bazen dışarıya ekmek almaya gitmemi bile engelleyen, akşamları mutfakta bir şeyler hazırlamamı engelleyip beni aç aç yatağa sokan durumdur.
tam uyumak üzereyken üşümek ancak üstüne daha kalın bir şey giymek için kalkmaya üşenmek ve bütün geceyi titreyerek geçirmek... kötü sonuçlarından yalnızca bir tanesi.
aslında bir çok sebebi olabilir. Ama şimdi yazmakla kim uğraşacak.
acikipda yemek yemege usenip uyumaktir.. uyku her usengecligin devasidir *
beyni üşengeç olmadığı sürece üşengeç biri olmak kötü bir şey değildir. malzemeler; iki adet demlik poşet, her bardak için iki küp şeker ve sıcak su. hepsinin karışımı bir demlikte toplandığında geriye sadece çayı demlikten sonra bardağa boşaltmak ve içmek kalıyor.
zararsız insan davranışıdır. öyle siktir çekmiştir ki hayata kimseye kötülük yapmak için uğraşmaz. zor gelir.
boşaltmak gerekmesin diye küllük olarak kavanoz kullanmaktır.
ayakkabının bağcıklarını ilk aldığımda bir kez bağlar sonrasında ayakkabı eskiyene kadar bağcıkları çözmeden giyerim. Her giyişte bağla uğraşamam.
bilgisayar kasasının düğmesine ayak parmağıyla basmaktır.
telefon yatak odanda kaldı diye gidip almayıp cumartesi günü boyu değil yemek yapmak sipariş bile vermemektir.
12313215646565 (bu sayı okumadan geçmektir).
Saatlerce aç kalmak demektir.
Tuvalete gitmemek için arkadaşlarına ' bana sonda takın be' demektir.
bana tatil fırsatı kaçırmama sebep olmuştur. 2 gündür kredi kartımı almaya gitmediğimden otobüs bileti de almadım. ha paranla al diyeniniz varsa otogara gitmek daha büyük üşengeçlik. şöyle bi izmir ya da antalya yapasım vardı kaldı öyle.
üniversiteyi kazandığım 2005 yılında, başbakanlık bursu kazanmıştım. belgeleri toplamaya üşendiğim için alamadım.

bir hatadır.
kimilerinde bir kızla buluşmaya gitmeyecek boyutlardadır.
değişik bir hastalık gibidir.
içinde bulunduğum durum..
kızılay'a gitmem gerekli fakat üşeniyorum..
neyse kalkayım o zamnan.
başımın belası olan huydur.
en iyi örneğini japonya bayrağını yapan adamda gördüğümüz durumdur.*
üzerimdeki üşengeçliği atmak için kalkıp kahve yapmam lazım ama çok üşeniyorum. işte sana zamanın döngüsel ilerleyişinin bir ispatı daha..
çok büyük zararları olan, bir çeşit huy/hastalık.
sınırlarını zorlayamak üzere olduğum durum.
gece sigaram bitti hala gidip sigara alacağım marketten.
koltuktan kalkamıyorum.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Bazen çok fena bastırır. Acayip üşengeç bi insanım, üşenenin oğlu olmazmış, halime bakınca kız babası olcak gibiyim.
yataktayken susadığında fakat kalkıp su almak yerine uyuyup susuzluğunun geçmesini bekleme sanatıdır üşengeçlik.