bugün

Evin içinde kardeşimle çıplak dolaşıyoruz hiç sorun olmuyor diyecek kadar cesur Pelin Batu kızımızın ortaya attığı yeni bir iddaa.

http://fotoanaliz.hurriye...px?cid=17395&rid=4369
sahilde motorların* orada geçersiz olan ifadedir. giyiyorlar, görüyoruz. bırak minisini hiç giymeyeni bile gördük*.

(bkz: evinde giy öyle çık)
eğer bir insan bir şey yapıyorsa bunu isteyerek yapıyordur. bu durumda da başkalarının ne dediği ne düşündüğü onu hiç ilgilendirmez.olması gereken budur yani. ama sen kalkıpta ona buna inat olsun diye bir şey giyersen o sana batar, kendini huzursuz hissedersin sonra da baskıydı mahalleydı atarsın. ama tutmaz.
(bkz: kadıköy de jartiyer le dolaşmak)
pelin batu'ya sonuna kadar katıldığımız söylemdir. ben de üsküdar'da mini etek giyemiyorum. lan bir dakika zaten ben giyemem zira erkeğim. herneyse pelin batu bunu dert etmemeli diye düşünüyorum. kadıköy'de giysin hatta boğadan aşşağı doğru 100 metre yürüyorsun tatlıcının ordaki sokağa gir ben ordayım gelsin benim yanımda giysin.

(bkz: cenabül rabbil alemin sen büyüksün)
(bkz: lan git ötede bayıl)
Aynı dertten butun erkekler muzdarip maalesef. Hiçbirimiz üsküdarda mini etek giyemiyoruz. Konuyu dile getiren yazara ve katkıda bulunan tüm arakadaşlara ayrıca pelin batuya şiddetle teşekkür ediyorum.

(bkz: bana bir şeyler oluyor)
laikliği mini etek giymeye indirgeyen bir zihniyetin ifadesi.

Saçmalamanın doruğu.
(bkz: tüm gözler götümde)

göt: vücutsal bir bölgemiz. kral tivi viyceyi gibi anlatıyorum ki rahat anlaşılsın!
yalandır, külliyen yalandır. bahsi geçen semt ümraniye olsa hak verilebilir, ama her gün giyen onlarcasını görüyorum, bende giyince şişli'de yada caddede dolaşmaktan farklı bir rahatsızlık durumu yaşamıyorum. kimse gelip götünüze parmak atmıyor pelin hanım müsterih olsunlar.
(bkz: annem sen niye böyle yapıyorsun ya)
(bkz: ben hic bir yerde giyemiyorum bebeğğğim)
o zaman üsküdarda mini cooper'lada gezilmez.
üsküdarda trafik işaretleri gibi yollarda levhalar mı var.burada mini giyilmez şeklinde.
yada biri giydiği vakit uyarıda mı bulunuyolar.
+ burada mini giyilmez.(bir dost)
beni baya bir yakından ilgilendiren olayı yıllar sonra farkettim biraz ama şöyle açıklıyim. pelin batu komşumdur. yıllardır o tacize uğradığını iddaa ettiği mahallede beraber oturuyoruz. hatta beraber, beşiktaş'tan üsküdar'a dönmüşlüğümüz çok olmuştur vakti zamanında motorla. artık olmuyor, hatta kendisini şu sıralar pek görmüyorum o da ayrı bir mevzu.

ama kardeşim sen salacak'a hangi yoldan geliyorsun diye sormak istiyorum. zira eve gelene kadar tacize uğrayacağı, apaçilerin olduğu tek bir yer yok. en azından salacak'ın kendi semt sakinleri tarafından böyle bir saldırıya, sözlü uyarıya uğramayacaktır. aslında bunu kendi de çok iyi biliyor.

he belki diyeceksiniz lan adam belki orda oturmasa da ordan geçiyordur, orda takılıyordur diye. kardeşim aynı adam nişantaşı'na da gider, bağdat caddesine de, oraya da buraya da. adam apaçi.

salacak'ta böyle olaylarla karşılaşmazsınız. zira her gün mahallenin kızları mini etekle dışarı çıkıp gidecekleri yere uyarılmadan, laf atılmadan gidiyorlar geliyorlar.

yapmayacaktın pelin bunu... ya da bana gelip söyleyecektin kim sana bunları dedi, kıracaktım adamın ağzını burnunu. neyse bir daha böyle şeyler olursa beni ara, kim olduğumu biliyosun.*
(bkz: üstü dar giysin)