bugün

şovmen. nasıl ki said-i nursi radyoyu, "içinde mini mini melekler var" diye tanımlıyorsa; konu mankenimiz de bir kaleden yükselen belirsiz sesleri, "osmanlı zamanında ölmüş ejderhalara" bağlıyor...

(bkz: oha)
sufizmi en saf haliyle anlatan zeki ve ışıklı kimse. bu çağın mevlanası.
(bkz: memba)
kendisine mürit olmak isteyenlere yanına gelmeden internetten biat etme imkanı sunan teknolojik şeyh.
risale-i nur dönemi kapandı diyen nakşi şeyhi.
kendisini ziyaret eden şilili madencilerle alakalı "Onlar yerin 700 metre altındayken dua ettim onlara, bu kuvvet olmasa bir tanesi yaşamazdı, maddi imkanlarla bir günden fazla yaşayamazlardı. inanan kurtulur inanmayan gider Ankara'ya ameliyat olur" diyen şeyh hazretleridir kendileri. iki okur bir üfler yüzünüze nur düşer lan o derece.
uçakta yanımıza denk düşmüş dededir. korumasının yanımıza oturma talebini insanları rahatsız etmemesini telkin ederek sonlandırmıştır. son derece güler yüzlüdür. uçak havalanmadan ettiği dua ile de uçak korkusu olan arkadaşımı rahatlatmıştır.
zamanında erbakan ve recep tayyip erdoğan'a büyük yardımları dokunan kişi.
simbiyotik yasam formu.
asrin mutevazi akillilsrinin cobani.
bir sene içinde bazı ülkelerin yönetim olarak çökecegini belirtmiş.içlerinde türkiye ve ispanya da mevcutdur.
tam bir osmanlı hayranıdır. dergahının bulunduğu lefke kentine giderseniz ne demek istediğimi anlarsınız. yatsı namazı sonrası sohbetler verir. zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız hazret konuşurken. kendinizi zaman ve mekandan soyutlanmış gibi hissedersiniz. hiç durmadan kaynayan bir çorba kazanı vardır, kim olursa olsun yolu oraya düşmüşse o çorbadan içer. ve emin olunki dünyanın hiç bir yerinde öyle bir çorba içmezsiniz bütün servetinizi bağışlasanız dahi. tabi ruhunuzda hiç bir zaman o mübareğin yanındaki kadar geniş ve ferah olmayacaktır. ''kurtuluş islamdadır, hak gelecek batıl zail olacak'' dedikçe kendinizden geçersiniz. gözleri bazen uzaklara dalar anlarsınızki başka alemlerdedir hazret. bulunduğu her ortamda mutlaka neşe vardır, sevinç vardır. dergahındaki insan potansiyelinin haddi hesabı yoktur. öyleki, japonyadan bilim adamları, brezilyadan, ingiltereden, çinden, türki cumhuriyetlerden, arap ülkelerinden, lübnanadani filistinden yüzbinlerce kişi uğrar hazretin elin öpmeye. donra kalırsınız. tam yedi dil bilmektedir hazret. (bu dediğime inanmıyorsanız google den ufak bi araştırma yapın farklı dillerdeki sohbetlerini bulacaksınız) dergahı tam bir renk curcunasıdır. siyahisi, beyazı, çekik gözlüsü, sarısı her çeşit insan vardır. dilini bilmediğin insanlarla aynı ortamda bulunursun. tedirginlik duymak nafile göz göze geldikçe bakar gülüürsünüz. işte böyle bir kardeşliği tesis etmiştir, şey hazretleri. haşa o mübareği savunmak benim haddime düşmez, ben sadece gördüklerimi söyledim. allah uzun ömürler versin. ve o mübarek eli islam dünyasının üzerinden hiç gitmesin.
şilili madenciler yeraltında hapis kaldıklarında maneviyatta gördüklerini söyledikleri şeyh. dünyada manevi güç sahibi Allah dostu kişiler olduğunun kanıtı. Manevi gücüyle binlerce hristiyanın samimi ve aşk dolu müslümanlara dönüşmesine, kalplerinin hz. muhammed'e bağlanmasına vesile olmuştur. manevi lezzet ve kokuyu alan kalbi açık insanlar onun yanına mıknatıs gibi çekilmeye devam ediyorlar.

http://www.saltanat.org/P...VideoId/1018/Default.aspx
5n 1k programında cüneyt özdemir'in sorduğu hiçbir soruya tatmin edici cevap vermemiş kişidir. yaşlılığından olsa gerek, sürekli sorulan şeylerden başka türlü şeyler anlatıp durdu...şilili madencilerin neden ve nasıl kıbrıs'a geldiklerini öğrenemedik mesela...
21.12.2010 tarihinde 5n1K adlı programda "pezevenk" kelimesi kullanmış ve cüneyt özdemir "çoluk çocuk izliyor" uyarısına karşı yanıt olarak "izlemesin efendim" demiştir.
girne'de ingiliz propagandası yapmışlığı vardır, belki hâla da yapıyordur. gitmeyeli baya oldu.
kendisini ilk defa geçen bir haber kanalında gördüm. papa kıbrıs'a gidiyor, bu zat ile buluşuyor falan. neyse kucaklaşıyorlar öpüşüyorlar. zatın anlattığına göre papa bugüne kadar kimseyle öpüşmemiş katolik tarihinde bir ilkmiş falan. en sonunda da bombayı patlatıyor: '' zaten öpülecek bir tarafı da yok ya''
son zamanlarda talihsiz hareketler ve açıklamalar yapmış nakşibendi şeyhi.
kıbrıslı bir derviş babadır.

5n 1k programında dinlemiştim bu amcayı. amcam coştu kıbrıs türk devlet adamlarına giydiriyordu ki(pezevenkler dedi haklıydı da...) cüneyt özdemir yarıda kesip bitirdi programını.
şilili madenciler hakkındaki hikayesini işittiğim zat... şilili madenciler'den müslüman olmuş olanlar var mı gerçekten, hikaye böyle mi, bilmiyorum.

konyalı bir akraba kadın takılıyor galiba onun dergaha; hakkında başka bir şey bilmiyorum.
ülkelerin rejimlerinin çökeceğini çok önceden haber veren evliya.

http://www.dailymotion.co...ek-dedi-ve-yanylmady_news
(#10267035) tunusta baş gösteren isyandan yaklaşık 2 hafta önce hakkında girilmiş olan entry dikkat ediniz.bir sene içinde bazı ülkelerin çökecegin söylemiş.sanırım şuan söyledikleri tek tek meydana gelen şahıs.
bir çok ülkenin rejiminin çökeceğini öngörmüş evliyaullah diye tabir edilen bir şahıs. yalnız hakkında ingiliz ajanı olmakla ilgili bir çok iddia dolaşmaktadır. prens charles'ın müslüman olduğunu hatta ingiliz kraliyet ailesinin peygamber efendimizin soyundan geldiğini söylemiştir. bu iddialar ingiliz basınında geniş yer bulmuş ve bildiğim kadarıyla kraliyet ailesinden de bi tekzip gelmemiştir. yani bu adam ingiliz devleti nezdinde kudreti olan bir adam. belki gerçekten evliyaullahtır bilemem büyük ihtimal de çok çok zaman sonra öğreneceğim ancak varmak istediğim nokta; bu adam ingiliz ajanı iddiasıyla zan altındayken ingiliz kraliyet ailesine bu kadar yakınken arap ülkelerindeki isyanları önceden bilmesi pekte yadırganacak bir şey değildir zannımca ki ben bu soruları kendi kendime sorduğumda da vardığım kanaat ingilizlerin bu ülkelerdeki ayaklanmalarda kışkırtıcı rol oynadığı. yani iş halk devrimi demokrasi arayışı falan değil tamamiyle yine küresel sermayenin kurguladığı güzel bir tezgah.

bu kişinin birde 40 içinde istanbul'u terkedin minvalinde sözleri varmış kesinliği doğru olmamakla birlikte (bkz: 40 gün içinde istanbul u terk edin) bekleyip göreceğiz bakalım.
böyle insanlara okudukları kitabı anladıkları için sonsuz saygım vardır.

fakat gaibden haber verme gibi bir durumun islam aleminde olmadığını biliyorum.

yok kıyamet günü ve saati bilinirdi.
tipik fırıldak nakşibendi ... bir ara "windsor hanedanı" nı peygamber soyuna bağladıydı. prens charles'ı seyyid ilan etti sonra çark etti.
(bkz: 40 gün içinde istanbul u terk edin)tamam gaybı yalnızca Allah bilir lakin dilediginede bildirir.
(bkz: (#10267035))tarihe dikkat edin bu entryden 1.5 ay sonra tunusta isyan başlamıştır.
bir sene içinde yönetim olarak bazı millletlerin çökecegini söyleyip tunustaki hede hödeyi bilen şahıs diye yutturulan adam.

ulan bu adam bal gibi ingiliz ajanı dönemin kıbrıs türkü liderleri tarafından defalarca dışlandı, sırf ingiliz ajanlıgı yüzünden.

ingilizlerin petrolün oldugu yerde parmagının oldugunu düşünürsek bu adamın söylediklerine şaşmamak lazım.
güncel Önemli Başlıklar