bugün

panik atağın yatıştırılmış hali olan kaygı bozukluğu hastalığının zorlaması, bir takıntı.
aynısı arkadaşım bedreddin'de vardı allahtan atlattı o günleri.
anksiyete korkularımın en büyüğüdür, halüsinasyon, psikoz, hezayan, iç görü, vs vs bu tür durumları 2 sene önceye kadar bilmezken kaygı bozukluğum sayesinde bir psikiyatrist kadar bilgi edindim ve sonrada hepsi bendede olurmu acaba diye başladı şizofren olma korkusunu tam 1.5 sene çektim halüsinasyon görücekmiyim, ses duyucak mıyım ? lan acaba şizofren oldumda farkındamı değilim diye kendimi yediğim korkudur şizofren olan biri durumun farkına varmayacağını biliyorum fakat anksiyete yok mu işte sorunda o çekmeye devam ediyorum malesef.

internetten hastalık araştırmayın nacizane tavsiyedir, zira ben vücudumda en ufak değişimi internetten araştırınca kesin kanser oldum olucam diye dört dönüyorum ve doktora gidene kadar rahat edemiyorum uyuyamıyorum sabaha kadar o belirtiyi arayıp 50 tane kaynak okuyorum okudukca çekiyor resmen ve daha çok korkuyorsun malesef.
bir bilene danışın, yani bir psikiyatriste.
Öncelikle şizofreni olmanız için sizin özne olarak babanın-adı'nı men-etmiş olmanız gerek. Yani söylemle bağlanabilir, gerçekliğe bu şekilde tutunabilir olmamanız gerek. Fakat bu durum böylesine basit de değil. Semptomunuz sizi halüsinasyon görmekten koruyor olabilir. Yani sizi gerçeklikte tutan semptom, bir bakıma babanın-adının görevini görüyordur. Ki Lacan'ın son dönemde babanın-adı'dansa çoğullaştırıp babanın-adları dediği gerçeğini de düşünürsek bu durum olası. Maternal işlevin simgesel düzeyde işlediği alanda, özne eksik olacağı için hiç bir gösteren ona kesinliği vermeyecektir. Yani çok kestirme - dolayısıyla aşırı güvenilir olmamak- bir yola düşünürsek, eğer şizofren olup olmadığınızdan ya da başka bir gösterene yapışıp yapışmadığınızdan korkuyorsanız, kesinliğe varamıyorsanız psikotik olma şansınız oldukça düşük.

Bu arada çoğu psikiyatrist ve Psikolog sadece halüsine olmuş psikotikleri tanıyabiliyor. Oysa delüzyonlar ve halisünasyonlar sadece psikotikte olmaz. Psikozda gerçekle karşılaşma sırasında tam o gerçeği dolduracak şey olarak ortaya çıkarlar. Birincil belirtiler görülmeden ancak Psikanalizle çalışabilir.
Ailenizde var ise korkun önleminizi alın efendim. Pozitif negatif belirtileri var mı yok mu gözlemleyebilirsiniz, kendinizi takip edin. insan ilişkileriniz üzerinde durmalısınız uyumsuzluk sorunu çekiyor musunuz sanrı varlığını takip edebilirsiniz hemen sonrasında elde ettiğiniz sonuç daha korkutucu bir hal aldı ise hekime danışmalısınız.
göz yanılmasını halüsinasyon sananların yaptığıdır. biz ne ejderhalar gördük üstlerinde şövalye zırhları vardı.