bugün

"insanlar tarafından" verilecek hiç bir cezası yoktur;

"De ki: Ey kâfirler, ben, sizin tapmakta olduklarınıza tapmam. Benim (kendisine) ibâdet (de devam) edeceğime de siz kulluk ediciler değilsiniz. Ben (zâten) sizin taptıklarınıza (hiçbir zaman) tapmış değilim. Siz de benim kulluk etmekte olduğuma (hiçbir vakit) kulluk ediciler değilsiniz. Sizin inandıklarınız size, benim dinim banadır."

hüküm ve hikmet sahibi allah'dır. bir ceza'da bir mükafaat'da varsa onu verecek olan allah'dır.
hileli sorudur. böyle bir ceza yoktur.
4:140 - Allah size Kitab (Kur'an)da: "Allah'ın âyetlerinin inkâr edildiğini ve onlarla alay edildiğini işittiğiniz zaman, başka bir söze geçmedikleri müddetçe, o kâfirlerle oturmayın. Aksi halde siz de onlar gibi olursunuz" diye hüküm indirdi. Muhakkak ki Allah, münafıkların ve kâfirlerin hepsini cehennemde toplayacaktır.
Toplumun önünde ibret olsun diye infaz edilmek.
öldürürler bazı ülkede( mesela iran) bazı inanç ve düşünceler yasaktır.

adamlar bu kadar özgürlükçü işte ulan koduğumun ülkesi kafamda taşıdığım fikirden sana ne?

ayrıca dinden çıkanı her türlü öldürüyorlar tatlı su müslüdingillerine bakmayın siz.
kimisinin mekke dönemi ayetlerinden örnekler vererek, olmadığını iddia ettiği cezadır.

mekke dönemi ve medine dönemi ayetlerinin farkını ve de "nesh"in ne demek olduğunu bilmeyenler öyle sanabilir tabi..
kimisinin "şeriatta zaten müslümanken sonra dinden çıkan kişi direk öldürülür" demesine neden olmuştur. kendisi herhalde aşağıdaki ayete göre bunu yazdı.

--spoiler--
Onlarla eşitlenseniz diye kendilerinin küfre saptığı gibi küfre sapmanızı istediler. O halde, Allah yolunda göç edecekleri vakte kadar onlardan dostlar edinmeyin. Eğer yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. Bir daha da onlardan ne dost edinin ne de yardımcı.
--spoiler--

(nisa 89)

hocam tamam da bir sonraki ayette Müslümanlarla barış halinde olanların öldürülmemesi gerektiği söyleniyor.

--spoiler--
Ancak sizinle aralarında antlaşma olan bir topluma sığınanlarla, kendi toplumlarıyla yahut sizinle savaşma konusunda yürekleri yetersiz kalıp da size gelenlere dokunmayın. Allah dileseydi onları elbette sizin üstünüze salardı, onlar da sizinle mutlaka savaşırlardı. O halde, sizden uzak durur, sizinle savaşmaz, size barış eli uzatırlarsa, artık Allah size, üzerlerine gitmek için bir yol vermemiştir.
--spoiler--

(nisa 90)

http://www.kuranikerimmeali.com/nisa-suresi.html

not: "şeriat" ifadesinin "islam şeriatı" olduğu ve Kuran'a ters bir ifadenin islam şeriatı'nda olmaması gerektiği düşünülerek yazılmıştır.

not2: kimseyi tehdit etmiyorum. umarım yanlış anlaşılmamışımdır.
sikimizde olmayandır. sen ayağını denk al. anayasaya aykırı konuşmakta müebbettir.
zerre umurumuzda olmayan cezadır. önce şeriatı getirmeyi başarın, sonra tehdit edin a dangalaklar!...

sizde zerre akıl olsa, o pek takdir ettiğiniz şeriatınızın neden bu kadar haşin olduğunu sorardınız kendinize... kendisinden şüphesi olmayan bir sistem, neden kendisine yöneltilen eleştirileri yasaklamak için bu kadar sert tutum alır ki?
öldürürler, dinden çıkarsan ölürsün bu bu kadar basittir. bu konuda hadisi inkar edenler dışında bir muhalefet de yoktur. mezheplerde farklı değil yani.

ayrıca biri dinle dalga geçince dinden çıkar mı? burası önemli eğer çıkarsa ölür, çıkmazsa müslüman olduğu için ölmez.

"dinini değiştiren kimseyi öldürünüz" (buhârî, cihâd 149, itisâm, 28, istitâbe, 2; ebû dâvud, hudûd 1; tirmizî, hudûd, 25; nesaî, tahrîm,14); "müslüman bir kimsenin kanı ancak üç şeyden birisi ile helal olur. zina eden dul, cana karşılık can ve cemaatten ayrılıp dinini terkeden kimse" (buhârî, diyât, 6; müslim, kasâme, 25, 26; ebu davud hudûd 1).
mürted ardından ölümdür. şu mantığı islam üzerine çalışma yaparsanız unutmayın. sonra bana teşekkür edersiniz.

islamda net olarak bir insanı öldürme yoktur. suç üzerinden vardır ama her suç öldürmeye gitmez. öldürmeye gitmesi için onu mürted yapmanız lazım. çünkü mürted olursa öldürebilirsiniz.

o yüzden herkes birbirini kafirlikle suçluyor, her dakka mürted ilan ediyor.

çünkü öldürülmesi müslümanken meşru olmaz. ( tabi birini öldürmediyse, zina yapmadıysa falan)

eğer çıkarsa(ki dine küfür etmişse zaten tartışmasız çıkmıştır)

mürted olur ve öldürülür.

ayrıca mürted olmak çok kolaydır. mesela bu ülke için düşünün, sunniler yönetimi ele alsa alevileri çok rahat mürted ilan edebilir ve öldürebilir.

islam çok öldürücü bir dindir ve islam yasalarına göre birini öldürmek istiyorsanız ve güç sizdeyse ne yapar eder bir şekilde onu öldürürsünüz.
Şeriat rejiminde din ile dalga geçilmese bile,en ufak bir islam eleştirisinde toplumu bozma suçundan ceza var.
islamla dalga geçen kafirdir zaten net hüküm bu.