bugün

entry'ler (198)

sevdiğin kızın nişanlanması

bu gece öğrendiğim durum. Hatta az önce. Olay 4 gün önce olmuş. Neyse biraz başını ağrıtıcam ama dinle hele sözlük. Şimdi ben bu hesabı açıp yazar olduğumda kertenkele tipli ergenin biriydim. Gel zaman git zaman artık bir öğretmenim. Şimdi o zamanları hatırliyorum ve yemin ederiyorum ki o zamanlar aklı fikri bir Fenerin maçlarında bir de arkadaşlarına yapacağı sıradaki itliklerde olan o ergen olarak açtığım bu hesaba bu günde bu entryi gireceğim aklımın ucundan bile geçmezdi. instagramda gördüm sözlük. Ortak hesaplarını insta. bey bana arkadaş olarak önermese kimsenin zikinde bile olmadığım için olaydan haberim bile olmayacak. Ha olsa napacan yaprak sarması dersen ona da haklısın. Kızın gönlü onda yalan yok. Tipsiz miyim? yok. Çaba mı harcamadım desem. Allah şahit 24 yıllık ömrümde başka hiçbir şey için bu kadar çabalayıp, dua etmedim. Karaktersiz miyim acaba? desem yemin edirim ki yine yok. Zaten şu an tespit ettim de galiba en çok yıkan da bu yok yok yok silsilesi. Olmaması için hiçbir sebep yok. Ve ben olması için her şeyi de yapıyorum ama
o istemiyor ve olmuyor. Sonra dalyarağın biri de olması için hiçbir sebep yokken ve yine olması için hiçbir sey yapmamışken pat oluyor. Kıza sorsan niye? der ki çünkü niye olmasın? Haklı mı? haklı. Zaten bu saatten sonra da hayatta hiçbir şey için sebep soracak halim yok. Allah yolunu bahtını açık etsin (D) hanımın. Bu entry de içimdeki çocuğu öldürüp beni koskoca bir adam yaptığı bu olayın ve gecenin anıtı olsun. Sözlük halkı da hakkını helal etsin. Sözlüğün formatının içine ettiğim için..

courtney barnett

inde rock için Arctic Monkeysden sonra umutlanmamı sağlayabilmiş, sağlam müzik yapan Avustralyali müzisyen. Konser kayıtlarındaki paspal, doğal halleri de ayri bir sempatik. Özellikle "Pedestrian at best" adlı eserinden bir yudum alırsanız bırakamayacağıniz garantidir efendim. Takipteyiz, seviyoruz seni Courtney.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Arctic Monkeys- Fake tales of San Francisco.

arctic monkeys in en güzel şarkısını bulmak

Bu adamlardan kotü bir şey çıkmaz ama illa seçmek gerekirse bence en iyisi şudur ki:
(bkz: fake tales of san francisco)

kadebostany

ortalık olmasın diye kuytularda dinlediğim, kesinlikle piyasada fark yaratan hatta kendine has tınılarıyla efsane adayı grup. grubun yunanistan, isviçre ve türkiye ilham kaynakları. jolan, walking with a ghost, palabras derhal dinlenip arşivlenmesi gereken eserleri. hele bir solistleri var ki böyle mükemmel bir ses ve dünyanın en şirin, sempatik insanının bir araya nasıl geldiğini düşündürür. bu afet kızımızın adının Amina olduğunu da belirteyim de tam olsun.

fırat çakıroğlu

hala şehidin arkasından konuşurken bile yok solcular farklıymışda küfür etmezmiş gibisinden konuşan sosyalist piçler ve tek başlarına bıraksak it gibi geberecek, kendi başına azot döngüsüne karışan bok kadar bile bir işe yaramayacak orospu çocuğu bölücü kürtleri ortaya çıkaran şehit. Merak etme kardeşim seni ve senin gibi şehitlerimizi unutmayız. eğer unutursak, davanızı sahipsiz bırakırsak kalbimiz kurusun paramparça olsun.

kingston wall

Underrated kelimesi bu grubu tanımlamak için bulunmuş olabilir. Petri walli gibi bir dahinin bu kadar az tanınarak ölmesi hiç adil değil. Yazık ettin be Pete.

en iyi rock grupları

The Doors, Led Zeppelin, Queen, Kingston Wall, The beatles diye uzayıp gider bu liste.

lana del rey

Sesi terapi, güzelliği ise ancak masallarda rastlanacak cinsten. Freddie mercury, K.cobain gibi efsaneleri canlı dinleyemediğim için dünyaya geç geldiğimi düşünürdüm Lanayı tanıyana kadar. Su an bulunduğum dönemden oldukça memnunum.Teşekkürler masalsı güzel.

ayin gibi şarkılar

the doors- the crystal ship. bu listede adı geçmese olmazdı.

yağmur yağarken dinlenen şarkılar

led zeppelin- stairway to heaven.

indila

sesi, şirin görüntüsü ve asaletiyle beni benden alan dünyalar güzeli şarkıcı. henüz ortalık da olmadı. daha da ne olsun zaten. sen sabahdan akşama fransızca konuş ben kıpırdamadan seni dinleyeyim indila.

indila ya aşık olmak

sonuna kadar yaşadığım durum. bu bambaşka bi kadın. ses, şirinlik ve asalet. henüz çok ünlü olup ortalık da olmadı. daha ne olsun.

türkü dinlemeyen insan

benim. halimden de son derece memnunum. ha dinleyenlere karşı bir önyargı veya genellemem yok. sadece zevk meselesi. mesela bende sabah akşam the doors dinlerim ve eminim türkü dinleyenlerin çoğunluğu the doorsun tarzını beğenmeyeceklerdir. kısacası türkü dinleyenlerden eksiği veya fazlası olmayan insandır.

yazarların son zamanlarda taktıkları şarkılar

the end- the doors.

ayin gibi şarkılar

(bkz: the end) (the doors olanı)
(bkz: when the music s over)
(bkz: stairway to heaven)
(bkz: bohemian rhapsody)
(bkz: shine on me)
(bkz: hotel california)
(bkz: helter skelter)
(bkz: freebird)

psychedelic rock

(bkz: the doors) un zirvede olduğu tür. hatta sadece onlar yapsada olurmuş.
(bkz: the end)
(bkz: when the music s over)

sözlük yazarlarının en son izlediği filmler

the great gatsby.

yazarların dinlemeye doyamadığı 5 şarkı

lynyrd skynyrd- freebird
the doors- the end
the doors- when the musics over
led zeppelin-stairway to heaven
queen- bohemian rhapsody

hotel california, yesterday, kashmir, shine on me, losing my religion, rasputin, sende yap gibi bir sürü favorimde 5 sınırına takıldı ama baya yakışıklı bi liste oldu bence.

yazarların ezberledikleri ilk yabancı şarkı

losing my religion.