bugün

(bkz: may the force be with you) diye dua edilesi temmenni.
(bkz: cosmos affetsin)
(bkz: nur)
(bkz: ışık)
(bkz: sözlük)
seküler "nur içinde yatsın"dır.
allah tahsilatını affetsin diyenlerde mevcuttur.
nur ve ışık aynıdır. nur cemaatinin okul ve dersane adlarının ışık olması tesadüf değil bir ritüeldir.
sağcılar cevap der, solcular yanıt. milliyetçiler vatan der, solcular yurt. halk, solcuların ağzındadır, millet sağcıların. bu gider böyle.

neyin peşindesiniz hemşerim? senin savunduğun ideoloji, kelime parsellemekten mi ibaret? kendine ait bi dil yarattığında mı yükselecek senin görüşlerin?

gerçi biz savunduğumuz görüşe göre bıyık bırakan insanlarız!
(bkz: pamuk)*
insan doğar, büyür, yaşar, ölür.

doğduğunda ebevynine ''nur topu gibi bir oğlunuz oldu denir''

eğer aydın bir insansa ''aydın'' denir

öldüğünde de ''ışık içinde yatsın'' denirmiş.
insan vücudunda zaten var olan ama hastalık yapmayan bakterilerin, biz öldükten sonra meydanı boş bulup cesedi yiyip bitirmesi sonucu ortaya çıkan metan gazının, mezardan dışarı sızdığı anda oksijen ile temas ederek alev alması, halk tarafından rahmetlinin mezarına nur indiği şeklinde algılanır. Eğer taze bir mezarın yakınına bir kamera yerleştirirseniz, youtube'da tıklanma rekoru kıracak bir video elde etmeniz mümkündür.
laiklerin tekelinde olan bir temenni bak dua demiyorum haaa temenni.
ben diyeyim sol kesimin, siz diyin laikçilerin, başkası desin kemalistliğin bokunu çıkarmış kemalistlerin yeni gözdesi olan laf. ne zaman biri vefat etse, bu star wars vari laflar doldurmaya başladı etrafı. sanki uzayda yaşıyoruz amına koyim. adamlar allah dememek veya o dışladıkları "cahil" halkla aynı dili kullanmış olmamak için götlerini yırtıyorlar resmen.

bu kadar da salak olmayın be kardeşim cidden ama.
türkçe takıntılı birisi olarak duyduğumda, okuduğumda beni cinayet işlettirecek kadar öfkelendiren söylem. bunu söyleyenler kesinlikle art niyetlidir.