bugün

şişlide bulunan osmanbeye gelmeden* solda ikamet etmektedir. ayrıca acile gelen hastalara gerekli onemi gösteremeyen hastahane.**
osmanlı döneminde çocuk hastanesi olarak kullanılmış. zaten etfal, çocuk demek.
1 mayıs 2008 günü devlete verdiği vergilerle alınan biber gazını faşistçe hastane bahçesine dalan polislerden bizzat yemiş hastaların bulunduğu hastanedir. ttb nin 1 mayıs pankartı arkasında 3 kez püskürtülen aktif kitle panzerleri görünce hastanenin bahçesine sığınmıştır. polis hiç çekinmeden hastane bahçesine girmiş ve hasta olduğu bariz belli olan insanların ortasına biber gazı vermiştir. sonuçta aktivistlerin bi şekilde kaçacağı belliyken acilin etrafına biber gazı vermek nasıl bir faşistliğin ürünüdür bilemiyorum. hatta biber gazından bayılan bir hastaya koşan aktivist fakat hekim bir insanı hastadan uzaklaştırmak için biber gazına boğmak artık polislerin güç gösterisinden başka hiçbir görevlerinin bulunmadığının göstergesidir.

bir de burjuva basın provakatörler hastane bahçesine bomba attı diye lanse etmiş olayı. biber gazının kimde olduğu ortadayken komik oluyor bu kadarı da...
yakın gelecekte seyrantepe ye taşınacak hastane.

yıllar sonra gelen düzeltme: adı değiştirilecek olan hastane " hamidiye etfal hastanesi"

akp iktidarı yeni osmanlıcılık akımını geliştirmeye devam ediyor.

yandaş tarihçi mustafa armağan ın şöyle yazmış burası hakkında. hamidiye etfal hastanesi abdulhamit in difteriden ölen kızının adını yaşatmak için "kendi cebinden" yaptırdığı çocuk hastanesidir. ayrıca ittihatçılar tarafından adı değiştirilmiş.

yani hastaneyi abdulhamit yaptırmış yaptırmasına da kendi cebi derken nerden kazanmış o paracıkları merak ettim , acaba mustafa armağan hiç mi merak etmiyor.
tuvaletlerinin rezil ötesi olduğu, acile gelen hastaları gördükçe insanın başının döndüğü hastane. ülkede grip salgını varken o tuvaletlere girmeye korkarsınız yemin ediyorum. tuvalet kapısını ayağınızla açıp girin, merdiven çıkarken korkuluklara tutunmadan çıkın, yanınızda sürekli kolonyalı mendil bulunsun.
acile gelen hastalara pek bakmayın yüzü kandan tanınmayacak olandan tutunda, anadan üryan sağa sola küfür eden insanlarla dahi karşılaşabilirsiniz. üstelik o hastane kokusu da cabası.
Türkiye'nin en büyük depo hastanelerinden birisi. Depo hastane herçeşit branşın mevcut olması sebebiyle yer doluluğu dahil hiç bir gerekçe ile hasta reddedememek demektir. sadece gecelik hasta girişi 1000 den fazladır. Yetersiz olanaklarla can siperane çalışılan yerdir. hastanenin yerinin çok merkezi olması sebebi ile hastane sürüm sürüm süründürülmekte seyran tepeye veya herhangi bir yere gönderilmeye çalışılmaktadır. Yerine acilen otel ve alışveriş merkezi yapılacaktır.
aziz yıldırım'ın ikinci evidir artık.
osmanlı döneminde çocuk hastanesiymiş. etfal de arapçada tıfılın çoğuluymuş.
(bkz: hayat ne garip vapurlar filan)
sırf ismini duyunca iyileşecek gibi olduğum hastane.
Çocuk aciline aman diyeyim çocuğunuzu götürmeyin. Dezenfekte büyük sıkıntı, aman diyeyim.
sağlıklı gidilip hasta çıkılabilen, insanların neredeyse yerlere sıçtığı, ölünse dahi gidilmemesi gereken yer. allah sorumluları kahretsin. allah kimseyi de düşürmesin.
işe giriş sağlık raporu için içinde bulunduğum sağlık kuruluşu.

işe başlayacağım yer burayla anlaşmalıymış kapsamlı sağlık raporu istediler 8 poliklinik muayene, 4-5 çeşit kan testi, rontgen, idrar tahlili vs. Bu arada anadolu yakasında baya ters bi ilçede ikamet ediyorum. Sabah 8 de hastaneye geldim. Hastane inanılmaz kalabalık ama ilginç şekilde koşturarak, rica ederek yalvararak tüm işlerimi 11:30 da bitirdim. Ama gel gelelim akciger rontgeni hani şu sokak aralarında ki kliniklerde bile çekilip yarım saatte teslim edilen naneyi ertesi gün bir de öğleden sonraya atarak beni mahvettiler.

Ulan başka bir şey için işim uzasa çok umursamıyacağım çünkü cidden kötü koşullara hazırlıklı gelmiştim yarın ancak biter muayeneler falan diye ama onları erken bitirip rontgene takılmak ve bu yüzden 1 buçuk günün heder olması.

Bu arada buradaki hastalar cidden laftan sözden anlamıyorlar kabul de personel hastalara karşı çok sert, acımasız ve zaman zaman çirkinleşebiliyor. Allah sabır versin işleri zor da insanlara böyle davranacak noktaya geliyorsanız bence bu meslek size göre değil. Ne kendinizi yıpratın ne başka insanları kırın.
Hastahanelerden nefret etme sebebim. iğrenç yerde her türlü bok vardır, yaralı mafya elemanları, mahalle kavgasında kolu kırılan abi, 70 yaşında ötmüyor diye gelen sakallı hacı dedeler daha neler neler. iyileşmeye gidip hasta olursunuz şerefsizim.
Sultan Abdülhamid in şahsi parasıyla inşa edilmiş hastanedir.
aynı bölgede doğmuşuz..hastanenin aşagı kısmında tarihi bir binada doğdum orası birzamanlar ataman kliniği idi..şimdi başka bir firma var o binada...eskiden osmanlı zamanında çocuk hastanesiydi şişli etfal...etfal çocuk demekti yanlış hatırlamıyorsam..eskiden anestezi yoktu bagırta bagırta ameliyat yaparlardı..
ayakta sıçılabilen ilk hastane taneciği.
şimdi 15 binlik baraj sorumuz...

- ayakta sıçan teyzeleriyle ünlü hastanemiz ?
a) Darülaceze
b) kartal eğitim araştırma
c) şişli eftal
d) Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma
acil kısmına bi acil daha açılması gereken hastane. zira acilde başka bu kadar uzun süre bekleten yoktur. utanmasalar ne kadar acil diyecekler.
ayakta sıçabilen teyzeye bir şans tanıdığı için müteşekkür kaldığımız hastanedir.
Mahşer gününü hatırlatan hastane.
şişli etfal hastanesi iki ucu boklu hastane.

böbrek hastası ambulansla acile geliyor. hiç bir doktor açıklama yapmıyor. hastanın kullandığı 5 ilaç var. kan tahlilinde böbrek kreatin seviyesi 4 . gözlem odasına alınan hasta kalabalık yüzünden rahatsız olunca çıkmak istiyor. ve bu yüzden taburcu ediliyor.

sonra evinde daha kötü rahatsızlanıyor. tekrar ambulansla acile geliyor. bu sefer kan tahlilinde kreatin 9. 7. katta üroloji bölümüne alınıyor. kullandığı diamicron mr 30 mg şeker hapı yüzünden şekeri 30 za kadar düşmüş şekerini normale getirmek için tam 5 gün saglık personeli ugraşıyor. sonra hastaya kullandığı 5 haptan 2 sinin kullanmamasını söylüyorlar. diovan 80 ve diamicron mr 30 mg çünkü bu ilaçlar böbrek hastaları için sakıncalı.

peki hasta ilk acil servise geldiğinde doktorlara kullandığı 5 hapın isimleri söylenmesine ragmen neden o iki hapın kullanmasının sakıncalı olduğu bildirilmedi.?????

7.katta üroloji bölümünde 3 kişilik odada hastanede refakatçinin rahat oturabileceği uzanabilecegi bir alanı yok.

hasta yakınına açıklayıcı hiç bir bilgi verilmiyor herşey gizli.

iki ucu boklu hastane tut tutabilirsen.
hemoglobin 10 ile 18 arasında olması gerekiyor. eğer 10 değerenin altında ise kan kaybı var demektir. genelde mide kanaması yüzünden kan kabı olur. bunu sebebi hastanede gördüğünüz tedaviden kaynaklı yada aldığını agrı kesici veya ilaçlardan sebebidir.

eğer hastanede kan sulandırıcı iğne yapıldıysa mide kanamasına sebebdir.

şişli etfal hastanesinde tedavi görüyorsanız hele hele karşınızda doçent varsa sakın güvenmeyin. size ARANESP adında şırınga iğne ilaç yazabilir. bu ilaç hemoglobin seviyesini yükseltmek için kullanılan bir ilaç. fakat kan kaybı olduğunu doçent anlamayabilir. yada kasıtlı görmezden gelir.

---------> mide kanamasından ölen çok kişi var.

eğer bir sebebten dolayı şişli etfal hastanesinde tedavi gördüyseniz. sakın yazdıkları reçetelere güvenmeyin. başka hastanelerdeki doktora görünün fikrini alın.

şişli etfal hastanesinde reçeteler eksik ilaç veya yanlış ilaç reçete edebilirler. ve reçeteyi kasıtlı yanlış yapabilirler. puştça davranışlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
Içerisinden bir kaç hemşire tanıdığım hastane.