bugün

nelerin doğru, nelerin yanlış olduğunu bir kere daha gösteren durum.
ak götün, kara götün belli olmasına da vesile olmuştur aynı zamanda.

bursa şampiyon oldu ama herkes hala fenerbahçe'den bahsediyor, hala utanmadan sıkılmadan şike deyenler, trabzona yalvardı diyenler, yarak diyenler, kürek diyenler...

en başta kıymetli! medyamız olmak üzere, fenerbahçe hakkında yıllardır 'içinde' bir şeyler biriktirmiş olanlar kustukça kusuyorlar.
gidip sorsan, bursa'nın şampiyonluğuna sevindiğini söyler ama bakarsın ki fenerbahçe'yi ağzından hiç düşürmez, samimiyetine sokulası bu antenler, her fırsatta fenerbahçe'ye dil uzatmaktan kendilerini alamadıkları için, bursa'nın şampiyonluğu hep gölgede kalmıştır.

-muhahahaha nası kaçırdınız lan şampiyonluğu?
-olum tamam şampiyon olamadık, hadi git ya
-muhahahahareyy resilsinis olum yhaaa
-ya güzel kardeşim tamam haklısın rezil olduk, nolur git başımdan
-zuhahahamuhaha şike yaptığınız halde şampiyon olamadınız muhahaha
-bak hala ya..
-bi de trabzonlulara yalvarmışsınız zuhhahahaha
-ananın amı
-nihahahaha
tüm türkiye genelinde olduğu gibi, sözlükte de bu durum geçerlidir, zira koca götüyle, oturduğu yerden, ta kadıköyde, soyunma odasında 'kurbanınız olalım fazla asılmayın' cümlesini kulaklarıyla duymuş! ve gelip sözlükte bunu avaz avaz paylaşan güzel insanlar, bu başlığı görmezden gelmişlerdir.
(bkz: yok öyle birşey)
bildiğin herkes konuşuyor yahu!

entry'nin 1 dk'sinda eksileyen arkadas icin gelen edit:bu entry'nin nesine eksi verdin be birader!Fener hala şampiyonluğu kutluyo zaten..

günler sonra gelen edit:ne eksi geldi be kardeşim!bursa gayet de sükse yaptı.bu mu yanlış olan?
(bkz: anlamadım ki)
(bkz: bursa dan gol haberi mi var)
efendim şimdi olay şöyledir,

Bir takım bir kere şampiyon olur, bir kere kutlanır, öyle insanın canı sıkılınca gidip tekrar kutlamaz bu takımı...

ancak;

öteki takım bir mallık yapar, ki bu mallığı daha öncede yapmıştır, akabinde öyle bir başka mallık yapar ki bu mallık o çok üst düzey mallığı bile gölgede bırakacak bir mallıktır, bütün herkes şampiyonluğu bırakıp bu mallığı konuşmaya başlar, dalgasını geçer, güler, eğlenir...

Ama mallık yapan takım taraftarları bunu bile bir övünç meselesi yapar, bakın kimse bizi sevmiyor herkes bizi konuşuyor triplerine girer ki, artık bunu açıklamak bile bana saçma geliyor.

(bkz: en büyük eğlence fenerbahçe)
galatasaray taraftarı bursaspor taraftarı'nı konuşturmadığı için ortaya çıkandır.

hocam fenerbahçe sizi yenemeyip şampiyonluğu kaçırsaydı, ya da o berabere kaldığı için siz şampiyon olsaydınız anlardık ama...
medyayı fenerbahçe'nin yönettiğinin bir kanıtı olsa gerek. zira galatasaray şampiyon olduğunda da şampiyona değil aziz yıldırım'ın işaret ettiği yerlere bakıyorduk...
olması gerekendir.

bursa nın kaç taraftarı vardır diye sormak istiyorum. bursa da en çok taraftar beşiktaşta iken neyin ön plana çıkması gerekiyordu.

fenerbahçe şampiyonluğu kaçırmıştır. galatasaray taraftarı memlekette o kadar çok ki bursanın şampiyonluğu galatasaray taraftarının inanın zerre umurunda değildir.

ezeli rakibimiz ebedi dostumuz fenerbahçe şampiyonluğu kaçırmışken şampiyon takımımı konuşacağız. hiç zannetmiyorum.

he an olur galatasaray da fenerbahçe harici bir takımla şampiyonluk yarışına girer ve kaybederse aynı olayı fenerbahçelilerden göreceksiniz. çünkü bizler birbirimizi kızdırmaktan haz alıyoruz. bizler aynı teknenin farklı uçlarından birbirimize devamlı laf çakıyoruz. gerçek böyle iken kim ilgilenir bursasporun 500 bin bile olmayan taraftarıyla.
şampiyon olduğunu sanıp çılgınlar gibi sevinen ama şampiyon olamayan takımlarada kalpleri kırılmasın diye kartondan bir kupa verilmeli sevabına.
rakibinin başarısızlığını kendi başarısıymış gibi kutlama durumu. galatasaraylılığı anti-fb, fenerbahçeliliği anti-gs (beşiktaş örnekleri de var) olmakla karıştıran taraftarlar yüzünden olan şey. burda asıl olay bursa'nın ufacık bütçesiyle kalkıp beşiktaş'ı, fenerbahçe'yi geçip şampiyon olması değil. bursa'nın kendi sahasını üç büyükler dahil tüm rakiplere dar ederek çatır çatır kazandığı şampiyonluk değil. ertuğrul sağlam'ın saçma bir şekilde gönderildiği beşiktaş'ı son hafta yenerek "geçen yıl m. denizli hamlesiyle şampiyon olmuş değilsiniz, ben de şampiyonluk yaşabilecek bir teknik direktörüm" mesajını yıldırım demirören'e göndererek kazandığı şampiyonluk değil. burda asıl olay fenerbahçe'nin şampiyon olamaması. son hafta şampiyonluğu kaybetmesi de denebilir buna ama temel olarak şampiyon olamaması burdaki asıl olay. biz beşiktaşlılar da galatasaraylılar da bunu kutluyoruz sanki şampiyon olabilmişiz gibi.

bu ligde "3 büyükler ve diğerleri" anlayışı var bikere. bu yüzden başka hiçbir takım naparsa yapsın bu kadar konuşulmaz. bu anlayışı yıkmak için ne yapabiliriz? bunu yıkamayacağımızı bilelim yeter.
kesinlikle fenerbahçe nin büyüklüğünün ispatıdır. fenerbahçe nin şampiyon olamayışı bursaspor un şampiyonluğu gibi türk futbolundaki bir devrim niteliğindeki olayın önüne geçmiştir.
pek şaşırmadıgım durumdur.çünkü aynı şey geçen sene beşiktaş spor kulubüne de yapılmış olup,gazeteler,şampiyon beşiktaş yerine fenerbahçe'nin nasıl maclar kaybettiğini yazmaktaydı.
fenarbahçenin sakarlığından sonra bursayı kutlamaya fırsat kalmadı. *
maalesef takımızının çok spekülatif ve destansı bir şekilde şampiyonluğu kaybetmesinden kaynaklanmaktadır. ayrıca yeri gelmişken, burdan bütün futbolculara sesleniyorum; are you player lan, are you player?!!!
Yeterli taraftara sahip olmamas.Fener nerde bursa nerde
fenerbahçe nin 20 saniyelik şampiyonluk kutlamalarındandır.
fenerbahçenin hazımsızlığından dolayı ortaya çıkan durumdur.
bursa'nın fenerbahçe nezdinde iplenebilmek için garip garip planlar yapmaya başlamasına sebep olmuştur. boşuna uğraşma ama dostum takan yok.
bilinçli bursaspor taraftarı için önemli değildir, varsın medya 3 istanbul takımını konuşmaya devam etsin, biz ise maçlarımızı kazanmaya devam edelim, şampiyonluklar peşi sıra gelsin. sokayım istanbul medyasına, hatta bacağım girsin alayına!