bugün

entry'ler (65)

koministimam

her boka burnunu sokan yazar.

atatürk le alay eden türbanlı kızlar

Şehidini unuttun, dipte yatar kefensiz
Amacın milletimi yapmak sen gibi dinsiz
Anan kimliğinde yazar belki amma
Rus muydu, ingiliz mi.. baban hâla belirsiz…
necip fazıl ile söze başlamak istedim evet kızların yaptıklarını tasdik etmiyorum ama bunu müslümanlığa islama bağlayıp bunu üzerinden islamı karalamyı kesin burda herkes başbakana küfür ediyor atatürkte bu ülkede sadece başbakandır bu kadar zorunuza gitmesin.

dini bütün bir kızı etkilemenin yolları

dini bütün kızı etkileyemezsiniz boşuna uğraşmayın derim.

mavi gözlü kızlar

az önce nişanlandığını duyup yıkıldığım eski sevgilidir yapılırmı bu bana.

incili koruyamayan tanrının kuranı koruyacağı sözü

çünkü bu son din o yuzden. koruyamadıgı dıye bır sey yok o ıstemedıkten sonra bır yaprak bıle dalından dusmez hepsı bır imtıhandır taki ebubekırlerle ebucehıller ayrışsın.

yetenek sizsiniz seyircisinin her şeye gülmesi

parayı vermişler ne yapsınlar boşa gitmesin diye çırpınıyolar ota boka gülerler kapı gıcırtısına oynarlar durum vahim hacı.

erzincan

5 ay önce geldiğim şehirdir şehir merkezine bugün itibariyle kar yağmamıştır doğuda bir il olmasına rağmen buranın iklimi çok farklı.

mustafa karataş

değerli bir islam alimidir. evet bende akp yi sevmem fakat onun akp yi sevmesi iyi bir insan olmasına engel deildir siyasi görüşüdür kendisinin saygımız sonsuz hocamıza nokta.

nurculara alınabilecek doğum günü hediyeleri

önce nurculuk la gülen cemaatinin ayrımın farkına varsaydınız keşke sora yorum yapardınız gülen cemaati risale okur sadece bu onların nurcu olduklarını göstermez çoğunlukla da gülenin kitaplarını okurlar yani nurcu deiller ben de risale okudum nurcu mu oldum sonuçta bir tefsir dir herkes okuyabilir bu okuyanların nurcu olduğu anlamına gelmez şimdi başığın asıl temasına gelirsek evet bir nurcuya en güzel hediye kuran dır.

nihal atsız ın said nursi ye verdiği ayar

az bucuk bilgimle nihal atsıza ayar veriyorum metinden aklımda kalanlara cevap niteliğinde said nursi kürt deildir o bölgede yetişdiği için kürdi lakabı takılmıştır. kendisi aslen araptır ordan göçmüşler kürt milliyetçiliğyle alakası yoktur öyle olsa şeyh saidin yanında olurdu şeyh saidin gel beraber hareket edelim çağrısına cevabı ise '' kuran da bir ayet var bir kavim yarattık onlar islamiyete çokca hizmet ederler'' diye said nursi diyor ki ben anladım ki o kavim türk milletidir abbasilerden başlayarak islamiyetin 1000 senedir bayraktarlığını yapan bi millete nasıl düşman oluruz bizim onların aklına ihtiyacımız var onların karşısında deil yanında olmalıyız uyanın kürtler diyor sizler de türkler gibi islamiyete hizmet edin. nihal atsız diyorki risaleler çok ağır ben okudum anlayamadım onlarda anlamadıklarından bişey sanıyorlar * buna ancak gülünür kendisinin kotası yetmemiş anlamaya mal diyeceğim bir yazar. evet ağır konular da var herkesin anlayamayacağı ama yinede toplumun her kesimine bilgisi niteliğinde hitab eden bir eser dir. ben okuduğum zaman çok rahat anlayabiliyorum mesela... radyo örneğini veriyorsunuz hepiniz evet bu dünyada hhiçbirşey yoktur ki allahın emrinin dışında hareket etsin fizik kuralları sadece bir sebeptir tıpkı fay hattında olduğu gibi evet fay vardır fakat o fayı harekete geçiren kim? kimse onu görmüyor birisi vurulduğunda silahı mı suçluyorsunuz katili mi tetiği çeken kim katil silah sadece sebeptir. gelelim said nursi gerçekten kimdir sorusuna '' peygamber efendimiz birgün hüzünleniyor ya ben öldükten sonra ümmetim sapıklığa giderse diye allah cebrail a. s ile haber gönderiyor habibim üzülmesin her yüz yılda bir evliya gönderecem onun ümmetin doğru yolda tutsun diye'' ( tam metin bu deil anlamı bu eksikler olabilir.) işte o yüzyılda gelen alimlerden biri de bize göre yaptığı hizmetleri de göz önünde bulundurarak said nursi dir ömrü boyunca sürgün yaşamış, imanlarını kurtarmak şartıyla kendisine zulüm edenlere bile hakkını helal etmiş bir evliyadır. son olarak kuran varken niye risale diyenlere de nurcular bu toplumda herkesten çok kuran okurlar orası başka zaten de kuranı tek başına anlamaya kalkmak insanı sapıklığa bile götürebilir çünkü o allah kelamı herkes kendi kafasına göre yorumlar o zaman bambaşka bi hal alırız örneğin müşrikler necistir onlardan uzak durun diyor'' ayette bunu biz yorumlasak kafirlere yaklaşmamız lazım ama durum öyle deil islamiyet hıristiyan bi kadınla evlenmeye izin veriyor nasıl yaklaşmyacaz o zaman, yani alimlere göre onlara hristiyan oldukları için deil insanlik yönlerinden muabbet besleyebilirsiniz işin içine din girdimi uzak durun diyor o yüzden alimler tefsirler yazarlar bir ayetin yüzlerce anlamı vardır onları açıklamaya çalışırlar. said nursinin yazdığı eserlerde onlardan birisidir bu zaman da daha çok imani konulara hücüm edildiği için o da tefsirinde imani konuları açıklamış benim nacizane görüşüm budur allah yanlış yolda olanları ıslah etsin şu aptal atsız ı bile dinleyip attığı iftiralara inanıyorsunuz ya ben ne diyim size.

milli eğitim den tartışılacak 19 mayıs kararı

isabetli karar bakalım arkasında durabilecekler mi?.

ilköğretim öğrencilerine ödüllü namaz kampanyası

ne var bunda bunu büyüklere yapsalar küfür olabilır ama çocuklarda bu bir teşvik olur camıde şeker dagıtmak gıbı bısey ıslamıyette yerı fazlasıyla vardır bunu sizde bılıyorsunuz ama sızın derdinız ıslamıyetle oldugu için ne desek bos "zalımler için yaşasın cehennem".

ezanın yasaklanması gerekliliği

bızım atalarımız ezan okunsun diye fethettıler bu vatanı eger kabul etmıyorsanız gidin zaten sizin atalarınız farklıdır gidin başka memlekette arayin.

nur cemaatinin dini imanı

islamdır ehli sünnettir lderleri batıda yaşamaz o sadece bir koludur (o da tarışılır) said nursi ise sadece bir evliyadır peygamberin yolundan giden ehli sünnet yaşayan bir evliya risalei nurlar ise kurandan damlalardır okyanustan bikaç damla sadece onların said nursiyi peyagamber gibi görmediklerini risaleleri kuran gibi görmediklerini zaten biliyoruz ama onları tanımadan iftira atanların ne büyük gaflette olduğunuda biliyoruz bunu kasıtlı yaptıklarını da allah ıslah etsin.

türban fetiş bir obje olmuştur

kişi yedıgınden ıkram eder. Aklından ne geçiyorsa onu başlıga dönüsturur bellı ki bu konuda ailesınde ornekler var.

atatürk ün hz muhammed den daha faydalı olması

balıkesır hutbesınde de namaza gelmeyip namaz bıttıkten sora camidekı cemaata din ile ilgili biseyler konusup sıyaset yapmıştır evet belki etik deil ama o zamanın sartlarında bunu yapması lazımdı.

atatürk ün hz muhammed den daha faydalı olması

evet atatürk islamiyete hucum etmekte 1 numaraydı islamiyete duşmanlıkta ondan daha faydalı ateist yoktu ataturku niye muslaman gostermeye calısıyorsunuz ki goruslere saygılı olun kişi neyse odur on numara ateistti pasamiz. Bir ateisti peygamber le kıyaslamakta çok zekice gerçekten.

sevgilinin gıcık ve yavşak erkek kankası

öldüresiye dövülmek istenen kişidir ama işin ucunda kız olunca katlanıyorsunuz ''ula senin'' -kovirmisin ağam.

ak parti ye oy vermeyen ülkeyi terk etsin

'din adına sıyaset yapan ısabet etse bıle yanlıstadır'... dını sıyasete alet ederek, adam kayırıp kul hakkı yiyerek(polislık kpss ve kamu kurumlarına alımlar yukselmeler vs.), kendısıne karsı olan herkesı susturarak islam alımlerını bıle hemde zina gıbı bı ıftırayla... Evet biz gitsek iyi olacak lakın bu ulkenın başına felaketlerın gelmesı artık cok yakın

kuzey güney

bu nedir aga butun kadınlar sinsi turk kadınına resmen hakaret nokta.