bugün

Şurada daha 200-300 sene evelinde insanın ulaşabileceği en yüksek hızın at üstünde giderkenki hızı olduğunu sandığı ve o zamanki insanın gün gelecek, insan sesten hızlı hareket edebilecek dense algılamasının ne derece zor olacağı varsayılırsa, bugünde bizim için ışıktan hızlı gitmeyi algılamak o derece zor ama imkansız olduğuda söylenemez.
Ama tabii başta RTE ve seçmenine sormak lazım böyle konuları. Nede olsa herşey hakkında bilgileri var ve büyük resmi görebiliyorlar.
Işık hızı neredeyse saniyede 300bin km mesafe kat eder,

küçük manyetik cisimlerin hızlandıkça hızlanabilecekleri büyük manyetik bir halkada döndürmek, ışık hızına kadar hızlanmaları ile sonuçlanabilir diye düşünüyorum.
ışık hızını aşabilirler mi bilmiyorum öleceğimi biliyorum.
ışık bazı ortamlarda daha yavaş yol alır bü yüzden çok uygun bir ortam keşfedilmesi gerekiyor.
Işığına bağlı. *

insan aklına takılan her sorun aşılabilir. Yeter ki insan aşmayı kafasına koysun. Bugün olmaz yarın olmaz ama illa ki öbür gün olabilecek yolunu bulur. Bu aynı zamanda insan soyunun idrar seviyesine de bağlı.
Tabi lan manyak mısın?

(bkz: her kuşu öptük bi bu kaldı)
Buyuk hadron carpistiricisi parcaciklari ışık hızından yalnizca 11km daha az hizla carpistirabiliyorsa, pek uzak sayilmaz gibi duruyor.
tabi lan manyak mısın?

(bkz: her kuşu öptük bi bu kaldı)
gördüğünüz gibi bu sözlükte hem burçlar hem de bilim insanlarının beynini yakan konular tartışılıyor. çok amaçlı!
Bence asilabilir. soyle 2milyar seneye,sadece uzayda gecerli fizigin hepsine hakim olmak bundan katbe kat zaman alabilir sikinti o.belkide butun evren baska bi evrenden bir babus karadelik tarafindan icine cekildik genisliyoz oyle. konu uzun.
hadi deneyelim.
dünya var olduğu müddetçe insan ırkı gelişmeye devam edecek ve aşılamaz denilen her şey bir bir aşılacak Allah'ın izni ile. aşılır o da aşılır.
imanlı adamın yapamayacağı bir is değil. anuna bile koyar bence. (bkz: swh)
önce şunun yanıtlanması gereken soru : "ışık hızı anlaşılabilir mi?"
önce şu cevaplanmalıdır ne içiyonuz la siz neyin kafası bu?
Hayır canım aşılamaz. Hadi şimdi dağılın.
bonzai ile aşılabileceğini düşündüğüm sorudur.
görsel
Aşarsanız zamanda yolculuk yapmanız muhtemel olacaktır ama siz aynı anda 2 yerde olma ihtimaliniz olmadığı için karasız yapınızdan dolayı yok olursunuz .
(bkz: warp drive)
Burada ciddi ciddi birşey yazmaya utanıyorum ama sevgili arkadaşım ışık hızı ulaşılabilir bir hız değildir.

Şöyle bir örnek verirsem daha iyi anlaşılabilir: Mesela ışık hızında yol alan bir otomobil hayal et. Otomobil ışık hızında giderken farlarını yakarsak eğer, otomobilin kendi hızına farlarının ışık hızını da eklediğimizde farların ışığının hızı, ışık hızının iki katı olması gerekir değil mi. Hayır değil. Olmuyor işte. Işık hızı denilen hız ulaşılamayan bir hız. O yüzden ışık hızına yaklaşılabilse de ulaşmak yada geçmek diye birşey yok.
Dolar bunu kanıtladı bile.
aklıma şöyle bir şeyi getirmiştir: karadeliklerin ışığı soğuracak kadar yüksek bir çekim kuvvetine sahip olduğu göz önüne alınarak, ışık hızına yaklastirilmis her hangi bir şeyi (uzay gemisi, araba, flash, quick silver her ne derseniz artik) ışık hızına maksimum miktarda yaklaştırarak karadeliğin çekim kuvvetini mancınık etkisi (bazi yerlerde kus lastigi etkisi olarak gecer) olarak kullanabilir miyiz?

edit bilimsel olarak (bkz: Gravitational slingshot effect)
şurada da biraz bilgi bulunabilir

http://www.kozmikanafor.com/kutlecekim-sapan-etkisi/
Aşılamaz amına koyayım defalarca soruldu defalarca yazıldı aynı ve benzeri entryler onlarca defa girildi. Derdiniz ne anlamadık gitti.
(bkz: wArp drive)

(bkz: kuantum fiziği)
güncel Önemli Başlıklar