bugün

entry'ler (53)

buca

Burada eğer yaşamayı becerebiliyorsaniz bu hayatta üstesinden gelemeyeceğiniz bir şey yoktur her sıkıntıyı atlatırsınız. Kötü bir şey olduğunda o da bir şey ya ben buca'da yaşamış insanım bunu mu atlatamayacağım deyin hemen geçiyor.

dokuz eylül üniversitesi iibf

Geldiğim güne lanet ettiğim bırakmayı düşündüğüm okul ve fakültesi. Okulun biraz adı var izmir güzel bir şehir mantığı ile sakın gelmeyin geldiğiniz yer Buca olduğu için hayal kırıklığı üzerine hayal kırıklığı yaşayacaksınız. Buraya kayıt için geldiğim o gün yaşadığım çöküşü anlatamam bile dersler başlayınca ise allahım benim burada ne işim var diye depresyona giriyorsunuz yemin ederim hayatımda ilk defa psikoloğa gittim ve ilaç kullandım burası yüzünden belki abartma o kadar da değil sallama diyeceksiniz ama durum bu derslerle ilginiz yoksa matematik gibi işlem sevmiyorsaniz sakın gelmeyin ben yapabildiğim ve ilgim olduğu halde derslere bile girmiyorum ayrıca şehir dışında iseniz hayata dair idealleriniz varsa buraları yazmayın. Ben şahsen bırakıp Istanbul'a geri döneceğim bu yıl. Ama yok hayata dair bir isteğim yok öylesine okumak için okuyacağım kendime geliştirmeye niyetim yok diyorsanız tam size uygun harika bir okul olabilir onun dışında isteklerinizi karşılamaz.

işine gelmeyen olayın ergenliğe bağlaması

Özellikle sosyal medyadan sonra ortaya çıkmış savunma ve kendini haklı çıkarma yöntemidir. Saçma sapan bir şeydir. işine gelmeyen herhangi bir olay için rahatlikla bu söylemde bulunarak kişi kendini rahatlatabilir.

bu ülkede yaşanmaz diyen insan

Doğru bir yaklaşımdır. Biraz insanlar üzerinde gözlem yapmanız ve herhangi bir muhabbet ederek bunu kolaylıkla anlayabilirsiniz.

her sınıfta olan tipler

Sürekli bayılan kız.MEBin her okula özenle yerleştirdiği insan tipi.

hayatı özetleyen sözler

Kaderimdir dedim üzülmedim ki.

çocuğunun cenazesini sırtında taşıyan baba

''hem suçsuz ve hem güçsüz çocuklar öldüyse, tanrının öldüğü de doğrudur.''

hayali sevgili

Asla sizi kırmayacak kişidir.Sahte mutluluktudur.Gerçek olmadığı bilindiği halde bazen yalnız başınıza otururken gelir sohbet eder sizle.Şizofrenmiyim acabasına kapılırsınız ama gerçeğinden daha mutluluk veren bir tarzı vardır.Bazen olur olmaz yerde hayaline kapılırsınız.insanı mutlu eder ve sonu gelmez lakin gelse bile bu sizi asla üzmez.

kendini dev aynasında gören insan

Çok fazla rastlanır ve asla düzelmeyecek,sohbet edilirken insanı çileden çıkaran insan modelidir.Mantıkla ikna edilemediği için böyle gelmiş böyle gidecek olan karakter bozukuluğu.

yağmurlu gecelerde yapılması zevk veren şeyler

bunalıma girmek.

türk kızının facebook kapak fotoğrafları

Ben kuulum mesajları içerir.Sürekli atarlanmalar,sataşma söz konusu.Bazen evrene mesaj yollar nitelikte.

akrabalardan nefret etme sebepleri

Siz sırf annenizin babanızın hatrı kırılmasın diye onlara her yaptığına katlanır her dedikleri lafı içine atarsınız.Toplu bir ortamda durduk yere bir laf söylerler gözleriniz dolar kendinize zor hakim olursunuz ama tüm bunlara rağmen bir işleri olduğunda kendinizi dahi ihmal ederek onlara yardım edersiniz koşuşturursunuz.Fakat onlar öylesine iki yüzlüdür ki arkanızdan başka işler çevirir sizi rezil eder.Onların bu saçma tavırlarına karşın yapılan tüm iyilikler unutulur.Aslında insan iyiliğinin karşılığııda aramıyor sadece yaklaşmasınlar diyor ama öylede olmuyo illaki bir ortamda buluyor sizi bu iki yüzlü insanlar.Sayfalarca yazsandan bitmez nefret etme nedenleri.Sanırım onlara bu kadar nefret dolu olma sebebim çocukken kalabalık bir ailede büyümem ve onların yaptığı her pisliğin ikiyüzlülüğün gözümün önünde gerçekleşiyor olması.

richard ramirez

5 gün önce hayatını kaybeden seri katil birde onunla alakalı bir rivayet dolaşıyordu.
Şu şekilde ''Sürekli ayna karşısında ölü olduğunu hayal ederek veya daha ileri gidip vücuduna pudra ve boya sürüp öldürülmüş bir ceset görüntüsü ile mastürbasyon yapardı.'' türünden şaşırtıcı gelmedi ama biraz ürkünç doğrusu.

amanda todd

Bu akşam Cüneyt Özdemirin programında izleyip gözlerimi yaşartan genç bir insan.Bunu "haketmiş,zaten orospuymuş,iyi oldu"gibi önyargılı söylemlerde bulunmadan önce insan araştırmalarıdır.Amandanın böyle bir sona gitmesinde olayın içindeki herkesin payı vardı.Ama bunu zaten Amanda yaşadığı olaylarla psikolojik ve fiziksel çöküntülere uğrayarak ödemiştir.Sonunda böyle bir intihar vakası da olayın yine sanki sadece Amandanın suçuymuş gibi göstermiştir.Ve bu tür olaylardan çocuklara örnek alın denilmesi de bana saçma gelmektedir.Eğer böyle bir olay varsa çocukları korumak yerine ibret alın deniyorsa bu tüm insanlığın ayıbı ve geldiğimiz noktayı gösterir.

berk hakman

Bu başarılı insan Amerika da falan doğmuş olsa şuanda bir dünya yıldızı olabilirdi.Türkiyede ki en genç ve en başarılı oyuncusudur kanımca.Dünyanın böyle oyunculara ihtiyacı var.Müziklede arası süper.Al sana yetenek..Ve kendisi felsefe ve psikoloji ilede ilgilileniyormuş.Bir arada olsan süper sohbette edilir ayrıca.. Bir de Suskunlardaki psikopat halleri süperdir..

suskunlar

Film Kardeş Gibiler sinema filminde uyarlama olabilir.
Ama oyuncular müthiş ötesi..
Müziklere söylenecek tek bir söz yok zaten..
Ayrıca filmin çekildiği yerler mekanlar süper..
sadece bu nedenlerden birinden izlenecek dizidir bence..

bira içerken şişenin üzerindeki kağıtı yırtmak

Bugün bu bilgiyi öğrendiğimde kendimle hesaplaştım."cinsel anlamda yetersiz olduğunuz anlamına gelirmiş"

yalan dünya

Iyi hoş ama bir avrupa yakası değil.

laklak show

Harika bir program.Eğlendiricidir.

söylemesi kolay yapması zor olan şeyler

Hepsi geçicek