bugün

Şehinşah ile bu rap e başlayan ve ne gariptirki ses tonu şehinşah ile aynı olan rapci.
çok yakışklı,sesi çok güzel,bela ile feat yapan en iyi rapçilerden biridir.
geçenlerde arkadaşımın zoruyla dinlediğim,* mükemmel bulduğum son sözlerim adlı parçaya sahip rapçi.
bir çok insanın yanılmasını sağlayan mc'dir. kendisi bundan 3 yıl önce dinlediğim güzel şarkılarıyla rap dinlememe vesile olmuş rapçidir çok da severdim. lakin şuanda kendisinden ve kişiliğinden şüphe duyuyorum. insanlara şehinşahın yakın arkadaşıyım diyerek yalan söylemiştir. bu olay patlak vermiştir elbetteki ve şehinşahın myspace'ine yüklediği şanışerle olan msn konuşmalarından da anlaşılacağı gibi şanışerin şehinşahla hiçbir alakası bulunmadığı gibi bundan uzun yıllar önce bunlar 14-15 yaşlarındayken şanışerin şehinşaha özenerek şerişan ismiyle rap dünyasına girdiğini şeyho bizzat ortaya çıkarmıştır bir de rezil olduğu yetmemiş gibi şanışerin kendiside myspace'ine yalan yanlış bir blog yazıvermiştir. buzamana kadar şeyhonun sessiz kalmasını da ağır başlılığına veriyorum. sorun şu ki bu adamın şarkı sözleri mükemmeldir sesi mükemmeldir ama kişilik sıfırdır. en azından burdan öyle görünmektedir. bela'nın eski sevgilisiyle çıkmıştır kendisi * bu çıktığı kızı aldatınca kız myspace'ine onun vukuatlarını döken bir yazı yazmıştır. bilmiyorum kendisini yakınen tanımıyorum ama burdan bakınca sevilesi bir insana benzemediği bir gerçek.

sadece şarkıları dinlenesidir, onun dışında uzak durmak gereklidir diye düşünüyorum.
karakteri, sesi kadar güzel olmayan insandır. şehinşah'la zamanında arkadaş oldukları doğdurur ama söyledikleri arasında yanlış olan ''samimiyet'' olayıdır. önceden beraber çalıştıkları bela ile olmypos records'a birçok laf sokmuş, sefalet records'a yaranmak için hakaret etme teşebbüsünde bile bulunmuştur. ama aradan belli bir zaman geçtikten sonra baktı ki asıl para pit10 ve grubunda, hiç zaman kaybetmeden beta' nın şehinşah'a yaptığı dokuz isimli parçanın klibinde oynamıştır. şehinşah ve şanışer arasındaki atışmada bu olaydan sonra patlak vermiştir. şuan menajerliğini yapan paragöz sidar yıldırım'la çok iyi bir uyum içersindedirler.
eski olympos records üyesi Deniz Gürzumar'ında dediği gibi..
'kişiik herzaman tipi beşe katlar.'
şarkılarında kendini çok fazla anlatan rapper.
Yaptığı nakaratlarla çok koyu rockçıyım ben abi ya diyen özenti insanları bile kendine çekebilecek adam.
zamanında miller music factory'yi kazanması için oy propogandası yaptığımız rapçi. şimdi tanımaz bizi.
Biyografi:
Şanışer Methüsena, asıl adıyla Sarp Palaur , 09.11.1987'de istanbul'da dünyaya geldi.ilk ve Orta öğretimini istanbul'da tamamladıktan sonra yaşamına Antalya'da devam etti.2005 yılında Muğla Üniversitesi Turizm işletmeciliği Seyahat işl. bölümünde okumaya başladı.1999 yılında Fuat Ergin Hassickdirr serisi ile rap dinlemeye başladı ve 2000 de evinde ilk deneme kayıtlarını aldı.2007 yazına kadar evinde sürekli deneme kayıtları almaya devam eden Sarp, Ekim ayında Bela ile yayınladıkları "Bullshit Mixtape" ile ilk defa internet dinleyicisinin karşısına çıktı.Sonrasında yine Bela ile Kasım ayı sonunda "Günlüğüm E.P" yi yayınladı.2008'in Şubat ayında ilk solo albümü olan Ludovico'yu dinleyicilerin beğenisine sundu.Sarp Palaur,hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor.
http://www.sarppalaur.com
"müzik benim hayatm" projesi ile rafet el roman'ın gittiği çoğu yerde şarkı söyleyen rapçi. sevmiyorum kendisini. beyaz showda yapılan "kavun,karpuz" esprisine alınıp terkeden mc. artiz. bir yere gelmesini sağlayan bela'yı, şehinşah'ı unutup gitmiştir. sesi baya güzel ama sevmiyorum nedense.

en sevdiğim 2 şarkısı ;

http://www.youtube.com/wa...p;index=12&playnext=1 "ludovico'nun sanatsal gelişimi"

http://www.youtube.com/wa...e3b0114c35ad&index=11
"son sözlerim (part 2)"
Kapandığı o odada öyle saçmalar şimdi o
Ellerinde Altı Patlar , aklıysa embriyo .
Beklemekle yetinmişti yıllar boyu tek tabanca
Allah ise vermemişti kuluna bir gram tüyo."

"Nefes almak değil yaşam nefessizlik değil ölüm
Prensesim sen ol söyle bense garip makdulün "

"Kopar bi fırtına beni korur deli gömleği "

"Ben ne kadar buyusemde hayat reşit değil. "

gibi sözlerin sahibi ağır ruh hastaası adamdır. bunları sağlıklı biri nasıl yazar ki?
kalmadı gururum şarkısı ile ses getiren rapçi.
yakın zamanda bandrollü albümü çıkacak olan şahıstır. sokrat st şarkıları dinlerken arada kendisiyle yapılan düetlere maruz kalmıştım. efendim sevemedim o ince sesini. evet sesi şarkılarda çok inceydi dedim tamam tipik rapçilerden biri bu hemen değiştir şarkıyı. lakin dünkü izmir konserinde yine sokrat st ve cumali efrah'ı dinlicem diye kendisine maruz kaldım. itiraf etmeliyim ki iyi ki dinledim dün kendisini. zira sesini geliştirmiş sahnede sağlam duran biriydi. bu ön yargılarım bir gün başıma dert açacak ya hadi bakalım. ayrıca beta ile düeti olan her şey aynı şarkısı pek dinlenesi.
çakma şehinşahtır...
senin orjinalini de sevmezdim
uzun zamandır suskun olan rapçidir. rap tahtına oturmaktan falan bahsediyordu bir ara.ne oldu acaba?
nağme yapabilen rapçidir. iyi de yapar.
lakin popçu olacak bu gidişle rafet amcasına uyarsa.
yıllardır ismini sarışeker diye algılayıp . erkek rapçi neden böyle isim alır diye düşünmeme sebep olan rapçi.
Çok başarılı bir Rapper.Parçaları gayet başarılı ve sözleride çok anlamlı.Hayran kitlesi gün geçtikçe yükselmektedir.
benim deyimimle kız rapçisidir. pek az sayıda düzgün rap yapmaktadır gerisi full aşk meşk ile ilgili şarkılar. tabi kötü demiyorum ama biraz da sert parçalar yapsa hiç fena olmaz
'dostlarım gider arkadaşlıklarım biter elbet ama ben kalırım' cümlesini kurabilecek kadar insanlardan bıkan,rap'i hayatı kabul etmiş olan rapçi.
bu akşam saat 20.00'da yeni klibi yayınlanacak olan rapçi.

kanal KRALTV
facebook'ta yepisyeni klibi dolaşan, yeni albüm üzerinde çalışan ancak klip çektiği şarkıyla ödümü kopartan rapper.

şer beee, sanki... olmamış mı ne?

http://www.youtube.com/watch?v=mTHSld8G3ac
klip çektiği son şarkısı iyi değildir. bu bariz ortadadır. nağme de yapmış. rafet amcasının piyasa kaygısını üzerinde taşıdığı çok belli. flow yok ortada.
Rafet El Roman desteğiyle bu ay içinde çıkaracağı albüm öncesinde sevgilisi Zeynep için Zeynep'im adlı şarkıyı yapmış ve klip çekmiş türk rap sanatçısı.
Her şarkısını ayrı ayrı sevdiğim, hiç bıkmadan dinlediğim hatta isteyip istemeden ağzıma takılan şarkıları olan sarışın rapçi.