bugün

can sikintinizi, hayal kirikliklarinizi, anlatmaya deger bulduklarinizi veya bulmadiklarinizi, cok konusasim var birilerinin kafasini utulesem ne iyi olur dusuncenizi, guzel bir cay icmeyeli epey oldu demenizi, o gun daha iyi bir isiniz olmayisinizi kisacasi butun bahanelerinizi alip gelebilirsiniz. sizleri bekliyoruz gelene de gelmeyene de simdiden tesekkurler.

tarih 15 subattir. yer olarak kafe mık belirlenmistir.
çay içerken dikkat edilecek zirve şeysi. garson üstünüze tepsiyi geçirebilir aman diyim. *
okul sezonunun ilk haftasının sonuna denk gelse de gidilesi zirve.

edit: bazı şartlar uymayabilir o yüzden fırtına getirmemek adına şimdilik geride kalıyorum.
duruma gore belki de cicek abbas filmindeki efsane soz duellosu sahnesini yeniden canlandirabilecegimiz zirve olabilir. *
şakir: lan bu abbas !

gırcccc gırcccc (çizme gıcırdaması) şıkkk şıkkk (tespih sesi)

abbas yürür, şakir'in yanına gelir başını sola çevirip dilinin ucuyla tükürür, omuzu koyar ve kahveye girer. aynı tarafa şakir de tükürür.

kahve insanları: lan çiçek ne güzel yaptırdın minibüsü be ! helal olsun çiçek... rabarba...

abbas kalabalık masaya oturur, şakir de yan masaya oturur.

abbas: evet arkadaşlar minibüsümüzü almışıh, bundan sonra alibeyköy hattında çiçek abbas'ın da minibüsü çalışacak. herkese benden çay !

şakir: (vücut sabit, boynunu hafiften arkaya çevirerek) ben istemem.

abbas: peki, şakir'e çay yok.

şakir: ne demek şakir.

abbas: adını mı degiştirdin ?

şakir: (elini kaldırır) nasıl şakir dersin lan kelek !

abbas: (sözlükler tarihinin efsane bakınızı dökülür ağızdan) ne diyem, mesela mahmut mu diyem, şakir.

şakir: şakir abi, dayı, ağa diyeceksin.

abbas: o günler bitti şakir !

şakir: ne demek bitti ?

abbas: (alaycı)baya bitti, ikimizin de minibüsü var, kardeşinin artık şakir.

şakir: vay anam benim, kardeşim abbas'a bak be, ne çabuk bitirim oldun be anam !

abbas: oluruz be anam (yana tükürür)

şakir: ulan bu kıyafetlerle şebeğe dönmüşsün ayı, güya beni taklit ediyor hea (kahveye)

abbas: ulan biz yigidin harman olduğu yerden gelmişik, tavuk !

şakir ve abbas karşılıklı tükürür ve düello başlar...

işte o düellonun yaşanacağı zirve olacak.
cayin su gibi akacagi zirvedir. *
(bkz: çayın su gibi aktığı günahkar şakirt geceleri)
bursalı yazarların ağır işsiz olduğunu anlatan zirvedir. 20 tane zirve başlığı var ise yaklaşık 18 tanesi bursa ile ilgilidir çünkü.
kiskanmayalim nazar etmeyelim calisalim sizin de olsun zirvesidir. maksat up olsun muhabbet bahane.
o tarihte memlekette olacağım için gelemeyeceğim zirve. ama gitmek çok isterdim
gormeyen duymayan kalmasin sevgililer gununu yalniz gecirenlere moral olmayi amaclayan zirvemiz pek yakindadir.
eğer 10 şubat öncesi olsaydı katılabileceğim zirveydi. 1 ayda 2 zirve iyi olurdu ama maalesef bursa'da olmuyorum canlar.
şimdi ben gelmezsem ayıp olur. ismime zirve açmışlar.
aramizdan kura ile belirlenecek bir kisiye kafe mıktan tost ismarlanacak olan zirvedir. araba verecek halimiz yok neticesinde.
guzide bursamizin bunyesinde yapilacak olan sayisiz zirvelerden biridir. heyecanla bekliyoruz kaldi 19 gun.

(bkz: uplamaya kiyamam benim guzel manolyam)
mık'da çayımızı içip biramania olmadı m-pub'a veya ka bar'a zorlarsak high out'a kadar yolu olan zirve.

biz ki çift bünyelere sevgililer günü ertesi sürprizi tadında zirve olmuş.

oynatalım uğur'cuğum !
(bkz: ağzımızla içersek)
--spoiler--

zirvedeki sakir benim.

--spoiler--

harbi persona non grata yani, ahahaha.
gece yarisi beyin firtinasi yaptirtan zirveye ilgi tum hiziyla suruyor.
Hareketli ve hararetli gibi duran zirve. Ayrica cay harareti alir.
ikinci sayfaya da gecsin de zirve basligi arada unutulmasin diye yazarlarini bekleyen zirvedir.

edit : niye eksiliyosunuz ki uplamayalim da taşa mi donelim ?
sigarayi birakan yazarlarimiza karsi hassasiyetimizin yuksek olacagi zirvedir.

ancak duman hep icmeyene gidiyor biz napalim ? *
bursalı eskort arkadaşlarımızın akın edeceği zirve. belki erkek kaldırırlar asdhsdsf. *

ayrıca eskort anıl bunu beğendi.
sayesinde mudanyadaki yahya kaptan gibi oldugum zirvedir. yakinda colugunu cocugunu al gel diyerek megafonla bagiracagim sozlugun ortasinda saka bi yana daha var zirveye ama aklinizda bulunsun.
abilerle birlikte demli demli çayların içileceği zirvedir. yok lan şaka. gelin muhabbetin dibine vuralım amk.