bugün

ölen pekakalılar için söylenen söz. manası şehitler ölmez imiş.

şehit demişler bence bu işte bir yanlışlık var.

kelle namırın ya da hain namırın mı olsaydı daha doğru olurdu acaba pekakalı sözlük yazarlarının düzeltmelerini ve zat-ı halimi aydınlatmalarını bekliyorum.

ben hain namırın'ı daha çok beğendim keza hainler ölmez kesinlikle manalı ve felsefi bir söz oluyor. hiç bir zaman hainler bitmez biri ölür diğeri gelir o yüzden türk ulusu hep uyanık olmalıdır gibi bir anlama geliyor. çok güzel.

hatta fevkalade.
(bkz: Namırın lütfen)
hayatını şerefsizlikle , bölücülükle , hainlikle , nankörlükle , kul hakkı ile geçirenlere şehid denmez. iT denir.
Şehitler ölmezin kürtçe söylenimi!! Buna bile tahammül gösteremeyip lafı pkk ye çektiniz ya, neymiş bu laf pkk liler icin söyleniyormuş.. size soylenecek tek söz ölün be ölün gereksiz insanlar.. Bu nasil bir tahammulsuzluktur. Bir topluma ait olan bir dildeki soylenimi sadece pkk ye çekebiliyorsunuz.
Kurtçe şehitler ölmez demektir. Bugunde iğdir ve agri sokaklari boyle inlemiştir.
kürt halkının devlet tarafından öldürülen insanları için atılan slogan.

şehitler ölmez, demekmiş.
Em şehide mera soz daye, ya mırın ya kurdistan..

Kürtçe "şehitler ölmez".
Devlet vatandaş öldürmez,öldürse duramazdınız.devlet terörist öldürür,bu satırları yazdığınıza göre devlet daha teröristleri bitirememiş.
kahraman türk polisi ve askeri tarafından telef edilenler için kansızların kullandığı yalan beyan. öyle bir ölür ki hevesiniz kaçar.

hayali kürdistan olanın mekanı kabristan olur.
şehid namırın

http://www.burningdawn.co...oads/2014/10/1OrcHead.jpg
(bkz: leş) daha doğru olur.
Keriz namırındır o.
(bkz: Bahoz Erdal)

Kürt halkının bir kısmına göre öyle.
Şehit ölmez in kürtçesi ne yazıkki ölür yoksa şehit olamaz kendi içinde çelişkili. Umarım ordumuz daha fazla şehit vermeden operasyonu tamamlar.
hiçbir k*rdo bunu bile düzgün söyleyemez.
şiyeeehit noomirıın.
Türkçesi ''şehitler ölmez'' anlamına gelir.

şehit; bir ülkü, hedef uğrunda savaşırken ölen kişi.
(bkz: pkk)
BoğaziçiÜniversitesi Dayanışma sayfasında söylenen söz.

https://twitter.com/bound...tatus/1405793294987190277