bugün

entry'ler (151)

beleş mutluluk

olmayan mutluluktur.

alevilerin türkü konusunda tartışılmaz başarısı

neşet ertaş alevidir. Adım gibi eminim üzgünüz listeye neşet ertaş da dahil oldu.

neşet ertaş ın alevi çıkması

hiç şaşırmadım çünkü saz alevi işidir ve kimse ir aleviden dahan iyi saz çalamaz. Neşet ertaş alevi değil ama alevilerden iyi saz çalıyo diyenlere tokat oldu sanırım.

ezana namaza dokunmasın varsın abd yönetsin insanı

varsın ezana namaza dokunsunda benim milletim yönetsin bu halkı.

türk milletine linç

sözlüğe yuvalanıp, yok türkler millet değil toplamadır yok türkler azınlıktır diye sağda solda ulaştığımız milli bilince linç girişiminde bulunan yazarlar topluluğudur.kendileri bu bayrak altında yaşayıp acaba bir gün biz bu ülkede türklerden daha kalabalık olup ülkeyi değiştirebilirmiyiz hayaliyle yaşayan ve bu sayede kedi köpek yavrusu gibi üreyen toplumlardan kopma ezik yazarlar.

büyümeden okunması gereken kitaplar

serçe osman.

osmanlı nın türk düşmanı bir ülke olması

çok doğru bir tespittir ben bir türkmenim ve tüm türkmenler osmanlıdan nefret eder.tarihi bir ispat isteyenler dadaloğlunun şiirlerini okuyabilirler.

ben seni arkadaş olarak görüyorum

çıkmak istemediği kişiyi nazikçe reddetmektir ve bir klasik olmayı başarmıştır. en uyuz olduğum cümledir.

tatlıses in vurulmasına üzülmeyen yazarlar

o kişi benim.

kürdistan kurulursa olabilecekler

türkiye ekonomik alanda sıçrama yapar ve vatandaşın sırtında ki vergiler düşer teröre harcanan para başka şeyler için harcanır. iş istihdamı olur. ama öle bişey olsa kürdistanda bi tane kürt kalmaz hepsi türkiye ye geçer.

lüks araba sevdalısı türk kızları

yozlaşmanın dibe vurduğu, görmemişliğin doruk noktası.

osmanlı yı türkler kurdu ama türkler yönetmedi

devşirmeler tarafından türkler hep dışlanmış yönetimden uzak tutulmuşlardır. zamanla padişahlarda türklüğünü kaybetmiştir.

olimpiyat ruhu

olmayan ruhtur.

türkmen alevileri

soyu karışmamış orjinal türkler alevilerdir. kızılbaş türkler diye tabir edlirler. anadolu da alevilerin geneli türkmendir. bunu çoğu ülkücü kabul etmez ve türkmenleri sunni gibi göstermeye çalışırlar.

şah ismail hayranı osmanlı düşmanları

şah ismail türkün hasıdır. osmanlıdan daha türktür. osmanlı gibi türkleri geri plana atmamıştır.şah ismailin kullandığı türkçe bu gün bile kolayca anlaşılmaktaktayken osmanlının kullandığı ne olduğu belirsiz dili anlamak için halkın bi tecümana ihtiyacı vardır. devşirmeler tarafından türkler hep geri planda tutulmuş ve ağır vergiler yüklanmiştir.ekende yok biçende yok , yiyende ortak osmanlı sözü boşuna söylenmemiştir. türkmenler şah ismaili bir kurtarıcı olarak görmüş ve ona gönül vermişlerdir. kendisi o kadar yiğit ve yürakli bir insandır ki malkoçoğlu nu bile bi darbeyle atıyla ortadan bölmüştür. osmanlı ordusundan ve halktan şah ismail e katılanın haddi hesabı yokken, safevi devletinden kimse yavuz un tarafına geçmemiştir. osmanlı padişahlarının hiçbirinin türklükle ilgili bi sözü yoktur. hatta sen türk değil misin? diye sorulunca estağfurullah denir hale gelmiştir halk. osmanlı tam bir türk düşmadır. önemli makamlara gelenler hep devşirmedir. şah ismail vahşi bi katil olsa o kadar türk ona gönül vermezdi. eğer bi yerde vahşi hükümdar aranıyorsa o da baba kardeş demeyen osmalılardır. bu konu anlatmakla bitmez detaylı ve tarafsız araştırılması gerekir. osmanlı nerdeyse bize türklüğümüzü unutturmuş ve bunu bize hatırlatan atatürk olmuştur.
Şah bir kılıç urdu ki
Kelleden indi ata
Melhuçoğlu (Malkoçoğlu) attan düştü
Şah anda geriye kaçtı
Beş yüz elli tüfekçi
Şah’ın ardına düştü
türkmenler bir adamı boşuna sevmez.
(bkz: atatürk)
(bkz: şah ismail)

kürt rum ve ermenilere ait topraklarda fink atmak

tespit doğrudur ama şu da bi' gerçektir ki fink atmak madenlerine kanca atmak ya da petrollerine hortum sallamaktan daha insanidir. kürt halkına gelince onlar kendi ülkelerini kursa bu kadar rahat ve bedava yaşayamazlardı kanımca.

kafatasçı yazarlar

sözlüğün kalitesini düşürdüğünü düşündüğüm yazarlar topluluğudur. bir türk olmama rağmen kürtler adına açılan başlıklar beni bile isyan ettirmeyi başarmıştır.

alevilerin kendi arasında bölünmesi

hakkında herkesin farklı bir tanım yaparak spekülasyonlar yarattığı alevilik günden güne kendi içinde çelişkiye düşerek 3 gruba ayrılma safhasına gelmiştir. bunlar sırasıyla alevilik farklı bir dindir diyenler. alevilik islamın koludur diyenler ve alevilerin son yetiştirdiği jenerasyonda sık görülen ateistler. peki nedir alevileri bu noktaya taşıyan unsurlar. aleviler yıllarca birliğini ve inancını korumayı başarmış ve günümüze kadar varlığını sürdürmüştür.
bunlar devletçi bir yapıya sahip olan aleviler için sistemli bir oyunun parçası mıdır?
aleviler bu ülkede hiçbir zaman oyuna gelmemiş soğukkanlı tavırlarını her zaman korumuştur. türkiye üzerinde parmağı olan kapitalist güçlerin liberalizmin temsilcisi olan cemaatler dururken devletçi aleviler üzerine yoğunlaşmasının sebebi belkide budur. bu devletçi yapı kapitalist güçler tarafından her zaman bir tehdit oluşturmaya devam etmektedir.
türkiye de hiç bir provakasyonun etkisiyle hareket etmeyen aleviler bununda üstesinden gelecektir. sürekli birilerine pazarlanmak istenen ve her siyasi partinin iştahını kabartan alevi oyları yine gereken sandığı bulacaktır. sürekli haksızlıklara maruz kalan ve devletine bağlılığını yitirmeyen aleviler bu ülkenin yüz akı olmaya devam edecektir.

kova burcu erkeği

genellikle sosyalist olurlar. sol görüşe sahiptirler. dünya düzeninin değişmesine inanırlar. bütün sistemleri sorgularlar.

30 yıldır birbirini kıran üstün millet

yıllarca üstün olduğu yalanıyla büyütülmüş fakat bunun koca bir yalan olduğunun farkına varamamış millettir.