bugün

entry'ler (44)

trişinoz hastalığı

bu hastalığa çoğu hayvanda bulunan kurtçuklar (parazit solucanlar) sebep olmaktadır. daha çok fare, ayı, domuz gibi hayvanlarda görülür. bulaşmasının en önemli etkenlerinden biri etin iyi pişirilmemesi imiş.

polimer mühendisliği

Hitit üniversitesinin de açmayı planladığı bölümdür.

kaan n1

yerli telefon markası. isim babası kimse bu telefonun çok büyük yanlış yapmış. yurt dışına açılmayı düşünüyorlar ise bu isimle belki bir şeyler olabilir, o da satarlar ise. yerli piyasada ise ismi sırf kaan diye almak istemeyenler olur. olabilir demiyorum, olur. ama böyle atılımlar güzel. inşallah başarılı olurlar inşallah gerçekten yerli telefondur.

sözlük yazarlarının kitap tavsiyeleri

george orwell hayvan çiftliği.

gremots com

dizi, film,belgesel izleme ve tartışma sitesi. Güzel, hoş kalite kokan bir site tasarlamışlar. Ama nedenini anlamadığım bir şekilde videolarında sıkıntılar var. netimin hızının iyi olmasına karşılık bazı videolarda dolma sorunu yaşıyor. tabi bu benden de kaynaklanabilir ama pek zannetmiyorum.

pera

parçalarının genelinde aynı hava ve kalite olan grup. bir şarkısını dinleyip sevdiysen, çok rahat diğerlerini de seversin. sadece sensiz ben parçasını ayrı tutuyorum. o biraz üvey de olsa kardeş değilde, daha çok kuzen.

1 temmuz 2016 türk telekom rezaleti

sıkıntı tamamen bayide. bayiyi şikayet et. bir işe yarar mı emin değilim.

metallica nın aslında metal müziği yapmaması

bir arkadaşımda nothing else matters, unforgiven gibi bazı şarkılarını dinleyip. ' olum bunlarda amerikan arabeski yapıyor' demişti.

z harfinin ortasına çizik atan erkek

bunu ben de yapıyorum. hem el alışkanlığı hem yazım kötü. yazım o kadar kötü ki şifre tarzı bir şey yazıyor isem, S ile 5 karışmasın diye. 5 in üzerine de çizik atıyorum.

avea interneti

kırsalda interneti boş ver iletişimi zor kuruyorum. özellikle kırsalda kapalı alanda, diğer operatör sahipleri çatır çatır konuşurken. benim telefonum servis yok diyor. o zaman niye kullanıyorsun kardeşim diyenler olabilir. şehirde çekiyor, namussuzun kampanyası da ucuz. bir de eylemsizliğim biraz kuvvetli galiba.

cennetten yer satmak

https://www.youtube.com/watch?v=izxRTyXPwhE
Gökmen Özdenak Temel Fıkrası.

domatesin kabuğunu soymadan yemek

vitamini kabuğunda onun, soymadan yiyin.

satın alınan ilk sigara

bahar. 1 lira olduğu zamanları hatırlıyorum. tabi kendime değil komşuya alırdım.

kemalizm ruh hastalığıdır

'izmler idraklerimize giydirilen deli gömlekleridir' demiş cemil meriç.

maden suyu

maden suyu içerdiği mineraller sayesinde, sağlığımız için yararlı bir içecektir. mide rahatsızlıklarına, cilde iyi gelir, bağışıklık sistemini destekler vs. bunu sadece sadesi için söylüyorum çünkü meyveliler de bir sürü katkı maddesi var. meyveli içmek istiyorsanız evde kendiniz içine sıkılmış meyve suları ilave edebilirsiniz. limon vs.

kanka diyen kız

büyüyememiş tir ve birazda rahattır. kaç yaşına gelmişsin hala ağzını yaya yaya kaankaa diyorsun. sana el şakaları yapmalarına, dokunmalarına, yanında küfretmelerine, sana müstehcen şaka yapmalarına ve aklıma gelmeyen bir sürü saçma şeye nasıl izin veriyorsun aklım almıyor. hayır bir erkek olarak bunları ben yadırgıyorum bazen, sen hiç mi tuhaf karşılamıyorsun.

gecenin sözü

Bilirim sevdiğim kusurun yoktu.
Sana karşı benim hayalim çoktu.

gecenin sözü

gözüm aklım fikrim var deme, hepsini öldür.
sana çöl gibi gelen, o göl diyorsa göldür.

hep mağdur edebiyatı yapan insan

Aynı zamanda alttan alttan malı götüren adamdır. mağdur edebiyatı da onun kılıfıdır.

romanda yaşanmış olaylar mı yazılıyor sorunsalı

yazarın kendi hayatından ve çevresinde ki hayatlardan izler muhakkak ki vardır. bence çoğu yazar yaşamış olmak istediği olayları da, hayatları da yazıya geçirir. ve tabii ki hayal gücü yadsınamaz. kısacası bir roman yaşanmışlıkların ve yaşanmış olması istenilen hayatların hayal gücü ile yoğurulmasından ortaya çıkar.

' yazmak bir kaçıştır. '