bugün

entry'ler (9)

uludağ sözlük sesli kitap kampanyası

Gerekirse 1-2 tanesini seslendirebilirim.

kabe diye boş tahtaya dua eden müslüman

Taş putlara tapanlardan tek farkı putunun görünmez olmasıdır.

kıble diye dört dönüp putperest değilim demek

Ayrıca taşa taş atar, taşı öper(Hacerül Esved), taşın etrafında 7 kere döner ama kendisi putperest değildir. (bkz: müslüman kişi)

dini yurtlardaki tecavüzlere sessiz kalan müslüman

Büyük ihtimal akp'lidir de kendisi. Diyanet aldığı 6,5 milyar tl'yi ne yapmaktadır, tecavüzcü imamları hocaları besliyor galiba.

islamiyette açıklanması gereken mantık hatası

Dinler insan uydurmasıdır, zira şöyle bir söz vardır; tanrı konuştuysa neden herkes ikna olmadı. Zaten ben kutsal kitap kavramını saçma buluyorum. Tanrı neden insanlara kitap göndersin ki, hem de binlerce dil içinden sadece biriyle. Neden sadece tek bir dine inanan insanlara cennet vadediyor? Bana göre eğer bir tanrı olsaydı insanları dinlerine ve ibadetlerine göre değil iyi işlerine göre cennete alırdı. Albert Einstein'ın dediği gibi insanlar sadece ikiye ayrılır; iyi insanlar ve kötü insanlar. Ayrıca turan dursun, muazzez ilmiye çığ gibi ilim insanlarının kitaplarını okursanız dinlerin kökenlerini, efsanelerden, mitlerden nasıl yararlandıklarını anlarsınız.

uzun ilişkinin sırları

ilişkiye ara vermek. Ara veripte devam etmezseniz bugta kalacağından ömrü uzun olacaktır.

sözlük erkeklerinin şu an üzerindeki giysiler

Siyah t-shirt + siyah pantolon tabiki başka ne giyeceğim kapsül dolabım var benim.

üzülerek belirtmeliyim ki homo padişahlar vardı

Doğrudur, 4. Murat, kanuni, Fatih gibi padişahların olduğu söylenir. Gelibolulu Mustafa Ali'nin 'Görgü ve toplum kuralları üzerinde ziyafet sofraları' adlı kitabı okursanız o dönemlerde eşcinselliğin toplum gerçeği olduğunu görürsünüz.

tuğçe kazaz ın diyanete abdest sorusu

'Beyin cenabet olduktan sonra beden abdest alsa ne fayda' diye bir söz vardı ama kim söyledi hatırlayamadım. Konuyla alakalı gibi geldi ama olmayadabilir tabi..