1. 1.
  17 agustos marmara depreminden beri 30 veya 50 yil icinde * gerceklesmesi beklenen deprem. kim ne kadar onlem aliyor tartisilir. kisisel bir onlem almadan depremi beklemekteyim.

  edit:başlık başıma
  1 ... fabala
 2. 2.
  (bkz: olasi istanbul depremi)
  1 ... sadik 2 dost 1 hayat 1 olum
 3. 3.
  Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Gülay Altay'ın, Türkiye'nin en tehlikeli fay hattının, Kuzey Anadolu Fay Hattı olduğunu belirterek; 7,5 şiddetinde olabilir dediği depremdir.
  ... pablo escobar
 4. 4.
  yetkililerin son açıklamalarına göre sonrasında tsunami olabilecek deprem.
  1 ... blackmaidu
 5. 5.
  beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır anlayışı ile beklediğim deprem. zaten kaderde varsa düzülmek neye yarar üzülmek di mi canlarım... bu yüzden stres yapmaya gerek yok zaten istanbulda ölmeniz milyonlarca sebep var dolasıyla depremi düşünüp psikolijinizi bozmayın. millet tesadüfen ölürken biz tesadüfen yaşamıyor muyuz bu koca şehirde?
  3 ... kartal penchesi
 6. 6.
  ısrarla görmezden gelinen ama istanbul a büyük hasar verecek depremdir.

  yollar çok dar, sokaklar iki arabanın geçemeyeceği kadar küçük ve her taraf bina dolu. olası bir depremde tüm binalar yıkılınca kurtarma araçları nereden gidecekler?

  eskiden bir soru vardı, neden cep telefonun var diye, depremde kullanmak için denilirdi. en basitinden yıl başı gecesinde bile çöken şebekeler nasıl yardımcı olacak enkaz altında kalanlara? iki sene önce izmir depreminde hiç hasar olmamasına rağmen tüm şebekeler çökmüştü, evet turkcell bile. yirmi beş sefer deneme yapıldığı halde arama olmadığını bilirim.

  tsunami tehlikesi var deniyor.

  depremden sonra kesinlikle bulaşıcı hastalıklar gelecektir.. en korkuncu da bu zaten...

  hafif şiddette depremler olduktan sonra bu büyük istanbul depreminde rol alacak fayı tetikler mi soruları sorulduğunda akla gelen depremdir. hayır ben her an bekleyin demiyorum. ama en azından binalar kontrol edilebilir.. 99 depreminde hasar görmüş avcılardaki konutlarda oturan insanlar olduğunu biliyor muydunuz? nerede ise boş arazi kalmadı, daha az bina yapılamaz mı? dışardan göçler engellenemez mi?

  insanların akıllarının başına gelmesi için illaha bir gölcük faciası daha mı görmek lazım? gerçi o da altı ay sonra unutulur ya neyse.

  imza : istanbul un klasiği olan dayanıksız binalardan birinin birinci katında oturan ve deprem olsa cesedi bile bulunamayacak mistiq kedi!
  ... yogyapmisked
 7. 7.
  (bkz: çok beklersin)
  ... emrah potter
 8. 8.
  ne devlet, ne de millet olarak hiç de beklemediğimiz deprem. ulan kış gelirken bile iyi kötü bir hazırlık yaparsın, bir önlem alırsın. bu deprem için ne yapıyoruz. ancak bir yerler iki sallanınca birileri çıkıp konuşuyor gerisi laf ı güzaf işte.
  ... guzunamca
 9. 9.
  akabinde ikinci ötv vergisinin halka dayatılacağı depremdir.
  ismide s.s.ö.v olsun bari.
  o değilde böyle vergisi algısı kesiliyor hep g.te giriyor. komple maaşı verelim vergi olarak, en azından başımız ağrımaz. -bak bunu da not al-
  ... yamuq
 10. 10.
  yapı malzemeleri şirketlerinin, satışları düşünce, profesörlere para yedirerek reklam yapması. olmayacak deprem...
  ... anything is possible