bugün

tatil mekanı.güzel yer.
istanbul'a yakın olması nedeniyle bazı vatandaşlarımız tarafından ilgi gören tatil beldesi.istanbul'a yakın bir yer olmasa gidilmeye değecek bir yer değil.
sahili yosun dolu ama yosunlar asıldıktan sonra denizin suyu ve kumu cooooook guzeldir. fakat marmara denizindeki yogun trafikten dolayı bir turlu yuzulemez. bir tanker gecer ve yarattıgı kocaman dalgadan dolayı tepetaklak olursunuz.
hiçbir özelliği olmayan, genellikle yaşlıların olduğu, denizinin birgün ege denizini aratmayacak kadar temiz, birgün ise, dalgalı ve pis olan, fakat yinede nedendir bilinmez sevilesi yer. azınlıkta olan gençlerin ise club alter'den başka gidecek yerleri yoktur.
marmara denizi'nin artık bir bok çukuru olduğunun canlı ispatıdır.
eğer şarköyspor'la deplasmanda oynuyorsanız kafanıza şarap şişesi yiyebileceğiniz ilçe.
mavi bayrağı nasıl aldığını kavrayamadığım güzide ilçemiz.
(bkz: sözlükteki tekirdağlılar)
3 yazımı geçirdiğim sevimli tatil mekanı. esnafı dükkanı geç açar, öğlen siestaya çekilir, akşam olmadan da kapar. her şeye rağmen iyidir, hoştur, özlenendir.
eylül ayında denizi kristale dönen tatil beldesi.
ilçe emniyet müdürlüğü tarafından okey ve tavla oynamanın yasaklandığı ilçe.

belediye başkanı kaymakam'a konuyu açınca "polis arkadaşlar yasaları uyguluyorlar" cevabını almış.

ulan 25 yaşımdayım, 15 yıldır bir fiil okey, tavla vs. oynarım. türkiye'nin birçok yerine de gittim hiç böylesine bir yasak duymadım.

ilçe emniyet müdürü ile kaymakamına okey ıstakasıyla dalacaksın, gör bak yasak oluyor muymuş, olmuyor muymuş.
1926'dan önce gelibolu'ya bağlı olan ve 1924 mübadelesine kadar rumların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu ilçe.
tekridağın bir ilçesi. Kenidine has güzelliğiyle bir tatil köyü. Ayrıca denizi mavi bayraklıdır.
şarköy yolunun düzeltilmesi * * sonrasında ulaşımı rahatlamış ilçe.
şarköye yolu düşenin o* yola ilk düşüşü ise kitap okumaması gerekir o yol yol değil dönmedolabın kaşara dönüstürülüp * döşenmiş halidir kitap okumaya çalışan vatandaşların otobüse kusmasına sebep olan kusmuk bitince alternatif yakıta geçiren yol
(bkz: uzunluk ifadeleri)
(bkz: ne dedim ben şimdi)

ha bu arada maçlarda kafanıza şarap şişesi yiyebilirsiniz
çocukluğumdan beri her yaz bi hafta bile olsa gittiğim arkadaş ortamın olmadımı boktan gözükebilcek ancak yanında sevdiklerin olduğunda tarif edilemeyecek kadar eğlendiğin şarap mekanı. şarabı, zeytini bir yana kral köfte emrah diğer adıyla fedai ustanın köftesinin gönüllerde ayrı bir yeri vardır.

ayrıca tavla,okey yasağının doğruluk payı sıfırdır.. şahsen bu yaz çatır çatır oynadım!

edit: imla
yazın her metre karışında kafaların çekilmesinin farz olduğu cennet mekan.
geçen sene ilk defa gittiğim tatil mekanı.küçüktür, şirindir ama dopdoludur.gece hayatı da oldukça hareketlidir, sabahları da plaj fıkır fıkırdır.kesinlikle tavsiye ederim.ve nedense ne zaman aklıma gelse böyle bi duygusallık kaplar bünyemi öle de aşık oldum kendilerine.*

(bkz: şarköy ün yeni imajı mavi bayraklı plajı)
ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimimin bir kısmını tamamladığım tekirdağ'ın güzide ilçesidir. kışın sokakları inlere ve cinlere top sahası olur, ama yazın nüfusu 220 bini bulur. üzümü, sirkesi, şarabı ve zeytini meşhurdur, ayrıca ev yapımı şarapları çok güzel olur. türkiye'nin en uzun sahil şeridine sahiptir ve marmara bölgesindeki tek mavi bayraklı plaj da şarköydedir.
balıkesir ilinin burhaniye ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: burhaniye)
bartın ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: bartın)
tatil sezonu açılmıştır genelde parası bol olanın istediği herşeyi yaptığı yerlilerine iyi davranılması gerektiği benim kısmen şarköylü olduğum tatil beldesi.
kışın akşamları öğrenci, sarhoş ve köpekten başka birşey göremeyeceginiz, motorlu gençlerin ise üniversite etrafında pusuya yattıgı, iyisiyle kötüsüyle ilginç insanların yaşam sürdügü tekirdağ il merkezine 2 saat uzaklıkta kendince bir yazlık mekandır..
hayatımın en güzel günlerini geçirdiğim yerdir. kışın pek sakin olsa da yazın çok keyiflidir. görülmesi gereken yerdir be.
Harika bir tatil beldesidir. *
(bkz: evim evim güzel evim)