bugün

entry'ler (56)

ölünün arkasından konuşmak

milletçe ayıp olarak nitelendirdiğimiz fakat eyleme pek dökemediğimiz geleneksel düsturumuz.
(bkz: defne joy foster ın ölüm nedeni)

eyyvah eyvah 2

öncelikle (bkz: buna gülenler recep ivediğe de güldü)
ata nın mimikleri dışında gülecek bir şey bulamadım desem yeridir..ilkini izlememiştim buna da sırf kafa dağıtma amaçlı gideyim dedim, giden 15 lirama yanıyorum.. bu filmi izleyeceğime gider 1980 yapımı herhangi bir kemal sunal filmini takar izlerim ve daha çok eğlenirim..hayır senede topu topu 10 tane eser verebilen türk sinemasına böyle gereksiz filmler ne katabilir onu anlamıyorum.. ata demirerin senaryo yazmayı bırakıp stand up yapmaya devam etmesi dileğiyle..

29 kasım 2010 fc barcelona real madrid maçı

real madrid'in kendi futbolunu barça'ya kabul ettirmek istediği fakat başarmayı bırak topu göremediği el-antrenmano

chp gençlik kolları sergisi

(bkz: sen chp sin küçük düşün)

yüzüğünü çıkarmadığı için kpss ye girmeyen adam

kohlberg in ahlak gelişimi kuramından yola çıkarsak kanun ve düzen evresine uymadığı açık olan adamdır..ayrıca istendiği takdirde yüzüktende gayet iyi bir kopya aleti yapılabileceğini bir çinli abimiz ona anlatmalı..

tek tip askerlik

tsk tektipspor-fc akp bedelliningücü takımları arasında uzatmaları oynanan maçtır..sonucu milyonlarca kişi tarafından merakla beklenmekte..

24 ekim 2010 fenerbahçe galatasaray maçı

kimi johnson ın golünü hatırlatmış kimi karanlığın en koyu anı güneşe en yakın olduğu andır demiş.. evet doğru, galatasaray en kötü zamanlarında umulmadık şekilde geri gelip mucize maçlar oynamış bir takım.. fakat sözkonusu maçların hiçbirinde takımda kaleci aykut gibi sıfır özgüvenli bir kaleci yoktu, mucize yaratan takım maça forvetsiz çıkmamıştı ve hiçbir zaman orta sahası bu kadar vasat oyunculardan kurulu değildi.. üstüne üstlük rakipte hiç bu kadar alternatifi bol ve formda bir takım olmamıştı..

lafın kısası bir sürpriz olacağına zerre inancım yok..hatta iyi bir fark olursa adnan polat ve yönetiminden kurtulmamıza vesile olur inancıyla bekliyorum..

guus hiddink

hıncal uluç tarafından yıllık geliri 11 milyon euro olduğu iddia edilen milli takım patronu..bu demek oluyor ki maaşı 1.8 trilyon. yani adam her 30 günde bir servet kazanıyor.
yer: türkiye
tanım: fatih terim gibi yetiştirdiği en önemli teknik adamın 110 milyar maaşını tartışma konusu yaparak meclis araştırması isteyen ülke.
not: jose mourinho real madrid te yıllık 10 milyon euro kazanıyor.
yorum: artık şu yabancı hayranlığını bırakmanın vakti geldi de geçiyor bu adam yılmaz vuralın tırnağı olamaz.

mustafa akyol

ters cephe adlı tartışma programındaki müthiş üslubu,şahsına münhasır harika hitabeti, nezaketi ve en önemlisi ümit zileli adlı edep sıkıntısı çeken * şahsa gösterdiği müthiş sabırla hayranlığımızı kazanmış entellektüel yazar. severek takip ediyoruz.

sergen yalçın

geçtiğimiz yıl premier ligden galatasaraya gelen lucas neill için 'çok iyi futbolcu topu oyuna iyi sokuyor müdahaleleri mükemmel zaten premier ligde vasat adamı oynatmazlar' gibi abartılı yorumlar yapıyordu.. fakat bu sene 1-2 maç kaybedilince 'neill hiçbir özelliği olmayan vasat bir oyuncu ne işe yarıyor anlamıyorum' yorumlarını da yapabilmiştir.

yorumculuğunun ciddiye alınması iyi yorumculara haksızlık olur. onu biraz erman toroğluna benzetiyorum aynı absürd ve tutarsız yorumlara sahip fakat kendini izletiyor.. şahsen onu izlerken keyif alıyorum.

referandum sonuçlarını sindirememek

köylü yerine evetçiyi şehirli yerine de hayırcıyı koyun öyle okuyun..

Bir köylü şehire gitmiş. Sokakta aylak aylak dolaşıyormuş. Sigara tellendirmek istemiş. Ama kibriti yokmuş. Üstü başı düzgün, şehirli bir adamı durdurup ateşi olup olmadığını sormuş.
Şehirli bu ya... Canı biraz köylüyle dalga geçmek istemiş. Çıkarmış cebindeki el fenerini köylünün sigarasına doğru tutmuş. Köylü de sigarasını fenere doğru...
Sigara tabii bir türlü yanmak bilmiyor. Tam 20 dakika uğraşmış köylü... Olmuyor... Sonunda sigarasını yakamadan ayrılmış.
Köylünün saflığıyla dalga geçtiği için mutlu olan şehirli, gülerek akşam arkadaşlarına olayı anlatmış. "Enayi, el feneriyle sigarasını yakmaya çalıştı. Tam 20 dakika uğraştı" demiş. Köylünün saflığına saatlerce gülmüşler.
Ve köylü köyüne dönmüş. Şehirdeki anılarını bir kahvede anlatırken, "Sormayın" demiş. "Enayi bir şehirliye rastladım. El feneri ile sigaramı yakmaya kalkıştı. Yutarmıyım, ben de tam 20 dakika uğraşmış gibi yapıp, fene¬rin pilini bitirdim" demiş.

boykotun evet oranını düşürmesi

12 eylül 2010 referandumu
hakkari
nüfus:240 bin
oy kullanan sayısı: 9 bin
boykotçu sayısı: 159 bin
sonuç: evet oranını artıran sanıldığı gibi doğudaki pkk sempatizanları değil müthiş baskıya rağmen sandığa gidip çatır çatır oyunu veren cesur ve yurtsever kürt vatandaşlarımızdır..

hükümetin en sallamadığı bölgeden evet patlaması

(bkz: yok öyle birşey)

chp li kadınlara akp dayağı

kadınların ellerine ellerine vurulmak suretiyle gerçekleşen dayak.. resimlerden anlaşılan bu.. dayak yediği iddia edilen kadınların hiçbirinin ne yüzünde yüzünde ne vücudunda bir fiske izi bile yok. ellerde ise nasıl bir iz kalmışsa artık, 2 metre bandaja sarılmış.. bir de şikayet için gittikleri polis merkezinde dayak yemişler.. 2 gün önce kılıçdaroğlu'nun dedikleriyle aklıma geldi.. ne demişti?

-akp ülkeyi ele geçirmeye çalışıyor, referandumda evet çıkarsa polis merkezine şikayete bile gidemeyiz kimi kime şikayet edeceğiz.

senaryo gayet uygun ama oyunculukları beğenmedim. bandaj mandaj hiç olmamış.. bi taraflarınıza cimdik falan atsaydınız da azcık iz kalsaydı bari bayanlar.. böyle dayak mı olur?

06 09 2010 vakit gazetesinden şok iddia

ıslak imzalı belgeye kağıt parçası, lav silahına boru parçası denen ülkemde buna da bir kulp takılır..

ne demişti emekli genelkurmayımız:

Allah Allah diye yürüyen ordu cami bombalar diyebilirmisiniz?

12 eylül referandumunun akp ye kazandırdıkları

evet demek için partisinden istifa eden binlerce mhp'li, dsp'li, chp'li akpartiye geçti.. yeni partilerine sağlayacakları yarar meçhul olsa da an itibariyle muhalefet partilerinin aldığı yara büyüktür..

2010 kpss kopya iddiası

eğitim bilimleri net istatistiği çıkarılmış.net sayısı ve kişi grafiği.dikkatli bakanlar için küçük(!) bir problem var.. net sayısı arttıkça kişi sayısıda artıyor.. yani söz gelimi 115 net yapan kişi sayısı 120 net yapandan az.
hala delil yok diyen bay yarımağanın kulakları çınlasın.
buyrun ;
http://a.imagehost.org/0421/kpss.jpg

bahadır yolaçan

günde 3 saat çalışmayla ilk defa girdiği kpss den full çekmiş zat-ı muhterem. garip bir şekilde devlet düşünmediğinide söylemiş.. özel okullara sınavlamı alınıyor çok merak ediyorum amacı nedir? kopya iddialarına delil mi arıyorsunuz alın size delil..merkeze çekilip acil sorguya alınmalı..

kpss 2010 un iptali

iptal olan 1999 öss de soruları bir yada birkaç kişi çalmıştı. sınav derhal iptal edildi.şimdi ise sınav iptal edilmez sadece kopya çekenler yakalanır sınavları iptal edilir deniyor.ancak bütün kopya çekenleri devletin yakalaması imkansız gibi..üstelik kopya çekenlerin sayısı binlerle ifade ediliyorken.. en temizi iptal..

kpss de eşlerin başarıları

(bkz: telepati)