bugün

dün cuma ezanı okunurken komşum tarafından edindiğim, edindirilmek zorunda bırakıldığım bilgicik.
doğruysa her cuma 11:00-14:00 arası entry giren tüm sözlük olarak

(bkz: sıçtık)
ilk defa duydugum baslik. genel kani cenaze namazinin kabul olmamasi degildir. hadisten yola cikarsak 3 cumayi kaciranin kalbi katilasir. ama cuma tek olan namaz degildir. hanefilikte 5 vakitten birini kaciran hapse girer tovbe edene kadar o hapiste kalir. diger mezheplerde cenaze namazi dahi kilinmaz hukumleri yer almaktadir. ama hanifilikte bu hukum yer almamaktadir.
ehli sünnet alimlerince kabul edilmiş görüştür. böyle bir kişi hz. allah'ın emrini sallamadığı ve dikkate almadğı kabul edilip mürted sayılır. yani dinden çıkmış olur. o sebeple cenaze namazı kılınmaz. ama aynı tehlike normal vakit namazları içinde geçerlidir.
köylük yerlerde sürekli alttan alta işlenen düşünce terörünün bir örneği. kofti bir imam yalan söylemeden ve cemaati korkutmadan camiye çekemeyecek kadar beceriksizdir. bu yüzden böyle laflar üretir. bu sözleri duyanlar ise dinden de namazdan da camiden de soğur.
(bkz: üç cuma namazı kılmayınca müslümanlıktan çıkmak)*
(bkz: üç cuma namazı kılmayınca devamsızlıktan kalmak)
(bkz: üç cuma bir cenazeyi götürür)*
evet gördüm ben böyle bir şey gördüm :

(bkz: 4 vakit namaz kılmamanın 1 vakit namazı götürmesi)
insanları namaza teşvik etmek amaç.ama korkutarak hatta tehdit eder gibi.bu tarz önermelerin dinimizi kötü gösterdiğinin farkında olmamalarıda ayrı bir sorunsal.
dini hurafeleştirerek insanların dini saçma bulmasını sağlayan yöntemlerden biridir ve tamamen hurafedir.
mazeretsiz (keyfi) olarak kılınmayan ard arda 3 cuma namazının sonunda dini nikah düşer ceneze namazı her mulumanım diyenin kılınır.
Hurafeci o kadar rahatına düşkündür ki Camide insan beynini yıkama operasyonu için böyle bir yalan ile olaya girmiştir. Amaç ben onlara gideceğime onlar buraya gelsinlerdir. Ve buluşma yeri elbetteki cami oldugundan din kanalı ile girmiştir. Burada bir kötü vardır ( bu yalanı uyduran ) bide şapşal vadır. Cenaze namazının kılınabilir olması için şarta uyan..
yalandır. Sadece gitmemek günah olabilir ama ötesi yalan.
güncel Önemli Başlıklar