bugün

okanın kendi filmi için söylediklerini şahan sadece replik olarak kullanmıştır. okan filmin fazla izlenmediğini daha önceden zaten belirtmiştir. kaldı ki kanalizasyon filmi okan bayülgen in değildir. alper mestçi murat toktamışoğlu ve kemal kaplanoğlu na aittir.okan nın susması konuşmaması gayet iyi olmuştur.
recep ivedik film serisi yaparak insanları yaran adam.
dikkat şahan çıkabilir ile tanınmış beğenilmiş olan kişi. ne acıdır ki ilk bölümde recep ivedik yani ''camdan sepeti çeken adam'' tiplemesini böyle bir karaktere dönüştürerek kendi sonunu hazırlamıştır. ilk filmini çektikren sonra tadında bıraksaydı ''yaptım bi fantezi tamam güldük'' şeklinde bir olaya girseydi olurdu. fakat ukala olan karakterini ego tatmini ile birleştirince böyle bir durum ortaya çıktı. artık şahan ı herkes recep ivedik olarak hatırlayacaktır. çünkü ben şahan ı artık başka bir yerde göremiyorum. şahan başka bir sinema filmi çekse onu farklı bir yerlerde görsek belki yorum yapabiliriz. her sene bir recep ivedik filmi ile paraları kıran daha sonra ise nasıl olsa izliyorsa şeklinde paraları cebe indiren bir mantık göremiyorum. medyatik programında cem yılmaz ın filmine küfürsüz veya kulağa batmayan küfürler olarak değerlendirip sonra kendi filminde neredeyse tüm küfürleri çıkartması ilginçtir. özellikle son filminde neredeyse hiç küfür yoktur. bunun yerine argo kelimeler ve belaltı esprilerini tercih etmiştir. recep ivedik artık çok güzel hareketler kıvamına gelmiştir. çoluk çocuğun izlediği ''aa bak nah yapıyor geyiriyor'' şeklinde salak durumlara girilmiştir.

okan bayülgen i eleştirdiği durumlar bakıldığı zaman doğrudur. fakat kendisi yine popiler kültürü eleştirip aynı şeyleri yapmadı mı acaba çok merak ediyorum. kendi talk show u tutmayınca taklitlere skeçlere dönmedi mi? sonunda batmaya yakın recep ivedik ile parayı buldu. yaptığı tosun karakterinin sevildiğini söylemesine rağmen gülecek en ufacık bir durum bulunamaması çok acıdır. okan bayülgen gibi talk show yapmayı çalışıp yüzüne gözüne bulaştırdığı için normal bir kuyruk acısıdır. ata demirer yine program yapmaya çalışmıştır. sonuçta onun programı bile rafa kaldırılmıştır. eğer eğlence programı yapıyorsan ki okan kaç senedir program yapıyor. konuklar eğlenceli olmak zorunda onun için zaten popüler kültürün içinde birisi olması gayet doğal. eğer programının devamlı izliyorsanız zaten onlar ile programda dalga geçtiğini bariz olarak görürsünüz. birisinin ''programınızda dalga geçtiğiniz kişileri neden çağırıyorsunuz'' şeklinde bir soruya ''ben binlerce konuk ağırladım. bu kadar konuğun hepsini sevmem mümkün değil. sadece onların seyircilerine veya sevenlerine saygı duyduğum için onları ağırlıyorum.'' şeklinde bir açıklama yapmıştır. sonuçta eğer bir programcı olsaydınız popüler kültüre hizmet eden birilerini mutlaka çağıracaksınız. salim niye sade vatandaş programında olmadı. çünkü orası ayrı bir format. orada daha akıllı başlı daha ağır bir muhabbet dönüyor.
(bkz: şahan götbakar)*
namıdeğer recep ivedik.Hernekadar abartılmış bulsamda bencede komiktir evet.yapılamayanı yapmıştır iğrençliklere, normalde karşılaşıldığında bizi ağlatıcak kadar korkunç olan olaylara gülümsememizi sağlamıştır.ama yine söylüyorum gerek varmıdır?..tamam zekayla ilgili olan kısım da vardır sadece belaltı olduğu için değil gülümseten kabul..ama böyle bir karaktere sempatik bakıcak hale gelmemize gerek varmıdır?.özellikle yeni yetişen nesil için zararlıdır kanımca.bu tip karakerleri çoğaltırmıyız acaba.hanı recep yapınca gülüyodunuz noldu?şeklinde bi durumla karşılaşırmıyız mesela..
okan bayülgen'le ilgili yaptığı yorum için;

cem ve okan'ın ardından önce ata demirer'e sonra "eğer yerse" yılmaz erdoğan'a sataşacağını düşündüğüm sonradan görme.
sonucta ne yaparsa yapsin parayi goturen ve suanda da onu bir guzel yiyen recep ivedik.
okan bayulgen'e attığı b.kla iyice seviyesizleşen komedyenimsi.

daha önce bir gazeteciye terbiyesizlesiyor daha sonra okan bayulgen ile ugrasıyor. arkadasım evet sen ancak okan'ın taklidini yapabilirsin. okan kendi programında o kendisine laf söylenen kısmı gösterip yorum bile yapmaması seni ne kadar ciddiye aldığının kanıtıdır. o dalga gectiği medya canavarı bölümünde.

simdide recep ivedik karakterini zayıflatıp yeni bir film daha cekecekmiş. bir şaban tiplemesi yaratmaya calıstıgı barizdir ama beceremeyecektir. o yetenekte o mizahta yoktur kendilerinde.
şahan gökbakar&recep ivedik olarak irdelemek gerektiğini düşündüğüm komedyen.
Şahan gökbakar haliyle nasıl denir cinim kadar sevmediğim, sevemeyeceğim, içime sinmeyen, ingiliz ergeni görüntüsünde bir tombalak.
Recep ivedik karakteri ise Kemal Sunal karakterleri kadar etkili ve başarılıdır. Dikkat ediniz çekim tarihlerindeki Kemal Sunal ve Türkiye ile recep ivedik ve Türkiye denk paralelde bulunmaktadır.
eskiden bu kadar sahtekar olmayan adamdır kendisi; ayrıca eskiden g.tü de kalkık değildi. parayı gördü, zıvanadan çıktı herif. türk halkını iyi tanıyor, basit yoldan para kazanıyor. sinema filmi bu olmamalı, sinema filmi kişiye birşeyler katmalı, kazandırmalı. bir anlık bir zevk değil! tiplemeler güzel yapıyor, beceriyor; fakat her önüne gelen aykırı bir tip bulup paraları indirsin cebine! türk sineması bu insanların ellerinde yerlerde sürünüyor, kimsenin haberi yok! haberi olanlar da tınlanmıyor ne yazık ki...
daha meşhur değilken tv8 de zoka programını yapmaya başladığı ilk günlerden bu yana izlediğim komedyen. zoka çok farklı programdı ve şahan gökbakar da bu programda kendine has tarzını izleyenlere belli etmişti. ardından yine aynı kanalda dikkat şahan çıkabilir programında gerçek kesit, ceviz kabuğu, bol sevircili sabah programları ve onların konukları, insanlar ile dalga geçen ve o günlerde sabahın üçünde tekrar bölümlerini izlememe neden olmuştu. sonra atv'ye geçti. orda birkaç bölümü dışında tv8 performansını gösteremedi. program yayından kaldırıldı. ntv de kısa süreli bir program yaptı. o da uzun soluklu olamadı. derken en sevilen tiplemesi recep ivedik üzerine yoğunlaştı ve ne yaptıysa işte o zaman yapmaya başladı. izleyici rekorları kırdı recep ivedik. güzeldir kötüdür o ayrı mesele ama bir insanda bu kadar g.t kalkması yapmaya deyecek bir film serisi değildir. boş beleş bir filmdir ama şahan'a güzel cukka getirmiştir. daha sonra cem yılmaz polemiklerine girmiştir gereksizce. okan bayülgen'e sataşmıştır. gözümde kendisini iyice basitleştirmiştir. demekki komedyen olmak, insanları güldürmek, sanat eseri yapmak için değil para için komikmiş bu adam. hiç komik değil...
(bkz: şaban gökbakar)
yaptığı filme bak, ayılıkla güldürüyor diye eleştirilen komedyen. empati kurucak olursak kim milyon lira istemez? ben olsam gişe rekoru kırmış filmin ikisini üçünü geçtim dizisini bile çekebilirdim. gerçekci olmak lazım. hayatında hiç sırf sanat aşkı için bir organizasyona katılmammış bizler zenginin parası için züğürt çenemizi yormayalım.
para kazanma hırsına hiç sözüm yok. tamam bi ürün hazırlayıp satıyosun ve iyi de satıyosun. bakış açın buysa benim için problem yok. o seninle izleyicin arasında. ama sen kalkıp da burdan aldığın gazla sana göre çok daha güzel işler yapmış, eline su bile dökemeyeceğin insanlara laf atma cürretini kendinde buluyorsan; bu ticari başarının, sanatı ön planda tutmuş insanlara hakaret etme hakkını sana verdiğini düşünüyorsan işte orda duracaksın güzel kardeşim.

espiri anlayışın ortaokulda arka sırada geğirerek ismini söyleyen öğrenciden öteye gidememiş biri olarak, kalkıp da komedinin ustalarını eleştirmen hem seni gittikçe dibe yaklaştırıyor (tv 8 dönemlerinde sahip olduğun kitleyi de kaybetmek üzeresin) hem de daha da antipatikleştiriyor.

biz recep ivediği evrilecek diye beklerken, sen gittikçe recebe doğru evriliyosun. az daha konuşsan kaşların çıkacak yeminle.

tanım: recep ivediğin makyajsız hali.
twitter'daki ünlüler kervanına katılmıştır. hoş gelmiştir.
"dikkat şahan çıkabilir" ile taptığımız, göklere çıakrdığımız "recep ivedik " ile yaka silktiğimiz artık bir an önce şöhret basamaklarından düşmesini ve bir daha "film"yapmamasını istediğimiz insan.
(bkz: recep ivedik vs terrance and phillip)
şuanda hülya avşara konuk olan yükseliş hikayelerini anlatan sevimli insan.
hülya avşar'ın programında okan bayülgen ve yavuz bingöl'e çatmış kişilik. hayır bu özgüveni nasıl buluyor kendinde anlamıyorum. okan bayülgen'e gereksiz diyorsun ama şu videoyu seyret; çok şey öğretti bana okan, senin gibileri öğretti. http://www.vidivodo.com/287703/okan-bayulgen-agit
http://www.youtube.com/watch?v=cucePGc8XxA ++
not: ne yaparsa yapsın okan bayülgen, beni ilgilendirmiyor; ama vefat eden arkadaşı boran kaya için yazdığı ağıtta o kadar çok şey anlatmış ki.
parayı görüp havalandıktan sonra değeri kalmamış komedyen parçası. tek recep ivedik var. niye cem yılmaz, ata demirer gibi hem oynayp hemde stand up yapmıyorsun. adamlar gibi niye yaratıcı fikirler bulmuyorsun.
PARAYI BULUNCA iVEDiĞi SERiYE BAĞLAYAN ŞAHIS.
insanların beğenisini kazanmaktansa parasını kazanmayı tercih etmiştir.
okan bayülgen'in kanalizasyon adlı filminde aslında televizyonda izlediğimiz olayların gerçek olmadığını ironik bir ifadeyle anlatırken ve çokta güzel yaparken "uçan adam"la ilgili olarak okan bayülgen bunlarla dalga geçiyor ama filminde oynatıyor gibi bir cümlesine denk geldim ve gerçekten zeka yaşından şüpheye düştüm. recep ivedik, gerçek şahan gökbakar olabilir.
normal hayattada kendi tiplemelerine oldukça benziyor. iki lafı bir araya getiremeyen, sağa sola çatan ve bence kesinlikle komik olamayan bir tip. daha çoook kitap okuması lazım.