullanabilmek için eğitim almak değil kabul edelim şimdi gerçek bu). Peki istediğim nedir? Bilmiyorum. Bir aile belki ama emin değilim artık. Bir sevgilim vardı gerçekten çok güzeldi ona bakınca baharda güneşin tatlı sıcağı yüzüme dokunur gibi hissederdim, çok da uyuşurduk herşeyi anlatabilirdim anlayışlıydı bana karşı. Beni gerçekten dinleyen belki de tek kişiydi sanırım. Ben yine de herşeyi anlatmazdım. Çunku bazı şeylerin ben bile farkında değilim. insan kırgınken daha gerçekçi oluyor sanırım. O bazı şeylerin farkına varmak için uygun bir zaman. Neyse bazen gerçekten sevildiğimi hissederdim. Ben ona bunu hissettirememiş olmalıyım ki şimdi kaybediyorum onu. Benden istedikleri vardı yapmadım bazılarını. Bazılarını yaptım gerçekten çok mutlu olurdu. Biliyor musunuz şu an kendimi rahatlatmak için onun suçlu olduğunu göstermek için turlu şey geçiyor kafamdan. Evet o da suçluydu. Şu an benden daha az özlüyor mesela. Sanki o güneş arkasını döndü bana buralar kaçınılmaz kıştan önceki sonbahar gibi ve ne yapmalıyım ne yapacağım bilmiyorum. Göğsümde bir boşluk var anlatılmaz yaşanır cinsten. Bacaklarımdan kollarımdan tüm gücüm çekiliyor gibi. ibrahim abi olsa tutun kollarımdan diye başlardı o durumdayım. Uyuyor mudur acaba? ibrahim abi değil sevdiğim tabiki. Hala bir geleceğimiz olabilir diye düşünüyorum umutsuzca. Yarın bir gün bu yazıyı gördüğünde umudun kalmasın diye bir hatırlatma yapar hatta belki. Ve evet sanırım düşündüğünüz kadar silik biriyim. Ne yapayım ama sizin kadar kendinden emin karakterli olamıyorum ben. Ona olduğu kadar kolay da değil bana. Kafamdaki onca eski aptal düşünceler evhamlar korkular tekrar üşüştüler. Arkadaşlarım yine kuru birkaç teselliyle beni yolladılar. Siktiğimin dünyasında yine bir çıkış yolu aramaya başlayacağım. Okuyup adam olacaktık lan biz bu kadar basitti. Yook değil işte. Hayat o kadar yolunda gitmez hiçbir zaman. Onunki de iyi gitmedi her zaman ama ben bundan sonrası için onun yanında olmayı gerçekten istedim. Bir sorun olduğunda tutunacağı bir dal olmayı gerçekten istedim ancak o bunu ister mi diye hiç düşünmedim çünkü ben hep bunun özlemini çektim. Bir de benim göz yaşlarımı gören tek kişiydi. O kadar doluyum ki kendimi bırakmak isterdim onun yanında ama güçsüz erkek oldum ki öyleyim de sanırım hangi kız ister ki bunu oysa ben ona içini açan erkek olduğumu sanırdım. Onu bilerek isteyerek kırmayacağımı bildiğini sanırdım. En odun halimde bile aşkının alevleriyle sarılıydım da geç artık. Söndürdüler bizi kıymetlimiz. Artık yalnızız. Eyvallah.

g saray a neden fransız takımı deniyorun cevabı

Uç tane sik lafalı trollun kufur yeme ihtiyacını karşılamak için açtığı başlıktır. Siktir edin şu veletleri hadi cimbom koy geç daha da kudursunlar.

boşaldıktan sonra benim için tüm kadınlar aynıdır

Post ejaculation syndrome hepimizin yaşadığı bişey ve normal bişey boşalma ardından hissizleşme bi süreliğine. Ancak hocam sen ne yaptın ya acilen aşık olup ebenin zikilmesi lazım senin tok karna günde iki kere sonra normale dönersin. Ayrıca söylemeden edemeyeceğim sanki adamın penisi yok penisin adamı var gibi geldi bana ilk okuduğumda.

bakir erkek eşittir fakir erkek

Fakirdir o fakir, fakır olsa duramazsın.

fenerbahçe nin shaktar donetsk ile eşleşmesi

Her iki takım için de zor olacak maçlardır. Galatasaraylı olarak fenevin elenmesini istiyorum çünkü elenirse paralar bizim kasaya girecek yok elenmezse ve gruplara kalırsa da şampiyonlar liginin geri kalanında desteklerim.

ersin korkutun sanatçı sayıldığı bir ülke

Eğer böylelerini daha fazla görmek istemiyorsanız
(bkz: Kalitesiz medyaya karşı birşemeliyiz)
Başlığı yanlış yazmışım evet takılmayın buna. Bilinçlenelim hep beraber.

kalitesiz medyaya karşı birşemeliyiz

Artık bu toplumun kendisine izletilen dinletilen kalitesiz dizilere, kalitesiz oyunculara, kalitesiz şarkıcılara, kalitesiz komedyenlere ve kalitesiz yapımcılara karşı tepkisini göstermesi gerekiyor arkadaşlar. Bu tepki kapsamında aşağıdaki maddeleri uygulamamız gerektiğini düşünüyorum veya daha kapsamlı bir direniş önerisi olanlar varsa oturup konuşarak bir yol haritası belirleyip saçma sapan insanların haksız yere ünlü olup başkalarının hakkını gaspetmelerini önlemeliyiz.
1) öncelikle sosyal medya aracılığıyla biraraya gelerek sağlıklı ve beraberlik içinde bir direniş oluşturmalıyız.
2) bu direniş için gereken adımlar belirlenmeli.
3) alınan kararlara uyulacak uymayan siktirsin gitsin en baştan.
4) bu işe baş koyanlar kendi ailelerinden en az birini daha bu direnişe katmalı. Nedeni eğer ki sen evde kalitesiz medyaya bir anlık da olsan mağlup olursan evdeki diğer direnişçiler seni toplasın diye.

Şimdilik bu kadar bence uşenmeyip artık birleşip bu ipnelerin mına koyma zamanı.

Edit: Lan mına koyim hiç anarşi yok ruhunuzda hep mi kadın programı izleyenler takılıyor bu sözlükte. Sonra ersin korkut oyuncu oldu paraları cukkaladı diye ağlıyonuz ee ne yapıyorsunuz peki böyle haksızlıkları önlemek için. Azıcık bi adam olum da orgutlenelim birlik olunmazsa hiç bişey yapılmaz ve böyle gelir böyle devam eder. Hem medyadan sonra başka hedeflerimiz de olur eğlenceli yani bu taraf.

kardeşlerini öldürten dindar osmanlı padişahları

Yaman çelişkidir. Ancak hala gelip burda geçmişi konuşmak daha buyuk bir çelişki saçmalıktır. Yok bu olmasa yavuz olmazmış yok harem kurup karı peşinde koşuyorlarmış. Size ne amk azıcık tutarlı olun ve kendi geleceğinizle ilgilenin.

şu an 1 milyon liranız olsa ne yaparsınız

O bir milyonu katlayacak bir yol bulur sonra da kendi harcamalarım dışında katlamaya devam ederken kalan kısmıyla da( bu kalan kısım az olmayacak bir meblağ olacak) olabildiğince çok insana yardım ederdim ve ömrüm boyunca buna devam ederdim. Olunce de benden kalanları bu işi devam ettirmesi koşuluyla vasiyetim olarak bırakırdım. inşallah böyle bir imkanım olur ve Allah da bana bu istediğimi yapabilecek temiz gonlu yardımseverliği verir yani paranın yanında paranın bozmayacağı bir gönül de istiyorum her ne kadar para beni bozmaz desem de guvenemiyor insan.

ekşi sözlük kutsal bilgi kaynağı ise uludağ nedir

Önemli bir sorudur aslında bence cevap: Vurduruyodur.

endüstri mühendisliği

işletmenin sayısal versiyonu olmayan mühendisliktir. Bilmeden konuşmayalım lütfen.

yemekten bıkılmayacak yiyecekler

Tavuktur. Gerçekten baya seviyorum tavuğu. Balığı da çok severim ama bıkabilirim ondan.

hayatınız film olsaydı baş rolünü kim oynardı

Will Smith sanırım.