bugün

Yalnız kalmaktır. insanlara nerde yanlış yaptıklarını anlatmaktan bıktım.
ve uludağ sözlüğe kadar düştün...
Sebepsiz uykusuzluk.
Duygu ve mantığın çelişmesi.
Sıradanlıkta dikkatsizlik.
Mantığın yetmediği yerde kendini suçlamak.
Kibir yüzünden oluşan eziklik.
Bir kesimde oluşan asosyallik ve buna bağlı ruhsal hastalıklar.
Fakat avantajı çok daha fazladır sadece kullanabilme ve cesaretle alakalı.
bilemem ama zekaya sahip olmak bile çileye dönüşüyorsa üstün olunca daha beter bir yabancılaşma yaşıyordur insan insana.
görsel
Üstün olmak başlı başına bir dezavantajdır.
bazı yüksek zeka gerektiren complex esprileri karşı tarafın anlamaması ve hııı ne oluyor gibisinden bir bakışla karşılaşmasına neden olabilir.
salak olduğunu anlamamak.
türkiye şartlarında üstün zekalı eğitiminin ortaokul'a kadar olmasıdır. hatta ortaokul eğitimi çok az özel okulda mevcutken, lise ve sonrası için eğitim mevcut değildir.
Aptal olmanın verdiği rahatlıktan mahrum kalmaktır.
Birkaç gün önce bu soruyu yanıtlardım bi şekilde ama şuan da anladığım hiçte üstün zekalı değilmişim hâlâ saf hâlâ insanları çözememiş aptalın biriymişim.
(bkz: hahhaha tripleri kes)
böyle kendini akıllı sananlara bayılıyorum. yhaa salaq insanlara tahamül etmek zorunda kalıyoruz, qimse tarafından anlaşılamamak, yalnız kalmak hahahaha.
eğlenceli başlık.
geri zekalı zannedilmek olabilir.

bildiğiniz üzere üstün zekalılar ilk bakışta embesil zannedilir. hatta belki de öylesinizdir.

kim bilir?
Sürekli düşünmek ve buna engel olamamaktır.
Bi zaman sonra çoğu kişiyle anlaşamamaya başlıyorsunuz.
Kesinlikle garip davranışlar, delilik ile dahilik arasında bulunan o ince çizgi, insanlarla iletişim güçlüğü, kalabalık ortamlarda nasıl davranmak gerektiğini kestirememe, gece uyumadan önce saatlerce düşünmek, en ufak bir şeyden dahi sonuçlar çıkarmak, küçük ve büyük saplantılar ve hepsinden önemlisi hayatta olup biten her şeyi sorgulamak.
çelişkili dezavantajlardır.

böyle bir başlığa yazmak zorunda hissetmek kendini mesela.
Çevredeki insanların aptalligina tahammul etmek zorunda kalmak.
hayatın farkına varmak ve onu anlamlandırmaya çalışmaktır.
insanlık için çalışmakla kendin için yaşamak arasında kalmaktır.

(bkz: good will hunting)
senden daha çok para kazanan kişilerin senden daha zeki olmadığının farkında olmak.

not: zekayı kazanılan parayla ölçen malum şahsa yönelik yazılmıştır. yoksa para çok da umurumda değildir.
cahille girilen tartışmalarda genellikle haksız çıkıp ezik düşürülmektir. 5 kişilik grubun 4 ü gerizekalıysa bu durum oluşmaktadır.
Diğerleriniz daha az zekalı olduğunu düşünmek.
anlatırsın karşındaki salak anlamaz ya işkence çekersin. anlamasını istersin ama bidon kafa anlamaz. örnek verirsin algılayamaz. işin en kötü tarafı da sittir et diyemezsin, anlaması gerek diye düşünürsün ve anlatmaya çalışırsın başaramazsın. beni en çok durum yoruyor sözlük.
Geneli geri zekalı olan toplumda yaşamanın vermiş olduğu azap yeter de artar bile.Ayrıca:
(bkz: Ben dünyanın en gözel garısıyam)
(bkz: ego)
(bkz: kibir)