bugün

sabah okula giderken yola bakmaktansa elindeki kağıtlara bakan mı gördünüz? heh işte o adam bu adam.
günaydın saat sabah sekizbuçuk. taksiye binerseniz sınava yetişebilirsiniz. rapor almayın boşuna. isminizi yazıp çıkın. yaklaşık on dakika ilk onbeş dakikada çıkmanın utancını nasıl atlatacağınızı düşünün. onbirinci dakikada harekete geçin. kısacası şimdi çalışın yarın yine çalışırsınız!
(bkz: ders çalışmanın uyku getirdiği gerçeği)
Bunu anca tum gece çalışıp içini rahatlatmış bir bünye söylemelidir aksi tehlikelidir.
sözde kalmış eylem.
az once kendime soyledigim yalan. boylede cilgin bi insanim evet.
hafta başı olsun diyete başlıyorum yalanıyla ölümüne kapışır ama yinede birinciliği alır.
iktisat fakültesini insana 7 senede bitirten saçmalamadır.
sen o sözü tut, sonra gel bi de benimkini tut.

uyumak için beyine söylenen yalan.
kalkamayacağını bildiği halde kendini kandıran yazar.
sınav döneminin vazgeçilmezidir. kendini avutma, vicdanını rahatlatma sanatıdır. ama o sabah erken kalkılamaz, otobüste, dolmuşta sınava giderken ders notları hatim edilir. insan beyninin kapasitesi o an bin beş yüz kat artar.
hoca da 100 100 verse diye devam eder.
şuanki halimi anlatıyor. yarın sınavım var ve ben sabah kalkıp çalışmayı planlıyorum.
(bkz: nah)
olmayacak durumdur.
abisi bu sene yatayım seneye daha iyi hazırlanırım olan cümledir.
kendime oldukça sık söylediğim yalan.

sonra sabah olunca oluşan his, (bkz: aman sabahlar olmasın)
(bkz: gül gül öldük)
Hiç bir zaman gerçekleşmeyen eylemdir.
o ne büyük yalan o. *
(bkz: o ne özgüven o)
kendini bile kandıramaz kişi.
iki çeşit öğrenciyi betimleyen cümledir.

1. Yorgundur, uykusunu dağınık kafayla çalışacağı derse tercih eden bilinçli öğrencidir, saatini kurar uyur, sabah kalkar çalışır.
2. Tembeldir, çalışma imkanı olup, "boşver uyuyayım, yarın çalışırız" diyen ve sabah uyanınca poposunu kaşıya kaşıya bilgisayar başına oturup facebook'a giren öğrenci modelidir.
öğrencinin kendini kandırırken söylediği sözlerdir.
sanki sabah baban kalkip caliscak.. ertelemenin verdigi huzuru yasamaktir amac. calismicam ya demektense sabah kalkar calisirim diyerek olayi imkansizliga erteleyip ic rahatlatilir..
öğrenci kişinin, kendini kandırışıdır
hay yalanını sikeyim
he deyip geçilmelidir.