bugün

http://www.milliyet.com.t.../14/yazar/temelkuran.html
sadece lafzalarla yürütülmeye çalışılan peynir gemisi misali. aklıma bülent ersoy'un ebru gündeş'e verdiği şu ayar geldi.

ebru : şehitler ölmez..
bülent : dün şehit olan 17 askerden sadece birinin ismini söyle.
ebru : .....
bülent : bırakın bu ayakları...
her slogan gibi içi boştur. maçlarda, cenazelerde, törenlerde ve de bilimum toplantılarda bol keseden atılıp tutulur. lakin şehitler ölür. 20 yaşındaki gencecik fidanlar, çıkar gruplarının çatışmaları uğrunda teker teker toprağa düşerler. her iki tarafında ağa babalarına, hiç bir şey olmaz.
(bkz: yürüyüş kararı)
doğrudur; şehit zaten ölmüşte şehit olmuştur, şehit olduktan sonra bir daha nasıl ölecektir.
şehitler ölmez, vatan bölünmez başınızda atatürk gibi bir lider varsa geçerlidir!...
yoksa bu kafayla vatan elden gider de ölen öldüğü ile kalır...
şehitler ölmez. evet...
arkada bıraktığı bir yangın yeridir. gözyaşı dinmeyecek bir ana, güçlü görünmeye çalışan ancak yıkılmış bir baba, yıllarca özlemini duyumsayacağı bir kardeş vardır bu yangında.
bir oğul alınıp yerine bir avuç toprak verilir bağra basmak için. nasıl bir acıdır, tahmin edebileniniz var mı, çekenden başka?
nasıl bir masal anlatırsın geride kalanlara? "dün buradaydı, sohbet ediyorduk" , bu bir varmış... "bugün nerede?" , işte bu da bir yokmuş... bir insan bu şekilde bir masala karışır mı? insan bir var olup, bir yok olur mu?
şehitler ölmez. evet...
tabi ki şehitler ölmez ve tabi ki üç beş çapulcu istedi diye bu ülke , bu vatan bölünmez. ama sormak istediğim bir şey var. "bizde bir ruh vardı hani 7 düvele kafa tutan, 7 düvele karşı vatanını savunan; nerede o ruh"? benim sorum tabi ki o toprağa düşenlere değil, benim onlara soracağım hiçbir soru olamaz; hele onların kimseye verecekleri hesapları olmaz. benim sorum üstlere, benim sorum üstlerin üstlerine, benim sorum evinde oturanlara, şehitler ölmez sloganları atanlara, benim sorum kendime.
ne zaman yunanistan'la sürtüşme yaşansa ortaya çıkan bir geyik vardır. "adamların nüfusu bizim istanbul kadar, bir girsek birkaç saatlik işleri var" diye... ey atıp tutanlar, ey lafla yunanistan'ı alanlar. birkaç saatte bir ülkeyi alıyorsun da, bu üç beş çapulcu niye yıllardır duruyor.
şehitler ölmez ve tabi ki bu vatan da bölünmez.
ama bıktık artık her gelen siyasinin bu işe bir çözüm bulacağız yalanından, bıktık artık çok güçlüyüz sözlerinden. laf salatasını bırakın artık icraat yapın. "biz terörü bitereceğiz" demeyin, "biz terörü bitirdik" deyin. terör, açlık rant işine mi döndü? bırakın acılar üzerinden siyaseti; ferahlık üzerine bir siyaset gösterin.
her şehit haberinden sonra söylenen slogan. ama lafta sadece malesef. şehitler ölüyor vatan bölünüyor. o kadar gencecik insanın ölmesinden sonra bir kaç tane şakşakçının şehitler ölmez vatan bölünmez diye bağırması her şehit haberinde bu olması hiç birşey yapılamaması daha da üzüyor sinirini bozuyor.
--spoiler--
Anne Benim Yorganım Maviydi, Neden Beyaz Örttün Üzerime?
Pamuk Gibiydi Yastığım, Neden Şimdi Taş Gibi Anne?
Gece Lambasını Yakmayı Unutmuşsun Anne.
Oysa Biliyorsun Karanlıktan Ne Kadar Çok Korktuğumu.
Yağmur mu Yağdı Acaba Etraf Toprak Kokuyor.
Hafta Sonu Değil ki Neden Yıkadılar Beni Anne?
--spoiler--

şehitler ölmez, vatan bölünmez.
(bkz: vatanını en çok seven bayrağını en büyük asandır)
şehitler ölmesine ölür de, vatanın bölünmemesi şartlara bağlıdır.

eğer van depreminde kürtlerin ölmesi bir milli bayram vesilesi oluyorsa, o vatan çoktan bölünmüş demektir.
DÜNE KADAR SEHiT CENAZELERiNDEN RAHATSIZDILAR, SEHiTLERi SON YOLCULUGUNA UGURLAYAN O SEHITLERIN YOLDASLARI SiZLERDiNiZ. düne kadar sizlerden rahatsızDILAr. SiMDi SEHit EDEBiYATI YAPIYORLAR . ONLAR SEHit EDEBiYATCILARI BiZ SEHitLERiN HASBi , HARBi YOLDAŞLARIYIZ!

ahmet şafak

ŞEHiTLER ÖLMEZ NiDALARI iLE TURKUAZ BiR SEVDAnın öyküsü :
http://www.youtube.com/wa...-google&v=XQzoZdhcKlA
şehitlerin ölümsüzlüğü cenab-ı hak tarafından bizlere bildirilmiştir. vatan'ın bölünmeyeceği ise son mehmedin kanı toprağa düşmedikçe aşikardır. biz bir ölür, bin diriliriz. bu vatan evlatları nice şehitler vermiştir. pek çoğumuzun sülalesinde nice şehitler vardır. bu vatan şehit kanları ile sulanmıştır. türkiye cumhuriyeti sistemli bir ülkedir. bu ülkenin kanunları vardır. bu sebeple güvenlik güçlerinin fiili olarak içinde bulunmayan türk vatandaşları bireysel terörle mücadelelerinde silah kullanamazlar. ama görüyoruz ki klavye delikanlılığı ile itham edilmekte vatandaşlarımız. eğer türkün sabrı taşarsa slogan mıdır ? gerçek midir ? görürsünüz.
son söz daha fazla kaşırsanız ve kaşınırsanız, saklanacak taş bulamazsınız. tek tek bölücü kürt avlanır memleketimin sokaklarında. işte o zaman size yardım edecek her hangi bir mercii bulunmaz. it gibi geberirsiniz sokak köşelerinde. iyisi mi siz akıllı olun. klavye delikanlısı diyip halkı tahrik etmeyin. en azından yaşama şansınız olur.
şehitlerimize saygı duyulacağına haberlerde duygu sömürüsü ile reyting aracı olarak kullanılıp , iki gün sonra unutulduğundan ölmektedirler efendim . ayrıca her şehit cenazesinde söylenmektedir bu cümle . " şehitler ölmez vatan bölünmez " pok bölünmez vatan, sen bunca şehit ver , onları unut sonrada herhangi bir şehit haberi olunca facebook uzerinden terörü lanetliyorum gibi bir mesaj yaz , küfürler et vatanı kurtardığını zannet . bu şekilde çok güzel yerlere geliriz efendim iyi günler.
(bkz: yalan)
" Sen ölmez demeye devam et.
O çocuklar artık hayatta değil, bu bir.
O adamlar Ankara'da oturuyor bu da iki. " *
Şehit cenazelerinin gölgesinden yükselen "Vatan bölünmez" sözü kim bilir kimlerin yüreğine korku salıyor! Bu iman, bu yürek, bu kararlılık ne büyük ve tükenmez hazine. O halde korkaklık, ümitsizlik ve tembellik bizim kitabımızda yok! Sezai Karakoç dile geliyor birden: "Kaderin üstünde bir kader vardır!"
20 yaşında çocuğunu 30 senedir bitmeyen bir kavgaya feda eden ailelerin afyonu olan söz.
Şehitler ölürler.inanmazsanız gidin analarına sorun !
hep aklıma geliyordu küçükken vatanın bölünmemesi için şart mı lan şehitlerin olması diye. şimdi de gelmiyo değil.
şehitler boku bokuna öldü. vatan en sonunda bölünecek. peki nasıl çözeceğiz? valla ben de bilmiyorum.
uyku ilacı slogan.
''Eskiden insanın kendi ülkesi için ölmesinin ne kadar güzel birşey olduğunu yazarlardı; Ama çağdaş savaşlarda ölümün güzeli yok, durup dururken köpek gibi geberiyorsun.'' Hemingway
tesellilililililili yar.
tesellilililililili yar.
yüzüm güldü sayende evlat unutur oldum.
(bkz: devletler kitlelerin eroinidir)

bas 12 yaşında çocuğa din kitabında dinle alakası olmayan zırvaları "toprak için ölen şehittir" diye(dese ki çok saygındır amenna ama şehit başka birşey olum) sonra yetişkin olunca da dola ağzına bu tür sloganları haydiii var mı daha ötesi, eroin bile devlet denen kavramdan daha yararlı; hiçtiyse kafası var eroinin, tripler mripler falan.
türk halkının etkili uyuşturucusu, adeta sakatlık geçiren sporcunun bileğine sıkılan soğutucu sprey.
şehitler ölmez vatan bölünmezmiş. bırakın artık bu masalları. bundan 10 yıl önce kürdistan denince "hahaha ne kürdistan'ı ya" diyen ülke bugün kürdistan'ı konuşmuyor mu? ayrılsın gitsinler orda yaşasınlar çok istiyolarsa demiyor mu? bu olanlar kürdistan'ın habercisi mi diye sorulunca tv ekranında yorumcular mantık çerçevesinde yorumlar yapıp fazlasıyla olası demiyor mu?
e noldu kandırıldık mı bunca yıl şehitler ölmez vatan bölünmez diye gırtlak patlatıldı.
eğer senin bir yanağına tokat atıldığında diğer yanağını da dönersen seni şamar oğlanı yaparlar. sana yapılanın karşılığını veremezsen, hiçbir tepki göstermezsen seni ezerler. bu iki iki daha dörttür.
bu kafayla icabında şehitler de ölür vatan da bölünür. şahsen her şehit haberinde içimdeki acının ve öfkenin sebebi budur. bu insanlar adeta yem olup bir hiç uğruna ölüyor. bıraksınlar vatan millet ayaklarını.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar