Bir gözlem. Sanki biraz öyleler.
makina mühendisi ne anlar şiirden dediğim önerme.
bir diğeri için
(bkz: eşek ne anlar hoş laftan)
edit:düzeltme
birçoğu kadınlara duyduğu aşk ile şiir okuduğu için mantıksız eylem. duygusuz pezevenk eylemi.
Şiir okumamış birinin uydurduğu önermedir.
şiir okuyan erkeğin mi şey olması? yüce tanrım, allahım ne diyor bu yazar kişisi. şiir yazan insan, ruha, kaleme, aşka, dokunan insan şiir okumaz mı? ılıklıkla ne alakası varmış bunun. şiir sevmeyen, dinlemeyen, bilmeyen, okumayan insan edebiyat bilgisinden söz etmemeli.

hürriyet kasidesi dahi, memleket meselesini okumamış insanların başlık açması yasaklanmalı ve hatta bunları yasallaştırmalıyız. lütfen, edebi yönden bu denli ilgi çekmek ve yahutta eksi yemek için başlıklar açmayınız.
ya bu tartışmaya müdahil olmak anlamsız

ama şiir ve felsefeden hayatım boyunca zarar gördüm. hele ki az gelişmiş toplum insanı olarak.

şiir okudukça duygularımı güçlü yaşadım, insanlaştım; gördüğüm kadarıyla bunu ibneliğe yoran da varmış, genelde karşılığı ezikliktir.

felsefeye gelirsek iyi düşündüm hoş düşündüm, çok okudum çok düşündüm ama 10-15 liraya muhtaç kalışlara derman olmadı. kimseyi de ilgilendirmedi. bi kodaman oğlu, bir müteahhit yeğeni kadar olamadık.

o bakımdan şiir okuyan erkek ılık mı bilmem ama şiir ve felsefeden uzak durun. insanları çok düşünmeyin, dinlemeyin, duymayın... ki duygularınız olmasın.

emin olun çok mutlu olursunuz. vicdansız olmanız gereksiz ama duygusal olursanız hep ağlarsınız.

uzak durun şiirden güftede vs.. siz yediğinize içtiğinize bakın. bunlar yalan dünyanın yalanıdır veya her şey yalandır belki de.
öküz şiirden ne anlar lafını hatırlatmıştır.
belki de palyaçolar ağlardı pazartesi sabahları.
at hırsızı salı bugün.
Bu devirde erkek olmak zor zanaat.
duruma bağlı ılıklıktır. nazım hikmet okuyan erkek ile nihal atsız okuyan erkek hiç bir olur mu?