bugün

atatürk'ü sevmeyenlerin sebep gösterdiği nedenlerdir.

- atatürk günümüzde bir kalkan olarak kullanılmaktadır. malum kişilere olan kinden payına düşeni almaktadır.

- atatürk'ü samimi ve çıplak bir şekilde sinema filmi ile gösterilmesi günah olarak sayıldığı için.

- bu ülkede darbelerin atatürk adına yapıldığı için.

- ateisti, komünisti, kemalisti, şamanisti, dincisi, liberali, sağcısı, solcusu her kesimin kendi çıkarlarına göre bir kılıf bulup atatürk'ü kullanması.

- istediği her türlü yasağı koyan ve "atatürk bu gün olsaydı o da böyle yapardı" diyenlerin olması.

işte bu nedenlerden dolayı atatürk sevilmiyor... evet şimdi atatürk olmasaydı sen piç olurdun lan diyenleri duyar gibiyim.

ulan tc gökten zembille mi indi? nerde 700 yıllık osmanlı?
onu neden görmezlikten geliyorsunuz?

hani atatürk'e karşı en ufak bir gıcıklığım yoktur kendisini de çok severim.

emin olun "atam böyle isterdi evet o yüzden bu böyle olsun" diyenlerden daha çok severim...

atatürk'e sevginizi bu ülke için en azından 1 tane çivi dikerek gösterirsiniz diye düşünüyorum. sağa sola atatürk böyle isterdi diye küfrederek değil!!!

edit: imla
bir neden görememek.
(bkz: sömürülen atatürk ve atatürkçülük)

edit: bu isimli bir kitap vardı. bu kitapta Atatürk'ü istediğiniz kılıfa sokabileceğinize dair örnekler verilmişti.

ey büyük atatürk! gel.. gel de gör adının nasıl da ucuz ağızlarda kirlendiğini...
aşırı derecede karizmatik ve yakışlıklı olması; ister istemez insan kıskanıyor. ben şahsen resmini evime asmam... resmi, büsttü olan kurumlara da kız arkadaşımı yollamam.
(bkz: #840373) kıskanılmış ve gıpta edilmiştir... o nedenle düşmanlarının olması normaldir...
bircok neden vardir aslinda. Aklima hemen gelenleri mesela ;

erkek kardesinin elinin,kolunun kesilmesini,
kiz kardesinin kafasina tas atilarak öldürülmesini,
babasinin hergün baska bir karisinda kalirken,
annesini evde sadece yemek yapan hizmetci olarak görmek istemektir.
tek bir gerçekçi neden olabilir, o da atatürk ün fenerbahçeli olmasıdır..
1.dünya savaşı'nda ellerine verdiğimiz ingilizler bile adamı takdir ederken , bu adam gibi adamdan nefret etmek, ne mantıktır anlamak çok zor değil. muhtemelen dedesi ermenidir veya istiklal mahkemesi'nde asılarak âit olduğu bok çukuruna yollanan bir yobazın torunudur, o da intikam (?) hırsıyla bu adam gibi adam olan atatürk'ten nefret eder.

çok üzerine düşünmeye gerek yok. cevapların hepsi kuyruk acısı başlığı altında toplanılabilir.
şunlar da olabilir pekala;

babasının istiklal mahkemelerinde süründürülmesi,
ağabeyinin ruslarla savaşmaya gidip donarak ölmesi,
savaştan kaçtığı için darağacına çıkartılması...

başka sorusu olan?

peşin edit: sen şimdi diyeceksin ki savaştan kaçıp da ingiliz'e, yunan'a köle olsa daha mı iyiydi? ben de sana cevap vereceğim. halamın bıyıkları olsaydı kuaföre git, aldır derdim.

peşin olmayan büdüt: rusların üstüne enver paşa yüzünden salınmış küçücük çocuklar. rus mus bulamayınca da donarak ölün demişler. yanlış biliyormuşum affola.

bir de şu var:

ben size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum!

bunu da enver paşa demişse kanada'yı terk ederim.

editlerden gelen gına: bu sonuncusunun sarıkamış ile alakalı olduğunu söylemedim. sakın ha!
ruslarla savaşmaya gidip donan ecdadımızı atatürk yüzünden donarak öldü zanneden ibibikleri de görmemizi sağlayan sözümona sebeplerdir.

adamım, enver paşa diyorum sana başka da bir şey demiyorum. ayrıca tarih, o günün şartlarına göre yargılanır. istiklal mahkemeleri'ni de o dönemin şartlarını göz önünde bulundurarak yargılayacaksın. 21. yüzyılda oturma organın rahat bir haldeyken klavye başına geçip "süründüler" edebiyatı yapmayacaksın.

başka sorun varsa, mesela sarıkamış harekatı'nın 1914'te olduğunu, kurtuluş savaşımız başlamadan önce rusların anadolu'yu terk ettiğini, sarıkamış harekatı'nın mustafa kemal'in değil, enver paşa'nın işi olduğunu öğretebilirim mesela ama sorarsan tabi. sormaya gerek duymadan ne bileyim bir google, bir wikipedia'dan falan da öğrenebilirsin yavrucum.
bağımsız bir ülke için çalışması,

devrim yapması,

laikliği ilke edinmesi,

çiftçiye verdiği değer,

dünya liderleri tarafından saygı değer bir insan olarak anılması,

türk olması,

bölücü ve emperyalist olmaması,

cumhuriyetçi olması,

diğer devletlere duyduğu saygı ve sayamadığım bir çok olaydan dolayı atatürk sevilmiyor. bunları yapmamış olsaydı atatürk tanınmayacak ve sevilmeyen bir insan olmayacaktı.
ninelerini yabancılar düzsün isteyenler.
(bkz: gerizekalı olmak)
kişisel nedenlerdir. ben de şayet atom bombası olaylarından sonra einstein'ı zerre sevmiyorum. einstein eminim ki çalışmalarının bu noktalara geleceğini bilse yapmazdı ama umrumda değil. o bir şey değilde geçenlerde evde pis bir koku var bakıyorum bakıyorum bulamıyorum. neyse baktım buzdolabından geliyor. açtım dolabın kapısını bir baktım atatürk olmasaydı ninenin hardcore videoları piyasaya düşerdi diyor bir tanesi. hemen attım çöpe rahatladım. bayatlayan muhabbetlerle bayan yazarlar da belki bir sebep olabilir. ninemin kukusunun davasını atatürk'e mal etmek neye yarıyor?
zihni yetilerde kalıcı bir hasar meydana gelmesi...
Kafasını tarikatlara bağışlamış olmak.
çamur atayım izi kalsın diyenlerin nedenleridir. bunun gibilerin nedenleri de yaptığı iyi şeyler yok sayılan, takdir göremeyen atamın "gençliğe hitabe" sinde, "nutuk" unda anlatılmaktadır.

(bkz: adam daha napsın sizlere)
(bkz: atatürk ü sevmemek)
tek neden
(bkz: Türk olmamak)

Tabi Türk olmak sadece Türk anadan türk babadan dünyaya gelmek değildir.
Kültürü, Sevdası her şeyi türk olmaktır.

yok atatürk'ü kullanıyorlar, yok işte atatürk dini şöyle engelledi, böyle engelledi, yok Osmanlının çanına ot tıkadı gibi şeyler Türk olmamaya ve Türklüğe duyulan kine kılıftır sadece.

Türk insan her şeyden önce Başkomutanını, Sonra Dil devrimcisini daha da sonra Vatan'ı Hanedandan Türklere bahşeden adamı sevmez mi?
Atatürk'ü sevmemek türkleri sevmemektir. Dolayısıyla kendini sevmemektir. minnet duyup saygıyla anmak , mirasına sahip çıkmak daha akıllıca davranmaktır.
imkanı varken daha az kelle almış olması.
(bkz: error)
(bkz: atasını bilmeyen it peşinde gezer)
dün bok olup bugün kokmak.

bildim mi bildim mi?
islamcı, komüncü yahut gayri türk olmak.
zamanında fazladan iki üç devlet kurumu kurmamış olması..
Bak ne güzel şimdi onları da satardık, elin yabancısına peşkeş çekerdik.
tekel'i kurarken dedemizden ninemizden yetersiz para toplamış olması.
tekel'i ucuza verdik be.zamanında iki üç kuruş daha fazla toplamış olsaydı şimdi haramzedenin cebi biraz daha para görürdü.
ha bi de ne demeye öldün gittin atam...bak millet şimdi girdiği bok çukurunun hesabını bile senden soruyo, senden biliyo.

ne demeye öldün..bizi yobazlarla, amerikancılarla, mağdenci karısı perihanlarla muhatap ettin.